Skyscanner pozwoli zaoszczędzić na podróży służbowej i nie tylko

Skyscanner, usługa dostępna także w aplikacji Skyscanner - Wszystkie loty, to wyszukiwarka połączeń lotniczych. Bardzo wygodna i używana przez mnóstwo internautów.

Skyscanner / Fot. Materiały własne

Skyscanner / Fot. Materiały własne

Na rynku znajdziemy kilka wyszukiwarek lotow, które można polecić, a Skyscanner jest jedną z nich. To firma założona w 2001 r., która obecnie uchodzi za niezawodną i jedną z najpopularniejszych.

Sprawdź: Instagram z NFT

Zobacz również:

  • Czy za wyszukiwarkę Google z AI trzeba będzie płacić?

Czym konkretnie jest Skyscanner? Podobnie jak Google Flights i Momondo, usługa nie jest internetowym biurem podróży. Nie dokonujemy więc rezerwacji lotów w Skyscanner, lecz jedynie przeszukujemy setki linii lotniczych. Cel jest prosty: mamy znaleźć możliwie najtańsze loty, które następnie zarezerwujemy za pośrednictwem linii lotnicznej lub wspomnianego biura.

Skyscanner pozwala zaoszczędzić na przelocie

Jak wyszukać lot? Skyscanner ma bardzo elastyczne i wygodne wyszukiwanie dat. Łatwo sprawdzimy kiedy dostępne jest lepsze i tańsze połączenie do oraz z miejsca docelowego. Jest też opcja wyszukiwania najtańszych lotów w danym miesiącu, co pozwala na wygodne przeglądanie ofert dla danej lokalizacji. To szczególnie przydatne, gdy mamy konkretną lokalizację, ale nie mamy jeszcze wybranej daty.

Zobacz: YouTube MP3

Idąc dalej, mamy elastyczne wyszukiwanie wyjazdów i miejsc. W przeciwieństwie do innych wyszukiwarek, Skyscanner umożliwia wyszukiwanie lotów z jednego kraju, a nie z konkretnego miasta lub lotniska.

Wyszukiwanie w ramach swojego budżetu to kolejny atut usługi. Jeśli nie jesteś wybredny co do celu podróży i po prostu chcesz polecieć gdziekolwiek, Skyscanner ułatwi wyszukiwanie w ramach budżetu. Przycisk wyszukiwania "wszędzie" jest wyjątkowo potężnym narzędziem, jeśli jesteśmy elastyczni w kwestii miejsca docelowego.

Nie brakuje też wyszukiwania w last minute. W przeciwieństwie do innych wyszukiwarek, Skyscanner świetnie sprawdza się w wyszukiwaniu tanich lotów na ostatnią chwilę.

Dodajmy, że baza Skyscannera jest bardzo rozbudowana. Często jest w stanie znaleźć najniższe ceny lotów, ponieważ przeszukuje mniejsze OTA (agencje zajmujące się przelotami), które pomijają inne wyszukiwarki.

Sprawdź: E obywatel

Łatwa w obsłudze aplikacja - to kolejny atut. Skyscanner ma aplikację mobilną, która świetnie działa i jest zawsze na bieżąco aktualizowana. Wadą są natomiast tzw. ceny-duchy. Podobnie jak w Google Flights, ceny dla niektórych lotów czasami po prostu znikają. Możemy więc znaleźć świetną ofertę, ale kiedy już wybierzemy jej rezerwację w linii lotniczej, okazuje się, że jest niedostępna. To niestety wada wielu wyszukiwarek tego typu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200