Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Redakcja
Grzegorz Stech
Grzegorz Stech
Chmura obliczeniowa w Polsce – badanie „Computerworlda”
06.04.2020
Tylko 4% z ponad setki przedsiębiorstw biorących udział w badaniu „Computerworlda" nie planuje wdrażać narzędzi i usług chmurowych. Większość firm korzysta z oferty trzech największych globalnych graczy, widać jednak coraz większą skłonność do sięgania po rozwiązania europejskich bądź polskich dostawców chmury. Małe organizacje na równi z dużymi coraz częściej wdrażają środowiska wielochmurowe. W polskich firmach nadal króluje model SaaS.
Jakich e-usług potrzebuje obywatel? Debata o stanie e-Państwa
17.03.2020
Zarówno przedstawiciele administracji jak i dostawcy technologii wysoko oceniają stopień cyfryzacji państwa. Widzą co prawda główne bolączki i wyzwania dla e-usług w Polsce, ale doceniają już zrealizowane projekty. Swoimi spostrzeżeniami podzielili się podczas debaty Innowacje ICT w sektorze publicznym podczas tegorocznej konferencji Państwo 2.0.
Państwo 2.0. Statystyka nie potrzebuje papieru
13.03.2020
Czy przyszłoroczny Narodowy Spis Powszechny będzie możliwy do przeprowadzenia zgodnie z duchem paperless? Dużo na to wskazuje. To konsekwencja ciągłego rozwoju informatycznego Głównego Urzędu Statystycznego i postępu technologicznego w polskiej administracji. Mówił o tym Janusz Dygaszewicz, Dyrektor Departamentu Systemów Teleinformatycznych, Geostatystyki i Spisów, GUS podczas tegorocznej konferencji Państwo 2.0.
Państwo 2.0. Ambitne plany Ministerstwa Cyfryzacji
05.03.2020
Rozpoczęła się X jubileuszowa konferencja Państwo 2.0., organizowana przez Computerworld. Eksperci i decydenci administracji publicznej rozmawiali o stanie realizacji działań cyfryzujących państwo i dyskutowali o przyszłości usług dla obywateli. Jedno jest pewne – ma być lepiej, prościej i szybciej. Państwo chce te cele osiągnąć usługami realizowanymi za pomocą chmury obliczeniowej.
Jak chmura może zmienić organizacje
28.02.2020
Organizacje, które realizują proces transformacji cyfrowej za pomocą chmury, muszą mieć świadomość, że przenoszą tam też odpowiedzialność za swój biznes. Dlatego decyzja o wejściu w chmurę powinna być poprzedzona sporządzeniem optymalnej strategii wejścia w rozwiązania chmurowe. Dobrze, by obejmowała też możliwość wyjścia.
Blockchain buduje zaufanie
17.02.2020
Charakterystyczna cecha technologii łańcucha bloków, czyli gwarancja niezmienności transakcji i integralności danych, czyni z niej idealne narzędzie dla sektora finansowego. Kolejne ciekawe wdrożenia w tym segmencie rynku udowadniają, jak ogromny potencjał ma blockchain.
Jak optymalizować infrastrukturę IT w sektorze publicznym
04.02.2020
Administracja publiczna będzie zmierzać w kierunku rozwiązań chmurowych na szeroką skalę. Czy przyniesie to zakładaną optymalizację infrastruktury IT? Niektórzy eksperci wydają się nieco studzić entuzjazm sektora, uważając, że zmiany muszą być dobrze zaplanowane, a ich koszty realnie skalkulowane.
Nagroda dla IFS
10.12.2019
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, otrzymał nagrodę European Digital Technology Award w wielkim finale tegorocznego konkursu European Business Awards.
Hybrydowa ścieżka do innowacji
09.12.2019
Hewlett Packard Enterprise i Accenture udostępniły przedsiębiorstwom nową chmurę hybrydową. Platforma, która ułatwi przeniesienie do chmury najbardziej złożonych systemów takich jak SAP czy Oracle, jest już dostępna dla polskich firm.
Nowa inteligentna macierz
19.11.2019
Model pay-per-use w hybrydowym IT? Ineligentna macierz dyskowa HPE Primera wpisuje się w model konsumpcyjny HPE GreenLake, pozwalając organizacjom dostosować swoja infrastrukturę do aktualnych potrzeb biznesowych.
Odtwarzanie po awarii – być albo nie być organizacji
18.11.2019
Posiadanie skutecznego planu odtworzenia działania firmy po awarii systemów staje się dziś kluczowym elementem budowania strategii organizacji. Ludzkie działanie czy klęska żywiołowa mogą skuteczniej położyć biznes niż konkurencyjne działania rynku. Warto więc dobrze przygotować się na czarne scenariusze.
Atende nagrodzone przez Cisco
15.11.2019
Cisco nagrodziło swojego polskiego integratora. Atende SA otrzymało tytuł “Architectural Excellence Partner of the Year: Data Center" w regionie EMEAR. Nagrody Cisco Partner Summit Geographic Regional mają na celu wyróżnienie najlepszych partnerów na określonych rynkach technologii w całym regionie geograficznym.
MTC – cyfrowa transformacja w modelu partnerskim
28.10.2019
Warszawa dołączyła do grona miast, w których działają Microsoft Technology Center. To pierwsze takie miejsce w Europie Centralnej. Dzięki MTC firmy w Polsce za pomocą technologii giganta z Redmond będą mogły skuteczniej zmierzyć się z wyzwaniami cyfrowej transformacji.
Cyberbezpieczeństwo wspierane nowymi rozwiązaniami Acronis
24.10.2019
Acronis zapowiedział wprowadzenie trzech nowych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeńtwa. Będą to produkty wzmacniające ochronę urządzeń końcowych, brzegu sieci i zabezpieczające środowiska data center.
Jak internet rzeczy odmienia centrum danych
17.10.2019
Internet rzeczy może znacząco zmienić obraz tradycyjnych centrów danych. Po pierwsze, stał się doskonałym narzędziem do optymalizacji procesów zarządczych centrami, po drugie – jego specyfika wymusza zmianę modelu przetwarzania danych. Najbliższe lata przyniosą wielkie zmiany.
GovTech Klub. Otwieranie danych nie tak proste
14.10.2019
Polska administracja jest coraz bardziej świadoma korzyści wynikających z otwierania danych publicznych. Potrzeba jednak czasu, by dopracować odpowiednie schematy działania. Dane państwa to majątek narodowy, którym trzeba umiejętnie dysponować i zapewnić mu odpowiednią ochronę.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
18
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »