Voip w praktyce

1. Jeżeli chcesz skorzystać z telefonii Google uruchom skrzynkę pocztową Gmail i kliknij polecenie Ustawienia.

Przejdź na kartę Czat i kliknij łącze Dowiedz się więcej w sekcji Czat głosowy i wideo.

2. W kolejnym oknie wybierz łącze Zainstaluj czat głosowy i wideo.

Po pobraniu elementów zrestartuj wszystkie uruchomione przeglądarki klikając Uruchom ponownie przeglądarki teraz.

Zobacz również:

  • Nowe biuro NFON w Polsce
Voip w praktyce

Instalacja czatu Google

Zaloguj się ponownie na konto Gmail i zaakceptuj instalację dodatków.

W sekcji Czat głosowy i wideo okna konfiguracyjnego zweryfikuj, czy wszystkie podłączone do komputera urządzenia (mikrofon, kamera, głośniki) działają prawidłowo.

Aby sprawdzić głośniki kliknij łącze …dźwięk testowy, gdy go odtwarzasz.

Voip w praktyce

Instalacja wtyczki głosowej

3. Od tej chwili możesz używać Gmaila jak komunikatora i korzystać z połączeń wideo z innymi użytkownikami poczty Google. Wystarczy wybrać kontakt z listy i kliknąć Czat.

Aby skorzystać z telefonu zmień w opcjach język interfejsu ustawiając na liście Gmail - Język wyświetlania opcję English (US). Kliknij przycisk Zapisz zmiany u dołu strony. Po lewej stronie okna, obok kontaktów zobaczysz nową opcję - Call phone. Kliknij to łącze.

Voip w praktyce

Zmiana języka interfejsu poczty Gmail

4. Na start otrzymałeś 10 centów kredytu. To wystarczy, by zadzwonić na telefon stacjonarny. Połączenie na komórkę wymaga większej opłaty.

Kliknij niewielką strzałkę obok wyświetlonej kwoty. Stawki za połączenia sprawdzisz za pomocą łącza Rates.

Voip w praktyce

Opcja połączeń telefonicznych w Gmailu

Aby zwiększyć stan konta wybierz Add credit, ponownie kliknij Add credit w lewej części okna i wskaż kwotę (stan konta możesz zwiększyć o 10 dolarów). Opłatę wykonasz za pomocą karty kredytowej.

5. Aby skorzystać z połączenia telefonicznego wpisz numer do okna połączenia. Pamiętaj, by użyć prefiksu kraju, do którego chcesz wykonać połączenie. Dla Polski jest to +48. Pole numeru może również posłużyć, jako pole wyszukiwania. Umieść w nim nazwę kontaktu, a Gmail wyszuka odpowiedni numer telefonu.

Jeżeli chcesz skorzystać z listy kontaktów telefonicznych zaloguj się do Google Voice wpisując w przeglądarce adres www.google.com/voice. Kliknij Call. W związku z tym, że w Polsce nie ma pełnej funkcjonalności usługi i nie można zarejestrować swojego numeru, połączenia można wykonywać z poziomu Gmaila bądź używać konta Google Talk.


TOP 200