Atramentowe kombajny do roboty

Podobne innowacyjny potrafi być Canon. Trzeba przyznać, że jednocześnie z takimi usprawnieniami z reguły spada cena, jednak warto uważać. Należy wnikliwie czytać specyfikacje i korzystać z wyników naszych testów.

Zwycięstwo za grosik

W tym sezonie premia za najbardziej innowacyjne rozwiązanie w dobrym sensie tego słowa należy się HP. Jednak nie jest ono dziełem konstruktorów, a raczej księgowych. Chodzi o na razie jeszcze nieśmiało wprowadzany do niektórych modeli tani atrament.

Pisaliśmy już o bardzo prostym kombajnie Deskjet F735, w którym tusz na jedną stronę monochromatyczną kosztuje pięć groszy. Dzisiaj ten wynik potwierdza Officejet Pro 8500.

Atramentowe kombajny do roboty

HP Pro 8500

To urządzenie atramentowe ma biurową specyfikę. Nie imponuje rozdzielczością (1200x4800 dpi) ani wielkością kropli (7 pl). Nie należy po nim oczekiwać rewelacyjnych fotografii. Skaner jest szybki do 300 dpi, w 600 już wyraźnie zwalnia. Zdjęć raczej nie powinno się na nim skanować. Niemniej jednak właśnie ten kombajn zdobył podwójną koronę.

Biuro wyciągnie z kryzysu

Jest w tym także zasługa nietypowej konkurencji. W aktualnym teście mamy wiele modeli przeznaczonych raczej do biura lub małej firmy niż do domu. Canony z faksami i podajnikami dokumentów do skanera, Epsony z powiększoną monochromatyczną częścią głowicy w celu szybszego drukowania dokumentów, Brothery i Lexmarki nigdy nie traciły z oka biurowej specyfiki. Wreszcie HP, które coraz śmielej promuje technologię atramentową w dziedzinach opanowanych przez laser.

Niedostatek innowacji technicznych rekompensują udane kreacje stylistów. Tytuł mistera testu niewątpliwie należy się Canonowi MX870 za idealne zamaskowanie podajnika dokumentów do skanera, i to wyposażonego w dupleks. Wrażenie robi także pokrywa samootwierająca się przed właśnie zadrukowywaną kartką papieru.

Jako najbardziej biurowy z uczestników miałby zwycięstwo w kieszeni, gdyby nie marny skaner, praktycznie bez OCR-u, oraz skromna liczba dysz do czarnego koloru.

Dowiedz się więcej o drukowaniu w technologii LED


TOP 200