Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Centrum tematyczne
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
Finaldo - polimorficzny wirus internetowy
Krzysztof Arkuszewski, 09.11.2001
Finaldo jest polimorficznym wirusem plikowym, infekującym pliki wykonywalne typu PE oraz rozsyłającym własne kopie za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Powerware Software Suite
Andrzej Janikowski, 08.11.2001
Firma Powerware udostępniła pakiet oprogramowania do zarządzania i monitorowania pracy zasilacza. Cały pakiet firma dostarcza za darmo na płycie CD wraz z zasilaczem.
Zarządzanie UPS z XP
Andrzej Janikowski, 08.11.2001
APC dołączyła do firm wspierających system Microsoft Windows XP. Podobnie jak w przypadku środowiska Windows 2000 APC zaprojektowała dwuwarstwowy system zarządzania zasilaniem awaryjnym, który stanowi część systemu operacyjnego.
Dragon 5 wykrywa włamania
Józef Muszyński, 07.11.2001
Enterasys Network wprowadza na rynek nową wersję systemu wykrywania włamań w systemach informatycznych - Dragon 5.
Dziurawe serwery Microsoft
Daniel Cieślak, 06.11.2001
Hakerzy mogą w każdej chwili przejąć kontrolę nad 11% serwerów, wykorzystujących oprogramowanie Microsoft Internet Information Server (IIS) - wynika z opublikowanego właśnie raportu firmy analitycznej Netcraft.
Wykryj i powstrzymaj intruza
Daniel Cieślak, 05.11.2001
Firma GFI udostępniła darmową wersję oprogramowania LANguard Security Event Log Monitor (S.E.L.M.), służącego do wykrywania nie autoryzowanych prób dostępu do komputerów.
Złamali Windows XP
Robert Hajduk, 02.11.2001
Aktywacja nowego systemu operacyjnego Windows XP produkcji Microsoftu nie stanowi już zabezpieczenia antypirackiego. "Odbezpieczone" wersje pojawiły się już w nielegalnej sprzedaży na płytach CD w Azji. Według zapowiedzi przedstawicieli Microsoftu, nowy system miał być wyjątkowo skuteczny: "Tylko piraci będą mieli problemy z aktywacją" - mówił Jakub Połeć, Product Mananger w Microsoft Polska.
McAfee wprowadza na rynek pakiet ePolicy Orchestrator
Robert Hajduk, 02.11.2001
Firma rozpoczęła sprzedaż zintegrowanego rozwiązania do zarządzania bezpieczeństwem systemów komputerowych.
Antywirus sprawdzi listy mailingowe
Robert Hajduk, 02.11.2001
L-Soft International oraz F-Secure Corp. nawiązały współpracę w celu zapewnienia bezpieczeństwa poczty elektronicznej.
Luka w firewallach Cisco
Robert Hajduk, 02.11.2001
Sprzętowy błąd w urządzeniach produkcji Cisco Systems może powodować zawieszenia się sieci komputerowych.
Klez - robak pocztowy
Krzysztof Arkuszewski, 02.11.2001
Klez jest kolejnym robakiem z dużej rodziny robaków internetowych rozsyłających się pocztą elektroniczną.
Wszechstronne bezpieczeństwo
Robert Hajduk, 01.11.2001
Firma McAfee wprowadza na rynek EPolicy Orchestrator - zintegrowany system zarządzania bezpieczeństwem systemów komputerowych.
Drugie wejście smoka
Juliusz Kornaszewski, 31.10.2001
Enterasys Networks wprowadza na rynek nową wersję systemu wykrywania włamań Dragon. Dragon 5 ma zmniejszać zagrożenie ze strony hakerów, robaków internetowych i przestępców elektronicznych.
Antywirus dla NAS Celerra
NetWorld OnLine, 31.10.2001
Firma EMC wprowadziła zintegrowane rozwiązanie antywirusowe dla Celerra File Server - systemu sieciowej pamięci masowej NAS klasy korporacyjnej.
BrightStor dla małych i średnich przedsiębiorstw
Jarosław Ochab, 26.10.2001
Computer Associates wprowadziła na rynek system do archiwizacji danych BrightStor ARCserve Backup przeznaczony dla użytkowników Microsoft Small Business Server 2000.
Kolejna beta WinZipa
Rafał Janus, 25.10.2001
W Internecie jest już dostępna druga wersja testowa (beta 2) programu WinZip 8.1, przeznaczonego do obsługi plików skompresowanych.
WebShield dla małego biznesu
Józef Muszyński, 25.10.2001
McAfee ASaP - oddział Network Associates - ma zamiar zaoferować w grudniu br. nową wersję systemu antywirusowego WebShield.
Antywirus dla Exchange 2000
Józef Muszyński, 25.10.2001
Symantec zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży pakietu Symantec AntiVirus/Filtering for Microsoft Exchange 2000, zintegrowanego rozwiązania antywirusowego i filtrującego dla systemów Microsoft Exchange 2000.
Poprzednia
strona
1
...
262
263
264
265
266
...
276
Następna
strona
Redakcja poleca
Klub CIO we Wrocławiu, 12 kwietnia 2018.
