Notatnik w Windows 11 zostanie odświeżony, podobnie jak inne aplikacje

Notatnik to jedna z podstawowych, ale też bardzo użytecznych aplikacji systemu Windows.

Notatnik w Windows 11 / Fot. Blog.windows.com

Notatnik w Windows 11 / Fot. Blog.windows.com

Jak informuje Microsoft na blogu dot. systemu Windows, użytkownicy Windows 11 doczekają się nowej wersji aplikacji Notatnik. Zawiera ona szereg zmian, które według producenta spodobają się społeczności.

Sprawdź: 7zip

Zobacz również:

  • Zerowanie Windows 10/11 - z której opcji skorzystać?
  • Notatnik cyfrowy w Windows 11 otrzyma zakładki

Po pierwsze, Notatnik otrzyma całkowicie zaktualizowany interfejs użytkownika. Będzie on teraz zgodny z Windows 11, włącznie z zaokrąglonymi rogami i innymi elementami. Microsoft podkreśla znaczenie Notatnika, pisząc że "wiemy, jak ważny jest Notatnik w wielu codziennych przepływach pracy, dlatego zaprojektowaliśmy tę nowoczesną wersję klasycznej aplikacji". Choć może wydawać się, że to mało istotna aplikacja, w rzeczywistości miliony osób na całym świecie korzystają z niej praktycznie każdego dnia.

Po drugie, Notatnik otrzyma tryb ciemny (sprawdź też: czarne tło). Microsoft zdradził, że użytkownicy pytali o to najczęściej - chcieli dostęp do aplikacji z motywem ciemnym. Domyślnie Notatnik dostosowuje się do motywu systemu operacyjnego, ale użytkownik będzie mógł zmienić tę opcję również samodzielnie, na specjalnej stronie ustawień. Tam również wybierzemy rodzaje czcionek i inne opcje.

Notatnik z nowymi funkcjami

Oprócz tego, aby użytkownicy mogli zwiększyć produktywność, Notatnik zyska przeprojektowane środowisko znajdowania i zastępowania, a także obsługę wielopoziomowego cofania zmian. To kolejna z najważniejszych próśb społeczności, która zostanie spełniona.

Firma zapowiedziała, że będzie też na bieżąco aktualizować Notatnik, dodając nowe funkcje oraz optymalizacje. Jedną z nich jest poprawa wydajności podczas otwierania bardzo dużych plików tekstowych.

Zobacz: Mendix

Nowa wersja Notatnika trafia już do użytkowników Windows Insiders w programie Beta Channel.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200