Rozwiązania Business Intelligence pod lupą specjalistów

Firma Qlik wykonała kolejny krok, wprowadzając do oferty zupełnie nowy produkt o nazwie Qlik Sense. Wygląda więc na to, że program QlikView można uznać za przestarzały. Bazuje on na dawnej koncepcji obowiązującej jeszcze przed nastaniem ery wizualizacji danych.

— Kleyn G., analityk IT w organizacji rządowej

Więcej recenzji narzędzia QlikView znajduje się na stronie IT Central Station.

MicroStrategy

Zalety

Zsynchronizowane uszczegółowianie (drążenie) danych, niestandardowe formaty wyświetlania wybranych danych, eksportowanie pojedynczego raportu na pulpit.

Zobacz również:

  • Najnowsza baza danych Oracle została wzbogacona o kolejne funkcje AI

— Pijush C., Architekt UI i Starszy Menedżer ds. Operacyjnych w spółce technologicznej

Do zalet tego narzędzia należą: zaawansowany silnik SQL, metadane nadające się do ponownego użytku, funkcje eksploracji / wizualizacji danych, raporty dotyczące stopnia produkcji / automatyczny pulpit, rozwiązania mobilne, integracja z bogatymi aplikacjami SDK/API oraz rozwiązania Business Intelligence z wbudowaną pamięcią o wysokiej wydajności.

— Scott M., dyrektor ds. Business Intelligence / architekt rozwiązań Business Intelligence w spółce technologicznej

Największą zaletą tego narzędzia jest doskonała integracja z technologiami mobilnymi. Interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty i po prostu ładny. Konfiguracja urządzeń odbywa się niezwykle szybko. Wystarczy kliknąć link przesyłany użytkownikowi, by przeprowadzić wszelkie możliwe konfiguracje.

— Leonardo G., Analityk ds. Business Intelligence w spółce technologicznej

Ewentualne usprawnienia

Świetnym dodatkiem byłaby funkcja importowania słownika danych.

— Sylviane P., Menedżer Projektu w przedsiębiorstwie produkcyjnym

Logowanie za pośrednictwem EM mogłoby być lepsze. EM (Enterprise Manager) to aplikacja biznesowa w programie MicroStrategy, która zbiera dane dotyczące użytkowania narzędzia i porządkuje statystyki. W ostatnich latach korzystanie z tej funkcji w sposób pozwalający na udostępnienie użytkownikom środowiska BI stało się bardzo trudne.

— Anurag C., konsultant w spółce mediowej


TOP 200