Mariusz Mierzejewski
Bezpieczeństwo IT: 10 przełomowych osiągnięć
NetWorld OnLine
9 typowych błędów zagrażających bezpieczeństwu
Wiesław Pawłowicz
6 rozwiązań, które zrewolucjonizowały pojęcie bezpieczeństwa w IT
Computerworld Online/DP
Wydarzenia
Zarejestruj się
Agenda CSO 2021 – najważniejsze trendy i nowe typy zagrożeń
Zarejestruj się
Praca zdalna w sektorze publicznym
Zarejestruj się
Państwo 2.0
Biblioteka IT
Microsoft Teams - jak używać bezpiecznie
Przez ostatni rok liczba użytkowników Microsoft Teams wzrosła pięciokrotnie. Poprzez Teams rozmawiamy, czatujemy, wymieniamy się dokumentami, wspólnie je edytujemy, robimy prezentacje i demonstracje. Zapraszamy do naszych zespołów i kanałów osoby z innych firm. Łatwo wtedy niechcący wpuścić gościa do kanału wewnątrzfirmowego. Ściągnąć dane firmowe na prywatny telefon. Udostępnić dane wrażliwe przez chat. Załadować plik z malware. Technicznie sprawę komplikuje fakt, że Teams używa szeregu technologii do przechowywania i przesyłania danych – OneDrive, Sharepoint, Exchanger. Z drugiej strony obowiązuje nas firmowa polityka bezpieczeństwa i potrzebne są narzędzia, które zapewnią monitoring i ochronę danych w Teams. Jak sobie z tym wszystkim radzić?Jakich narzędzi użyć? Zapraszamy do lektury.
IT DOPASOWANE DO POTRZEB TWOJEJ FIRMY
Rynkowa skuteczność HPE opiera się w dużej mierze na skuteczności partnerów dostawcy technologii. Sprawdzone, kompetentne zespoły sprzedawców i inżynierów budują na rynku zaufanie do technologii, pracując jednocześnie nad wzmocnieniem wizerunku własnego, jako firmy, z którą warto współpracować. Tak tworzony ekosystem jest w stanie budować przewagę rynkową, dostarczając organizacjom najnowsze, ale już sprawdzone technologie IT. Pracujący globalnie lub na lokalnych rynkach partnerzy dostawcy posiadają wypracowane latami relacje z organizacjami. Znają ich potrzeby, doskonale wiedzą, jak wygląda ich infrastruktura, jak możną ją optymalizować. Jednocześnie firmy wiedzą, że dany integrator potraktuje je z powagą, proponując rozwiązania najlepiej odpowiadające danemu wyzwaniu technologicznemu. Dodatkowo partnerzy, by sprostać wyzwaniom zmieniającego się dynamicznie świata technologii, niemalże w trybie ciągłym przechodzą szkolenia i certyfikacje, co pozwala im oraz dostawcom technologii mieć pewność najwyższych kompetencji w realizacji wdrożeń u klientów. XCOMP to jeden ze złotych partnerów HPE, który od wielu lat buduje na rynku swoją markę, potwierdzając ją wieloma udanymi realizacjami projektów. To wdrożenia dla samorządów, służby zdrowia, środowiska akademickiego, instytucji kultury i wielu innych, obejmujące chociażby takie aspekty jak backup, wirtualizację, bezpieczeństwo sieci, infrastruktura storage’owa, macierze czy sieci bezprzewodowe. Z bogatego portfolio produktów i usług HPE firma XCOMP wybiera rozwiązania najlepiej odpowiadające specyfice klienta, każdorazowo omawiając z organizacją możliwości i warianty wdrożenia. O tym, jak produkty HPE mogą odpowiadać na konkretne potrzeby technologiczne firm przeczytają Państwo tutaj.
E-USŁUGI W SZPITALACH - Jak wybrać najlepszą platformę sprzętową
Trwa intensywna digitalizacja w służbie zdrowia. W podmiotach leczniczych utworzonych i nadzorowanych przez MON konieczne jest wprowadzenie nowych rozwiązań, związanych e-usługami. W tego typu projektach kluczem do sukcesu jest dobra, sprawdzona platforma sprzętowa i współpraca z doświadczonymi partnerami technologicznymi, którzy znają potrzeby i wyzwania branży. To ważna i długoterminowa inwestycja, dlatego platforma powinna być ekonomiczna w implementacji, utrzymaniu i rozbudowie. Projekt musi przebiegać sprawnie, szybko i terminowo, bez niespodzianek kosztowych. HPE od dawna realizuje tego typu wdrożenia, dostarcza kompleksowe rozwiązania data center do szpitali i współpracuje ze wszystkimi dostawcami rozwiązań dziedzinowych oprogramowania wykorzystywanego w jednostkach ochrony zdrowia. Dlatego, bazując na doświadczeniach ekspertów HPE, przedstawiamy Państwu specjalne opracowanie, które pokazuje najważniejsze aspekty, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej platformy sprzętowej.
Zarządzanie tożsamością - Poradnik
Bezpieczeństwo danych, przejrzysty system uprawnień i dostępów, walka ze szpiegostwem przemysłowym oraz oszczędność czasu i pieniędzy, związana z wydajniejszą organizacją pracy - to podstawowe korzyści, jakie daje profesjonalny i nowoczesny system zarządzania tożsamością (IdM). O tym, jak tego rodzaju rozwiązania wyglądają w praktyce, kiedy szczególnie warto je stosować i jakich problemów pomagają uniknąć, przeczytacie Państwo w tym poradniku. Zarządzanie tożsamością to rozwiązanie z pogranicza IT, HR i biznesu, które staje się szczególnie istotne w obliczu coraz częstszych ataków hakerskich na zasoby firmy. Jest też bardzo ważne w kontekście obostrzeń związanych m.in. z regulacją rynków finansowych czy ochroną danych osobowych (RODO, PSD2). Jest to wreszcie także usprawnienie i zabezpieczenie pracy zdalnej i współpracy między różnymi oddziałami organizacji, co wyraźnie wspiera firmy w wyzwaniach związanych np. z pandemią Covid-19. Zapraszamy do lektury poradnika!
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »