PDF Joiner, czyli wygodny sposób na łączenie PDF-ów

Narzędzia typu PDF Joiner służą do łączenia ze sobą dokumentów PDF w jeden, konkretny plik. Polecane te najlepsze i najbardziej sprawdzone.

PDF Joiner / Fot. Materiały własne

PDF Joiner / Fot. Materiały własne

Narzędzia typu PDF Joiner pozwalają na łączenie kilku dokumentów PDF w jeden plik. W dodatku bezpłatnie.

Sprawdź: WhatsApp Web

Zobacz również:

  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC
  • Hakerzy włamali się do znanego polskiego sklepu internetowego

Czasem zdarza się, że mamy kilka skanów w odrębnych PDF-ach i chcemy je scalić w jeden dokument. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się, czy istnieją narzędzia, które zapewniają taką funkcjonalność. I czy można z nich skorzystać za darmo.

Okazuje się, że tak. Są to rozwiązania typu PDF Joiner.

Polecane rozwiązania do łączenia PDF-ów, czyli jaki PDF Joiner wybrać

Narzędzie o tej samej nazwie, czyli PDF Joiner, znajdziemy na tej stronie. Wystarczy przesłać pliki, które chcemy połączyć, a następnie uporządkować je metodą przeciągnij/upuść. Kiedy to zrobimy, klikamy przycisk "łącz pliki". Narzędzie pozwala na łączenie do 20 odrębnych plików w jeden. Możemy je wgrać bezpośrednio z komputera.

Zobacz: Skyscanner

Kolejnymi aplikacjami webowymi tego typu są SmallPDF oraz PDF Converter. Zasada działania jest identyczna - wgrywamy pliki z dysku, a następnie łączymy je w jeden dokument PDF. Do "merge'owania" PDF-ów służy również Merge PDF.

PDF Joinery z zaufanych źródeł

Powyższe narzędzia mogą wydać się mało wiarygodne, choć w rzeczywiści spisują się bez zarzutu. Na pewno jednak zdarzą się użytkownicy, którzy woleliby polegać na narzędziach oferowanych przez bardziej zaufane źródła. Albo korzystać z rozwiązań, które działają na dysku komputera, a nie w chmurze.

Adobe oferuje odpowiednie łączenie PDF-ów w swojej aplikacji Adobe Acrobat DC. Z kolei Microsoft w sklepie z aplikacjami oferuje narzędzie o nazwie PDF Joiner, które pobieramy na dysk. Jest to jednak aplikacja firmy XtremeDevelopments, więc warto zapoznać się z regulaminem, zanim zaczniemy z niej korzystać.

Sprawdź: Program do nagrywania ekranu

Jesteśmy przekonani, że na pewno wybierzecie coś dla siebie. Niezależnie od aplikacji, samo łączenie PDF-ów to bardzo przydatna funkcja i szkoda, że nie ma jej wbudowanej bezpośrednio w system operacyjny Windows.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200