Program do nagrywania ekranu - sprawdź darmowe i polecane narzędzia

Program do nagrywania ekranu pozwoli na zapisanie spotkania wideo czy danej pracy wykonywanej na komputerze - i to za darmo.

Jaki program do nagrywania ekranu wybrać? / Fot. Materiały własne

Jaki program do nagrywania ekranu wybrać? / Fot. Materiały własne

Bezpłatne programy do nagrywania ekranu pomogą w zapisaniu spotkania, projektu lub nawet gry. Na rynku znajdziemy bardzo dopracowane narzędzia, które mogą przechwytywać wszystko, co dzieje się na ekranie. I to za darmo, bez irytujących ograniczeń.

Program do nagrywania ekranu - co wybrać?

Jaki program do nagrywania ekranu jest najlepszy? Według nas to OBS Studio. Może nie tylko nagrywać wszystko, co dzieje się na pulpicie, ale także przechwytywać materiał z kamery internetowej i używać go do wideo typu "obraz w obrazie". Może też nagrywać dźwięk z mikrofonu.

Co więcej, OBS Studio daje również możliwość zapisania nagrania w wybranym formacie lub strumieniowego przesyłania za pośrednictwem wybranej usługi.

OBS Studio jest dostępny również w nowym systemie Windows 11, za pośrednictwem przeprojektowanego sklepu Microsoft Store. Możesz go pobrać już teraz, jeśli korzystasz z nowego systemu. W przeciwnym razie OBS Studio znajdziemy na stronie https://obsproject.com.

Zobacz: Generator PESEL

Ale chociaż OBS Studio jest idealnym wyborem zarówno dla profesjonalistów, jak i graczy, istnieją również inne przydatne opcje, które również warto rozważyć. Jeśli potrzebujesz nagrać tylko kilka minut materiału, wystarczy prostsze narzędzie.

Co poza OBS Studio?

Polecamy jeszcze 2 alternatywy.

FlashBack Express

Ten program zajmuje niewiele miejsca na dysku i choć jest darmową wersją płatnego narzędzia, nie umieszcza znaków wodnych na nagraniach, ani nie narzuca ograniczeń czasowych. Do tego ma wiele funkcji i narzędzi, które znajdziemy w rozwiązaniach premium.

FlashBack Express pozwala na nagrywanie całego ekranu, wybranego obszaru lub obrazu z kamery internetowej. Po zakończeniu nagrywania nasz materiał pojawi się w prostym edytorze, w którym możemy wprowadzić odpowiednie zmiany. Następnie bez trudu wgramy plik na YouTube, zapiszemy na komputerze, albo umieścimy na serwerze FTP.

Apowersoft Free Online Screen Recorder

Jeśli chcemy nagrać prezentację, demo oprogramowania lub tutorial wideo, ciekawym narzędziem będzie Apowersoft Free Online Screen Recorder. Działa bezpośrednio w przeglądarce i świetnie radzi sobie z zapisywaniem takich materiałów.

Sprawdź: E-pacjent

Kiedy po raz pierwszy zdecydujemy się na skorzystanie z narzędzia, będziemy musieli pobrać niewielką aplikację typu launcher. Otrzymamy wtedy pasek sterowania z większą liczbą opcji, niż w wielu programach do nagrywania ekranu instalowanych na komputerach. Możemy przechwytywać materiał z komputera lub z kamery internetowej, jak również nagrywać dźwięk - tak z komputera, jak i z mikrofonu, czy z obu źródeł naraz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200