Voip w praktyce

Połączenia telefoniczne przez Internet to przede wszystkim mniejsze koszty. Są idealnym rozwiązaniem na przykład dla osób dzwoniących za granicę. Przygotowaliśmy poradnik pokazujący, jak w praktyce korzystać z dostępnych usług VoIP

Usługi oparte na technologii VoIP pozwalają znacznie obniżyć koszty połączeń telefonicznych, a czasami nawet uniknąć ich całkowicie - to główna zaleta telefonii internetowej. Można z niej korzystać za pomocą komputera bądź urządzeń dedykowanych. Laptopy wyposażone w mikrofony i głośniki, czy pecety wyposażone w słuchawki nie są jednak wygodne w użytkowaniu.

Aby użytkownik był cały czas dostępny muszą nieustannie działać, a przecież zużywają sporo prądu i hałasują. Jeżeli zdecydowałeś się na VoIP pomyśl o zakupie dedykowanego telefonu bądź tak zwanej bramki, do której można podłączyć tradycyjny aparat telefoniczny. Minusem tego typu połączeń jest również czasami słaba jakość połączenia.

Zobacz również:

  • Nowe biuro NFON w Polsce

Przygotowaliśmy praktyczny przegląd dostęnych usług VoIP. Prezentujemy, jak z nich korzystać i dzwonić za darmo lub prawie za darmo za granicę, na telefony stacjonarne i komórkowe. Wszystko krok po kroku.

Rozmowy prawie za darmo

Serwisy Zajfon czy Reklamofon.pl umożliwiają darmowe połączenia po obejrzeniu zestawu reklam. Umożliwiają również bezpłatne wysyłanie SMS-ów. Im więcej reklam zobaczysz tym dłużej będziesz mógł rozmawiać. Oglądanie wymaga uwagi - co pewien czas na ekranie pojawia się przycisk, który należy kliknąć, Jeżeli nie zdążysz cała operację musisz zaczynać od nowa. Jak z nich korzystać pokazemy na przykładzie serwisu Zajfon.

1. Otwórz w przeglądarce serwis www.zajfon.pl Zaznaczając odpowiednie pola, określ w oknie powitalnym swoją płeć oraz wiek - na tej podstawie zostaną dobrane reklamy. Kliknij przycisk Kliknij i Dzwoń.

Voip w praktyce

Jeżeli nie zdążysz kliknąć, połączenie zostanie przerwane

2. Kliknij Allow na banerze, by wyrazić zgodę na używanie mikrofonu. Wybierz numer telefonu. Jeżeli w trakcie rozmowy, na banerze reklamowym pojawi się komunikat kliknij TUTaj 10s kliknij go, by przedłużyć rozmowę o kolejne, bezpłatne 10 sekund.

Jeżeli nie zdążysz, rozmowa zostanie przerwana. Aby wykonać połączenie na telefon komórkowy najpierw musisz obejrzeć zestaw reklam i dopiero później wykorzystać zgromadzone za ich oglądanie sekundy. Kliknij Start

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200