Co zobaczymy na Intertelecom 2003

Invensys Powerware

Przedstawia zasilacz UPS Powerware 9120 systemu UPS grupy 9, z podwójnym przetwarzaniem energii. Jednofazowy zasilacz PW 9120 do ochrony istotnych systemów teleinformatycznych i przemysłowych jest dostępny w siedmiu modelach (o mocy 700-6000 VA) - wszystkie z wydłużonym czasem podtrzymania. Do modelu PW 9120 można dołączyć (na płycie CD) pakiet oprogramowania do wyłączania systemów i monitorowania pracy UPS. Oprogramowanie systemu operacyjnego LanSafe III zapewnia ochronę komputerów, umożliwiając bezpieczne zamknięcie aplikacji i systemów operacyjnych w razie przedłużającego się braku zasilania. Na targach nastąpi europejska premiera zasilaczy UPS Powerware 5115RM o mocach od 500 do 1500 VA. Urządzenie przeznaczone do montażu w szafach 19" jest dedykowane do odbiorów o krytycznym znaczeniu, takich jak: serwery, systemy pamięci i urządzenia sieciowe.

Lanex

W ofercie firmy znajdują się rozwiązania oparte na technologii SHDSL, do których należą multipleksery TM-74, TM-75 oraz TM-49 z różnorodnymi interfejsami i sposobami zarządzania oraz przepływnością nx64 kb/s. Do transmisji danych można wykorzystać posiadane jednoparowe linie telefoniczne, co pozwala na tworzenie łączy przy niskich nakładach finansowych. Na targach zostanie pokazana seria urządzeń w miniaturowych obudowach, obejmująca następujące produkty: modemy SHDSL; nowy multiplekser światłowodowy 4xE1, E1/FO w postaci karty i w obudowie wolno stojącej MD/TM-77 oraz modem światłowodowy E1/FO, TM-76.

Microsens

Producent światłowodowych urządzeń aktywnych do sieci komputerowych i telekomunikacyjnych pokazuje rozwiązania optyczne dla operatorów sieci miejskich, dostawców Internetu i dużych sieci korporacyjnych. Wśród nowości znalazł się wielofunkcyjny most (bridge) telekomunikacyjny z regulacją szerokości pasma i opcjonalną redundancją kanałów, który pozwala na łączenie miedzianych i światłowodowych segmentów sieci Ethernet i Fast Ethernet. Wspomagającymi produktami optycznymi są: adapter optyczny Fast Ethernet PCMCIA do łączenia notebooków i terminali przenośnych wyposażonych w złącze PCMCIA oraz przełącznik instalacyjny z zarządzaniem przez SNMP. Sztandarowym produktem firmowym jest nowy modularny system CWDM (Coarse WDM), łączący ekonomiczność technologii CWDM z dużą pojemnością kanałów, oferowaną przez rozwiązania DWDM. Pokazano system w wersji podstawowej z ośmioma kanałami CWDM (z możliwością ich rozszerzenia do 64 kanałów), każdy o przepływności 2,5 Gb/s w zasięgu 80 km.

Molex Premise Networks

Poza dotychczasowymi produktami, takimi jak: VCS, Real Time, LighBand, PowerCat, firma przedstawia najnowszy system okablowania strukturalnego PowerCat6 (kategorii 6), z ekranowanym okablowaniem. Podstawą nowej linii produktów PowerCat6 do tworzenia kompletnego okablowania strukturalnego STP/FTP jest czteroparowy kabel z centralnym separatorem o konstrukcji w kształcie krzyża. Proponowane rozwiązanie pozwala uzyskać dużą stabilność parametrów elektrycznych kabla, niezależnie od jego długości.

Polixel i RAD Data Communications

RAD pokazuje nową rodzinę produktów Vmux, przeznaczonych do przesyłania głosu z danymi w technologii TDM/IP. Bramka multiplekserowa Vmux-110 pozwala skompresować pełny strumień E1 i przesłać przez sieć Ethernet. Vmux-110 jest bramką zainstalowaną u klienta, umożliwiającą przesyłanie skompresowanego głosu i danych zarówno przez sieć IP, jak i linię dzierżawioną sieci TDM. Oprócz multiplekserów Vmux-2100 oraz IP Vmux-110 firma prezentuje grupę produktów nowej generacji, znanych pod nazwą systemu skomprymowanego głosu CVS. Pozwalają one na komprymowanie pełnego strumienia E1 przez sieć Ethernet oraz kompresują sygnały głosowe i transportują je w postaci nx64 kb/s do aplikacji satelitarnych lub przez łącze typu IP. Prezentowana technologia TDMoIP pozwala zachować wszystkie zalety telefonii opartej na TDM i wykorzystywać je nadal po przejściu na środowiska IP bez dokonywania zmian w już pracującym sprzęcie.

Rhode&Schwarz

Demonstruje analizator widma - model FS300, działający w zakresie częstotliwości 9 kHz - 3 GHz (zakres RBW 200 Hz - 1 MHz, ekspozycja szumów poniżej 110 dBm, pomiar lepszy niż 1,5 dB). Analizator z kolorowym ekranem LCD TFT 5,4 cala ma obsługę funkcji za pomocą menu i zestawu przycisków funkcyjnych. Może być sterowany zdalnie przez interfejs USB lub opcjonalnie oprogramowaniem FS300-K1. Firma promuje także nową rodzinę przyrządów pomiarowych pod nazwą Smart instruments. Jako analizatory widma i generatory sygnałowe mają one zastosowanie zarówno w serwisie, produkcji, jak i w laboratorium.


TOP 200