Jak chmura zwiększa wartość biznesową aplikacji SAP

Oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa stanowi rdzeń firmowego ekosystemu aplikacji, łącząc i obsługując procesy, dane i przepływy pracy. A ERP w chmurze to kluczowy krok do cyfrowej transformacji biznesu w nowej, postpandemicznej rzeczywistości, w której prym będzie wiodła zdalna praca personelu rozproszonego w wielu lokalizacjach.

Skuteczna transformacja wymaga odpowiedniej technologii – skalowalnej i bezpiecznej platformy chmurowej. Chmura musi zapewniać najwyższej klasy warstwę infrastrukturalną, spełniającą wymagania nowoczesnych aplikacji biznesowych i usług. Jednocześnie organizacje, rozważając przeniesienie swoich środowisk informatycznych do chmury, zwracają uwagę na coraz więcej aspektów migracji. Do „zwykłego” zwrotu z inwestycji, kalkulacji potencjalnych oszczędności uzyskiwanych po migracji dochodzą dodatkowe metryki, opisujące wydajność biznesu w konkretnych obszarach działalności.

Aspekty te zbadała firma analityczna IDC, a wnioski opublikowała w raporcie „Business Value of Google Cloud for SAP Environments”.

Analitycy IDC ustalili m.in., że przeniesienie SAP-owych aplikacji ERP do chmury Google’a nie tylko obniżyło ogólny koszt użytkowania infrastruktury niezbędnej do obsługi środowisk SAP, ale wywarło istotny wpływ na inne obszary funkcjonowania przedsiębiorstw. Na przykład, badane organizacje w perspektywie trzyletniej zmniejszyły koszty operacyjne średnio o 46%, a szacowane przez nie straty wynikające z nieprzewidzianych przestojów obniżyły się o 98%. Wzrosła także wydajność zespołów IT i produktywność pracowników.

A wspomniany „zwykły” zwrot z inwestycji w chmurę? Nakłady zwykle zwracają się już po pięciu miesiącach, a po trzech latach zwrot sięga… 272%.

Więcej informacji: „Business Value of Google Cloud for SAP Environments”

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Jeśli jesteś zainteresowany dostępem do materiałów, podaj swój adres e-mail

Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi. 

INFORMACJA O PRZETWARZANIU  DANYCH OSOBOWYCH PRZEZ ORGANIZATORÓW USŁUGI WHITEPAPER:

Usługa udostępniania materiału  whitepaper współorganizowana jest na zasadach określonych w Regulaminie Usługi typu Whitepaper wzkazanym powyżej, przez następujących Organizatorów:

1) IDG Poland S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa i

2) Google Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warszawa,

(dalej jako "Organizatorzy") na zasadach  określonych w klauzuli informacyjnej dostępnej tutaj

Pobierz materiał
Najpopularniejsze
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Rozwój zawodowy specjalistów IT - Jak skutecznie wspomagać ten proces za pomocą e-learningu
Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
Na drodze do cyberodporności