Co zobaczymy na Intertelecom 2003

Na XIV Międzynarodowych Targach Łączności Intertelecom 2003 (4-6 marca br.) w Łodzi po raz pierwszy w ich historii nie zobaczymy większości głównych producentów i operatorów telekomunikacyjnych (Alcatel, Ericsson, Lucent, Motorola, Nokia, TP SA). Czy to skutek utrzymującej się na rynku recesji czy może stały trend odwrotu od dotychczasowej formuły targowej?

Na XIV Międzynarodowych Targach Łączności Intertelecom 2003 (4-6 marca br.) w Łodzi po raz pierwszy w ich historii nie zobaczymy większości głównych producentów i operatorów telekomunikacyjnych (Alcatel, Ericsson, Lucent, Motorola, Nokia, TP SA). Czy to skutek utrzymującej się na rynku recesji czy może stały trend odwrotu od dotychczasowej formuły targowej?

Jak poinformowali organizatorzy, udział w imprezie potwierdziło ponad 230 firm, w tym 31 z zagranicy. Wystawcy zaprezentują swoją ofertę na ponad 8 tys. m kw. Ponad 60 proc. tegorocznych wystawców to stali klienci, którzy od lat biorą udział w łódzkich targach.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, X edycja konkursu o Złoty Medal Intertelecom, przyznawany za najciekawsze wyroby i rozwiązania technologiczne.

Targom towarzyszyć będą seminaria, prezentacje i konferencje. W ramach cyklu seminariów "Telekomunikacja we współczesnej gospodarce" zostanie przedstawiony raport dotyczący stanu sektora telekomunikacyjnego. Odbędą się panele dyskusyjne nt. liberalizacji telefonii międzynarodowej oraz stanu obecnego i perspektyw zmian prawa telekomunikacyjnego. Inne tematy prezentacji i wykładów to m.in.: rozwój infrastruktury szerokopasmowej w Polsce, optymalizacja kosztów działalności przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu usług telefonii komórkowej, wykorzystanie nowoczesnych technologii teleinformatycznych i multimedialnych w domu, szkole i urzędzie, przyszłość transmisji cyfrowej. Blok konferencyjny zakończy dyskusja panelowa nt. kierunków rozwoju usług telekomunikacyjnych i informatycznych w Polsce.

Targi będzie można zwiedzać codziennie w godz. 10.00-18.00, przy czym pierwsze dwa dni imprezy (4 i 5 marca) są zarezerwowane dla profesjonalistów. Publiczność będzie się mogła zapoznać z ofertą wystawców w trzecim dniu targów, 6 marca.

Krótki przegląd oferty targowej

Acnet

Pokazuje rozwiązania do transmisji głosu i danych w bezpośrednim otoczeniu abonenta. Podstawowym produktem jest cyfrowy koncentrator abonencki Pegasus szwajcarskiej firmy Schmid Telecom, przeznaczony dla operatorów obsługujących małe i średnie firmy. Transmisja na jednej parze miedzianej udostępnia usługi głosowe POTS i danych ISDN. Uzupełnieniem oferty jest system zarządzający Acnet HDSL Manager, działający na platformie HP OpenView, przeznaczony do sterowania modemami DSL Watson firmy Schmid. Nowatorskim rozwiązaniem jest modemem PLC PowerBridge 1400 przystosowany do transmisji danych przez sieć energetyczną z szybkością do 14 Mb/s. Umożliwia tworzenie lokalnych sieci komputerowych Ethernet 10-BaseT, także przez łącze USB, oraz realizację dostępu do Internetu. Wśród wystawianych urządzeń optycznych są produkty firmy Pandatel wykorzystujące technologię DWDM, a także multipleksery, modemy, konwertery i regeneratory optyczne (1,25G b/s) oraz systemy optycznej ochrony i zarządzania Pagris, korzystające z protokołu SNMP.

Ascom Poland

Przedstawia publiczne aparaty samoinkasujące z wieloma funkcjami (m.in. przesyłanie SMS-ów), telekomunikacyjne systemy Ascotel/ISDN do małych i średnich przedsiębiorstw, obsługujące do 200 abonentów, urządzenia INALP do łączenia sieci komputerowych i telefonicznych w wielooddziałowych firmach oraz platformę dostępową UMUX wraz z modemami xDSL. Firma kładzie szczególny nacisk na rozszerzanie domowego dostępu do sieci internetowej za pośrednictwem technologii PLC (Power Line Communication) - Internet z gniazdka elektrycznego - i systemu radiowego PMP (Point to Multipoint) firmy Cirronet.

Asterix Multimedia Company

Prezentuje zestaw wideokonferencyjny ViewStation FX firmy Polycom. Zapewnia połączenia punkt-punkt z szybkością 2 Mb/s oraz ma wbudowane wielostanowiskowe sterowanie MP (Multipoint) do organizowania wideokonferencji czterech lokalizacji. Inne prezentowane rozwiązanie, ViaVideo, integrujące kamerę z procesorem, umożliwia prowadzenie wideokonferencji za pomocą dowolnego komputera klasy PC - w połączeniach punkt-punkt oraz punkt-wielopunkt. Ekspozycję Asteriksa uzupełnia oprogramowanie Alice w wersji 2.0, działające zarówno w sieciach komutowanych ISDN, jak i pakietowych (LAN lub rozległych przez Internet). Ten program do audiowizualnej komunikacji przez ISDN zamienia komputer w wideoterminal.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200