Klubowe echa: dyskusja o efektywności

S.A.: Odwołam się do dyskusji o komunikacji CIO i CFO, podczas której padło wiele ciepłych słów w jedną i drugą stronę. W Empiku z pewnością jest dobry fundament do współpracy. Jakie biznesowe korzyści ma z tego korporacja?

Anna PardejJesteśmy - myślę o IT i finansach - w tej samej sytuacji, jesteśmy funkcjami usługowymi firmy. Funkcje usługowe zawsze muszą wspierać biznes. Część Digital w Empiku jest przykładem na synergię pomiędzy finansami a technologią. To może jednak działać tylko na zasadzie współpracy. Niezbędne jest więc zrozumienie technologii, bo przecież na niej opiera się biznes.

Głos z sali: Najlepsza jest sytuacja, kiedy szef IT ma wsparcie szefa finansów i vice versa...

Paweł Stępień Wszystko zależy od sytuacji. W firmach, w których pracowałem przez ostatnich pięć lat, już po pierwszym miesiącu okazywało się, że bez nowego ERP nie damy rady uzyskać informacji zarządczych. W pierwszym przypadku była to produkcja wewnętrzna w porcie, system stworzony 20 lat temu działał perfekcyjnie. Był tylko jeden problem. Osoby, które tworzyły ten system, powoli przechodziły na emeryturę, wraz z nimi firma traciła wiedzę o swoim systemie. Dość długo, ale ostatecznie z sukcesem forsowałem decyzję, żeby zaimplementować nowe rozwiązanie.

Głos z sali: Czy Państwo woleliby szefa IT jako partnera, czy jako osobę, która raportuje?

Anna Pardej Oczywiście, jako partnera. W obecnym świecie to nie jest kwestia administracyjna, tylko część innowacyjna.


TOP 200