Barracuda Load Balancer ADC – wszechstronne zabezpieczenie działania aplikacji

Podsumowanie

Mimo że Barracuda Load Balancer ADC jest urządzeniem dość prostym w konfiguracji i zarządzaniu, liczba dostępnych opcji sprawia, że trzeba poświęcić trochę czasu na zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami. Jeśli jednak użytkownik już wie, jaką chce uzyskać konfigurację, może dostosować równoważenie obciążenia do swoich indywidualnych potrzeb, zabezpieczając ruch sieciowy na najwyższym poziomie. Urządzenie to doskonale sprawdzi się w infrastrukturze, gdzie chcemy uzyskać odpowiednią wydajność oraz elastyczną konfigurację dostosowaną do aktualnych potrzeb użytkowników, dbając przy tym o najwyższy poziom bezpieczeństwa zgodnego z politykami przedsiębiorstwa.

Testowany model Barracuda Load Balancer ADC 640 to wydatek rzędu 10 799 euro. Do tego trzeba doliczyć roczną subskrypcję obowiązkowego serwisu Energize Updates (EU) – 1899 euro, który zapewnia codzienne aktualizacje i gwarancję w przypadku uszkodzenia urządzenia, oraz ewentualny roczny Rozszerzony Serwis Instant Replacement (IR) obejmujący wsparcie 24/7 i przyspieszoną wymianę urządzenia w przypadku awarii, za cenę – 2399 euro. Po czterech latach korzystania z serwisów EU oraz IR producent zobowiązuje się wymienić urządzenie na nowe.

Zobacz również:

  • Powstał serwer chłodzony cieczą do obsługi aplikacji AI
  • Google pracuje nad układem ARM dla serwerów

Moduł Application Security, zapewniający dodatkową ochronę przed utratą danych, atakami DDoS i wszystkimi znanymi zagrożeniami opartymi na wrażliwych punktach warstwy aplikacji, który jest dodatkiem jedynie dla modeli 640 i 840, jest dodatkowym wydatkiem rzędu 4299 euro. Poniesione koszty nie należą do najniższych, jednak inwestycja w odporne na awarie oraz kompleksowo zabezpieczone środowisko usług powinna się z pewnością zwrócić.

Barracuda Load Balancer ADC – wszechstronne zabezpieczenie działania aplikacji

TOP 200