Voip w praktyce

Za niewielką opłatą

Konto na witrynach VoipDiscount, Freecall, VoipCheap, VoipBuster czy Internetcalls pozwala w trakcie trwania tak zwanych bezpłatnych dni (aktualnie 120) wydzwonić w ciągu tygodnia do 300 minut na telefony stacjonarne.

Po ich wykorzystaniu pobierana jest opłata. Złożony w serwisie depozyt pozwala odnawiać okresy bezpłatnych dni. To ciekawa propozycja na tanie połączenia. Zobacz, jak działają serwisy tego typu

Zobacz również:

  • Nowe biuro NFON w Polsce

1. Po zainstalowaniu programu (w naszym przykładzie z serwisu VoipDiscount), w trakcie pierwszego uruchomienia musisz utworzyć konto. Zaznacz w tym celu opcję a New User i kliknij Dalej. Wypełnij formularz z danymi użytkownika.

Voip w praktyce

Kontakty VoipDiscount mogą zawierać po kilka numerów telefonów

Jeżeli nie chcesz, by serwis zaśmiecał twoją skrzynkę wiadomościami reklamowymi usuń zaznaczenie z opcji Sign me up for the VoipDiscount newsletter. Wybierz przycisk Register. Po pomyślnej rejestracji kliknij OK.

2. Przetestuj wydajność swojego łącza klikając Start. Przejdź dalej. Klikając przyciski Play sound sprawdź funkcjonowanie głośników, a następnie mikrofonu. Kliknij Record i wypowiedz do mikrofonu kilka słów.

Za pomocą Play sprawdź czy nagranie jest wyraźne. Za pomocą Make a free test call możesz wykonać połączenie testowe.

Parametry serwera SIP serwisu VoipDiscount dla telefonów stacjonarnych

SIP port : 5060

Registrar : sip.voipdiscount.com

Proxy server : sip.voipdiscount.com

Outbound proxy server : pozostaw puste

Account name : nazwa użytkownika VoipDiscount

Password : hasło VoipDiscount

Display name/number : nazwa użytkownika VoipDiscount lub numer VoIP

Stunserver (opcjonalnie) : stun.voipdiscount.com

3. Odbierz e-mail i kliknij zawarte w nim łącze, by aktywować konto. Aby zadzwonić z programu uruchom go. Jeżeli nie zostaniesz zalogowany kliknij okno programu. By wybrać numer możesz skorzystać z kontaktów, bądź wpisać numer ręcznie. Kontakty znajdziesz na karcie Kontakty. Jeżeli chcesz dodać do listy nową pozycję użyj przycisku add contact.

Wypełnij pola formularza. Na liście Kraj wskaż odpowiednie państwo. Poniżej, na liście Phone number(s): ustaw rodzaj telefonu, na przykład Komórka.

W pole obok wpisz numer telefonu. Do jednego kontaktu możesz przypisać kilka różnych numerów. Kliknij Dodaj kontakt. Wskaż kontakt na liście i kliknij numer telefonu ewentualnie wpisz go w pole u dołu ekranu. Możesz też przejść na kartę Dialpad i użyć klawiatury

4. Jeżeli chcesz ustanowić połączenie pomiędzy dwoma stacjonarnymi telefonami kliknij kartę Phone2Phone. Wpisz numer swojego telefonu w pole Your own phone number i numer rozmówcy w pole Numer telefonu rozmówcy. Kliknij Zadzwoń. Najpierw zacznie dzwonić twój telefon, a gdy podniesiesz słuchawkę zostanie wykonane połączenie do drugiego numeru.


TOP 200