Konwerter MP3, czyli zapisz muzykę z YouTube na dysku

Konwerter MP3 przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy popracować przy muzyce, a muzyki słuchamy na YouTube. Bardzo wygodne narzędzie.

Konwerter MP3 noTube / Fot. Materiały własne

Konwerter MP3 noTube / Fot. Materiały własne

W sieci znajdziemy co najmniej kilka konwerterów MP3. Polecamy szczególnie Easy-YouTube oraz NoTube.

To dwa proste, wygodne narzędzia. Wstawiamy linka z YouTube, klikamy jeden przycisk i po paru chwilach mamy gotowy plik do pobrania do użytku własnego.

Zobacz również:

  • Google świętuje sukces usługi Shorts - własnej konkurencji TikToka

To świetna sprawa, bo często np. słuchamy muzyki na YouTube, której nie ma w innych miejscach. Odtwarzanie jej za pośrednictwem odtwarza wideo i aktywnego linka w przeglądarce nie wszystkim będzie odpowiadało. Wówczas dobrym wyjściem jest właśnie zapisanie pliku na dysku. Pobieranie trwa kilka chwil i możemy następnie cieszyć się plikiem MP3 na dysku. Właśnie to zapewnia konwerter MP3.

Dwa główne powody, aby używać konwertera MP3

1. Możliwość przesyłania strumieniowego w tle

YouTube to świetne miejsce do słuchania dobrej jakości muzyki. Ale gdy chcesz np. porozmawiać ze znajomymi, albo przeczytać artykuł na telefonie, wideo zatrzymuje się, gdy tylko otworzysz inne aplikacje. Problem ten znika, gdy mamy plik MP3.

2. Słuchanie ulubionej muzyki offline

Czasami albo łącze jest za wolne, albo musimy je oszczędzać (połączenie komórkowe z limitem), albo po prostu pracujemy w trybie offline. Wówczas nie ma co liczyć na YouTube'a. Natomiast konwerter MP3 jest jak znalazł - jeśli tylko wcześniej zapisaliśmy sobie odpowiednie pliki.

Właśnie takie argumenty sprawiają, że konwerter MP3 to bardzo przydatne narzędzie i warto je znać. Nigdy nie wiadomo, kiedy uznamy, że nam się przyda.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200