WhatsApp Web lepsza niż aplikacja mobilna?

Aplikacja WhatsApp stała się jedną z najpopularniejszych usług przesyłania wiadomości na telefonach. Twórcy uznali więc, że warto ją udostępnić także na komputerach. Czy to był dobry krok?

WhatsApp Web / Fot. Materiały własne

WhatsApp Web / Fot. Materiały własne

Wielu użytkowników aplikacji wciąż nie wie o wersji internetowej oraz jej zaletach i wadach. WhatsApp Web jest przydatna, gdy chcemy mieć kontakt ze znajomymi, a akurat pracujemy i nie możemy sięgać po telefon. Albo po prostu jest to mało komfortowe.

Zobacz: JPG to PDF

Zobacz również:

  • Nowa metoda kopiowania historii czatów WhatsApp
  • SMS vs RCS vs iMessage - jakie są najważniejsze różnice?
  • Polacy bezrefleksyjnie ufają technologii?

WhatsApp Web nie zastępuje oryginalnej aplikacji, a w dodatku ignoruje niektóre funkcje powszechnie używane w telefonach. Skupia się przede wszystkim na wymianie wiadomości.

WhatsApp Web to zasadniczo bezpośredni dostęp do naszego mobilnego konta WhatsApp z przeglądarki komputera. Do tego stopnia, że jest rozwijany przez ten sam zespół, który odpowiada za natywną aplikację na smartfony. Dzięki temu mamy bezpieczeństwo i spokój prywatności usług, w tym szyfrowanie typu end-to-end. Oczywiście nie jest klient sieciowy sam w sobie, ponieważ połączenie internetowe WhatsApp odbywa się za pośrednictwem naszego telefonu komórkowego i samej aplikacji usługowej.

Sprawdź: Lucky Patcher

Innymi słowy, aby korzystać z WhatsApp Web, musimy mieć pod ręką smartfona. Jest on wymagany, aby aktywować wersję webową.

Jak korzystać z WhatsApp Web?

Jeśli chcemy skorzystać z usługi z poziomu naszej przeglądarki na komputerze, musimy wykonać następujące czynności:

1. Przejdź do strony internetowej WhatsApp

2. Uzyskaj dostęp do WhatsApp za pośrednictwem smartfona

3. Przejdź do Czat i wyświetl menu Opcje za pomocą trzech kropek (···).

4. Wybierz opcję WhatsApp Web. Zeskanuj kod QR na ekranie za pomocą aplikacji mobilnej WhatsApp.

Konieczne jest przechwycenie kodu QR, aby zsynchronizować aplikację mobilną z klientem internetowym WhatsApp.

Zobacz: Kalendarz Google

Po zakończeniu procesu obie usługi będą działać jako jedna, wyświetlając te same wiadomości zarówno na smartfonie, jak i w przeglądarce komputera. Ale z pewnymi różnicami, WhatsApp Web ma ograniczenia w niektórych swoich funkcjach.

WhatsApp Web jest bardzo przydatnym narzędziem, jeśli spędzamy wiele godzin na komputerze i nie chcemy zbyt często zerkać na telefon, gdy tylko ktoś zostawi wiadomość. Nie można jednak powiedzieć, że wersja webowa jest lepsza od mobilnej. Brakuje jej wielu funkcji, a oprócz tego i tak wymaga posiadania konta w wersji na smartfony.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200