Urządzenia do deduplikacji danych

Kiedy kopia zapasowa jest wykonywana na jednym z wirtualnych napędów taśmowych, dane są zapisywane na wirtualnej taśmie w takim samym formacie jak na taśmie fizycznej. To pozwala na zachowanie i deduplikację kopii na urządzeniu nTier i następnie zapisanie na taśmie fizycznej, dla celów archiwizacji "off-site". Jedną z większych zalet stosowania VTL jest to, że zespół IT już używający fizycznych napędów taśmowych i bibliotek nie musi poznawać nowego systemu - nadal może stosować te same programy i harmonogramy backupów co dotychczas. Ponieważ każdy backup ma swój katalog, to bardzo łatwo można zlokalizować i odtworzyć pliki z VTL.

Urządzenia do deduplikacji danych

Konsola zarządzania Spectra Logic, licencjonowana od FalconStor.

Spectra Logic licencjonuje silnik deduplikacji FalconStor i do zarządzania nim wykorzystuje w swoim urządzeniu interfejs użytkownika tej firmy. Wszystkie pozostałe aspekty urządzenia są administrowane z platformy zarządzania Spectra Logic - BlueScale. Platforma ta zapewnia wspólny interfejs użytkownika dla nTier i innych systemów pamięci Spectra Logic. Za pomocą interfejsu BlueScale można obserwować efektywność silnika deduplikacji, zarządzać i utrzymywać wirtualne biblioteki taśmowe oraz definiować harmonogram replikacji. Interfejs jest intuicyjny i można się z nim oswoić już po kilku minutach eksploracji.

Seria urządzeń VTL Spectra Logic pozwala na migrację z fizycznej taśmy magnetycznej lub wykorzystanie w roli pośrednika dla taśmy fizycznej, zapewniającego większą efektywność backupu. Poprzez iSCSI każdy wirtualny napęd prezentowany jest jak fizyczny, a silnik deduplikacji spisuje się bardzo dobrze w tym scenariuszu. Interfejs zarządzania jest łatwy w nawigowaniu, aczkolwiek definiowanie wirtualnych bibliotek taśmowych jest trochę zniechęcające. Niemniej jednak, dla przedsiębiorstw, które chcą pozostać przy specyfice systemów taśmowych, ale przejść na deduplikację opartą na dyskach, seria nTier może być doskonałym wyborem.


TOP 200