Nowy podcast Computerworld Tech Trends

W cyfrowym świecie biznes buduje się na danych. Organizacje, by osiągnąć sukces, muszą dane rozumieć i widzieć te najistotniejsze, by na ich podstawie podejmować trafne decyzje. Jak to zrobić? Jakiej technologii użyć? Zapraszamy do wysłuchania nowego podcastu serii Tech Trends „jak skutecznie wydobyć wartość z danych”.

Danych przybywa w błyskawicznym tempie. To tylko pozornie dobra wiadomość dla biznesu. Dlaczego. Po pierwsze – zmienia się wciąż ich struktura. Pojawiają się obrazy, dźwięki, video, PDFy i to pochodzące z różnych źródeł – z lokalnych systemów, z chmur publicznych, brzegu sieci. Ten ogrom sprawia, że to, co ma w teorii napędzać zmianę i tworzyć paliwo w nowym modelu prowadzenia biznesu, zaciemnia tylko krajobraz. „Jak dzieci we mgle” – znamy takie powiedzenie? Ogrom danych to właśnie ta mgła. Klęska urodzaju może nie tyle przyspieszyć, co spowolnić podejmowanie decyzji biznesowych. Oczywiście, są sposoby na to, by uzyskać przejrzystość i czytelność w tym gąszczu, nauczyć się filtrować istotne dla rozwoju organizacji dane, wykorzystywać je do podejmowania właściwych decyzji. Pomaga w tym na pewno technologia. Jaka? O tym właśnie rozmawiamy z ekspertami z firmy Cloudera – o narzędziach, które pozwolą nam pracować z danymi płynącymi ze środowisk niejednorodnych. Ale też o budowaniu map drogowych, które pomogą nam przejść przez labirynt informacji. Zapraszamy do słuchania.

Zobacz również:

  • Łączenie światów technologicznych
  • General Motors planuje zastąpić instrukcje obsługi ChatemGPT
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]
Subskrybuj podcast "TECH TRENDS"
Otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach podcastu!

TOP 200