Voip w praktyce

Telefoniczny Skype

Komunikator Skype kojarzony jest głównie z rozmowami wideo. Sprawdza się jednak doskonale podczas rozmów telefonicznych obniżając znacznie ich koszty. Dostępny jest także na wiele modeli telefonów komórkowych. Zobacz, jak wykonywać połączenia za pomocą tego komunikatora

1. Uruchom Skype i kliknij kartę Rozmowa telefoniczna w lewej, dolnej części okna. Pośrodku okna wyświetlona zostanie klawiatura telefonu. Domyślnie wybrana jest Polska, więc nie musisz wpisywać numeru kierunkowego kraju. Jeżeli dzwonisz za granicę prefiks znajdziesz na liście państw widocznej po kliknięciu flagi. Możesz go również wprowadzić ręcznie. Wpisz numer telefonu i kliknij Zadzwoń.

Zobacz również:

  • Nowe biuro NFON w Polsce
Voip w praktyce

Wybór numeru telefonu w Skype

2. Pierwsze połączenie (jedynie na telefony stacjonarne) jest bezpłatne. Aby wykonać następne musisz doładować konto. Kliknij w tym celu łącze Doładuj konto Skype. Minimalna kwota doładowania to 40 złotych.

3. Jeżeli chcesz wykupić numer internetowy rozwiń menu Skype i wybierz polecenie Konto. Przejdź na kartę Numer internetowy i kliknij łącze Kup numer internetowy.

Kliknij łącze Polska, zaznacz pole Oświadczam, że jestem mieszkańcem… i z listy wybierz numer kierunkowy.

Voip w praktyce

Numer internetowy Skype pozwala dzwonić do użytkownika komunikatora z telefonów tradycyjnych

W pole Wybierz ulubioną kombinację wpisz numer, jaki chciałbyś uzyskać.

Skype sprawdzi, czy jest dostępny. Kliknięcie na jedną z propozycji poniżej przydzieli ci numer, który jest aktualnie wolny.

Uaktywnij numer przyciskiem Uaktywnij numer i przejdź do strony płatności.

Halo! Tu Google

Konkurencję dla Skype uruchamia Google. Google Voice pozwala przesyłać SMS do skrzynki pocztowej Gmail, definiować tekst powitania w zależności od osoby, która dzwoni, zestawiać połączenia konferencyjne czy blokować wybrane numery. Funkcja transkrypcji przekształca wiadomości ze skrzynki głosowej na tekst i przesyła je do skrzynki pocztowej.

Korzystanie z usługi w Polsce do niedawno nie było możliwe, a aktualnie jest ograniczone i utrudnione. Nie funkcjonują na razie wszystkie opcje, trzeba korzystać z angielskiego interfejsu a połączenia często nie chcą działać. Historia pokazuje jednak, że może się to szybko zmienić. Warto już dziś wiedzieć jak używać nowej usługi


TOP 200