Co zobaczymy na Intertelecom 2003

RWT Telefony Polskie SA

Obok tradycyjnie już oferowanych aparatów telefonicznych, urządzeń cyfrowych ISDN i systemów widekonferencyjnych firma koncentruje się na systemach dostępowych. Do komunikacji telefonicznej w terenie, gdzie nie ma odpowiedniej infrastruktury kablowej, oferuje stacjonarne urządzenie komórkowe FCT 450 (działające w sieci komórkowej NMT), natomiast w celu uzyskania większych przepływności - multimedialny kiosk informacyjny, instalowany głównie w urzędach, instytucjach, bankach i na pocztach. W firmowej ofercie pojawiły się kolejne wersje urządzenia dostępowego do Internetu HiS, z lepszymi parametrami transmisji. Wśród nowych aparatów telefonicznych można zobaczyć analogową Kalinę i Stokrotkę oraz modele szyfrujące rozmowę.

Siemens

Na największym stoisku targowym Siemens przedstawia rozwiązania do publicznych sieci stałych. Najważniejszym elementem ekspozycji są sieci następnej generacji systemu SURPASS, integrujące głos z danymi w strukturach heterogenicznych. Nową aplikacją systemu jest wirtualna usługa Virtual Trunking oraz oferta budowy lokalnych central NGN, łączących klientów z Siecią za pomocą protokołów IP. Na stoisku prezentowane są rozwiązania do systemów dostępowych Fastlink, pozwalających integrować usługi POTS/ISDN/LL/xDSL oraz urządzenia do realizacji usług xDSL w sieciach miedzianych i optycznych. Nowością jest dołączenie do rozwiązania FastLink systemu optycznego Mini DWDM (SlimLine), należącego do rodziny urządzeń Metro DWDM. Zastosowanie Mini DWDM umożliwia jednoczesne przesyłanie dowolnych sygnałów np. SDH, ATM oraz IP, co pozwala na łatwe rozszerzenie funkcjonalności systemów dostępowych o nowe usługi szerokopasmowe. Rozszerzeniem oferty w zakresie sieci optycznych będzie system WaveLine przeznaczony do budowy sieci miejskich następnej generacji: szkieletowych, dostępowych i biznesowych. Oferuje przezroczyste kanały do nowych usług, takich jak dzierżawa długości fali, transmisja obrazu o wysokiej jakości, sieci przechowywania danych (SAN) czy połączenia sieci LAN. Uzupełnieniem systemów dostępowych są koncentratory szerokopasmowe XpressPass oraz zakończenia xDSL i ISDN z rodziny Santis Communicator. Wraz z pojawieniem się technologii VoIP firma Siemens rozszerzyła funkcje platform o urządzenia umożliwiające realizację połączeń głosowych z protokołem IP (VoIP) za pośrednictwem serwerów: HiPath 3000, HiPath 4000 (HiPath 4300 i 4500) oraz HiPath 5000. Jako terminale telefonii IP Siemens oferuje aplikacje Softphone (terminale PC z oprogramowaniem głosowym) oraz telefony internetowe IP optiPoint. Uzupełnieniem oferty multimedialnej jest platforma HotStreams, zapewniająca interaktywny dostęp do plików audio-wideo. Usługi te są oferowane klientom mającym dostęp do sieci Internet z wykorzystaniem xDSL i bezprzewodowych sieci IP (UMTS).

Slican

Firma, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji urządzeń telekomunikacyjnych, pokazuje abonenckie centrale telefoniczne (4-300 portów) oraz zintegrowane cyfrowe systemy telekomunikacyjne do zabudowy w szafach 19" (sieć LAN, nagrywanie rozmów). Uzupełnieniem oferty telekomunikacyjnej są systemy cyfrowe z integracją usług ISDN PRA (30B+D) oraz ISDN BRA (2B+D), a także cyfrowe telefony systemowe, konsole i bramofony. Do tych rozwiązań firma oferuje także specjalistyczne oprogramowanie.

Tektronix

Na tegorocznej wystawie firma szczególnie akcentuje rozwiązania do kontrolowania jakości usług oraz bezpieczeństwa w sieciach telekomunikacji stacjonarnej i ruchomej. Najważniejsze z nich to system nadzoru sieci NET7 i jego implementacja dla operatorów sieci GPRS jako NET GPRS. Systemy te umożliwiają analizę jakości usług, nadzór protokołu, generowanie szczegółowych zapisów billingowych, weryfikację rozliczeń oraz wykrywanie nadużyć. Wśród prezentowanych produktów znajdą się ponadto: premierowy analizator widma do sieci UMTS zasilany bateryjnie, oprogramowanie generatorów CDR, dekoder protokołów IP i VoIP w testerze protokołów K1205 oraz oprogramowanie do monitorowania i testowania sieci GPRS i UMTS w testerach protokołów K1205 i K1297.

Tel-Energo i NOM

Stoisko współdzielą dwie łączące się firmy: Tel-Energo i Niezależny Operator Międzymiastowy. NOM przedstawia nowy pakiet usług realizowanych po wybraniu prefiksu 1044. Do tradycyjnych połączeń międzystrefowych NOM dodaje połączenia międzynarodowe oraz łącza do sieci mobilnych. Usługi są sprzedawane w pakietach dostosowanych do potrzeb konkretnych grup klientów. W 10. rocznicę rozpoczęcia działalności spółka Tel-Energo akcentuje wzmocnienie swojej pozycji dostawcy usług teleinformatycznych opartych na platformie IP MPLS. Korzystając z tej platformy na stoisku, można wypróbować działanie wirtualnych usług dodanych VPN MPLS.


TOP 200