Urządzenia do deduplikacji danych

FalconStor FDS 300

Urządzenie specjalizowane FDS (File-interface Deduplication System) - stosowane głównie jako lokalizacja backupów opartych na dyskach lub pamięć dla aplikacji archiwizowania - zapewnia solidną mieszankę wydajności, replikacji danych i deduplikacji przy łatwej integracji z siecią w centrum danych. Działając jako obiekt docelowy dla protokołów udostępniania CIFS, NFS i Symantec OpenStorage (OST), FDS nie wymaga żadnej reorganizacji sieci, w celu zapewnienia integracji z istniejącym środowiskiem. Elastyczna polityka silnika deduplikacji pozwala działowi IT łatwo kontrolować, czy i kiedy deduplikacja ma zostać przeprowadzona, a także wyłączać z procesu poszczególne foldery, jeżeli zachodzi taka konieczność. Ogólna wydajność deduplikacji statystycznie wypadła podobnie do osiągów Spectra Logic, co nie dziwi, gdyż Spectra Logic korzysta z licencji na silnik deduplikacji FalconStor.

Urządzenia do deduplikacji danych
Do testów wykorzystano FDS 304 w obudowie 2U z 4 TB pamięci dyskowej "hot-plug" SATA RAID 6, rozszerzalnej do 32 TB. Urządzenie z czterema interfejsami 1Gb Ethernet skonfigurowane jako iSCSI target. Podobnie jak inne testowane urządzenia, wyposażony jest w dwa zasilacze typu hot-plug.. Dostępne są jeszcze trzy inne modele FDS 300: od 18 TB do 32 TB w dodatkowej obudowie.

Dostępna jest również prekonfigurowana, wirtualna wersja urządzenia FDS, która pracuje na VMware ESX/ASXi 3.5 update 4 i vSphere 4. Zapewnia ona oddziałom zdalnym możliwość korzystania z deduplikacji danych bez konieczności dodawania dodatkowego sprzętu. Wirtualny FDS jest dostępny w wersji 1 i 2 TB.

Podstawowym scenariuszem wdrożenia FDS 304 jest docelowa pamięć dyskowa i lokalizacja backupów na dysk. Chociaż FalconStor nie oferuje urządzeń VTL (wirtualne biblioteki taśmowe), seria FDS jest przeznaczona do udostępniania plików w sieci dla klientów CIFS i NFS. Co oznacza, że może zajmować miejsce tradycyjnych, taśmowych systemów składowania. Seria FDS jest oferowana ze wsparciem dla Symantec NetBackup OST, zapewniającym integrację z NetBackup (lub innymi produktami OST).

Urządzenia do deduplikacji danych

Narzędzie zarządzania FalconStor FDS umożliwia szybki dostęp do informacji o wolumenie przechowywanych danych i stopniu deduplikacji.

W testach FDS 304 użyto zarówno jako lokalizacji kopii zapasowych, jak i do udostępniania plików za pomocą CIFS. Chociaż stosując iSCSI można montować udostępnione obszary danych (shares) na FDS jako pamięci lokalnej, zdecydowano się na zamapowanie ich jako dysków sieciowych pod Windows Server 2008 R2 oraz na czterech wirtualnych instancjach Windows 2008 R2. Manipulowanie plikami w różnych obszarach z dowolnego serwera nie nastręczało żadnych problemów - każdy obszar zachowywał się dokładnie, tak jak powinny zachowywać się udostępniane zasoby Windows. Jeden z udostępnionych obszarów pamięci użyto jako miejsca składowania dla Symantec Backup Exec.


TOP 200