Pamięć w chmurze dla firm i korporacji

Oprócz standardowych narzędzi do synchronizacji plików (Windows, OS X, Android itd.), dostępne są programy współpracujące z określonymi aplikacjami (np. Box for Office), umożliwiające integrację z różnymi serwisami webowymi (np. Box for Google Apps), a także innymi usługami (np. Box FTP server app). A lista ta wciąż jest powiększana.

Należy tu zwrócić uwagę, że niektóre z tych aplikacji są bezpłatne, inne oferowane tylko z niektórymi wersjami usługi lub sprzedawane przez firmy niezależne.

Jeśli ktoś chciałby więcej dowodów na to, że Box został zaprojektowany z myślą o użytkownikach biznesowych, to powinien go przekonać zestaw opcji jednokrotnego logowania.

Do autentykacji użytkowników można wykorzystać nie tylko Active Directory, ale również konta Salesforce, NetSuite, Jive i DocuSign.

Wersja Business pozwala na korzystanie tylko z jednego systemu do autoryzacji, a Enterprise nie ma takiego ograniczenia.

Z drugiej strony, możliwość wprowadzenia do portalu Box własnego logo lub firmowych znaków towarowych dotyczy tylko wersji Enterprise. A Citrix ShareFile oferuje to nawet w podstawowych wersjach usługi.

Zaawansowane funkcje do zarządzania użytkownikami serwisu, możliwość integracji z różnymi usługami i aplikacjami biznesowymi oraz bogaty zestaw dodatków oferowanych zarówno przez Box, jak i firmy niezależne powodują, że Box niewątpliwie jest liderem w rankingu tego typu serwisów przeznaczonych dla firm i korporacji.

Na podstawie artykułu „Review: Box beats Dropbox - and all the rest - for business” opublikowanego przez InfoWorld.com.


TOP 200