iPhone 13 Pro ciągle kupisz na Allegro i w paru sklepach. Lepszy niż 14 Pro

Wyjaśniamy dlaczego iPhone 13 Pro jest lepszy niż nowszy model - 14 Pro. Przynajmniej w kontekście zakupu z zachowaniem zdrowego rozsądku.

iPhone 13 Pro ma w zupełności wystarczające funkcje / Fot. Andy Boxall, DigitalTrends.com

iPhone 13 Pro ma w zupełności wystarczające funkcje / Fot. Andy Boxall, DigitalTrends.com

Smartfon Apple'a, iPhone 13 Pro, pozostaje w sprzedaży na Allegro oraz w kilkunastu sklepach internetowych, takich jak Deluxury.pl, Net-s.pl, Morele.net czy Empik.com. Dostępność zależy przede wszystkim od wariantu (pojemność i kolor), natomiast ogólnie nie ma większego problemu z zakupem.

Jednocześnie warto podkreślić, że iPhone 13 Pro jest wyraźnie tańszy niż nowsza wersja - 14 Pro. Dla porównania:

  • Cena iPhone'a 14 Pro wynosi od 6499 zł (128 GB)
  • Cena iPhone'a 13 Pro wynosi ok. 5200 zł (128 GB)

Oczywiście mówimy tutaj cały czas o nowych urządzeniach, a nie używanych.

Możemy przyjąć, że wersja poprzedniej generacji jest o 1300 zł tańsza (dla 128 GB). Czy warto dopłacić więc 1300 zł, aby kupić 14 Pro?

Zobacz również:

  • Rynek smartfonów wykazał spadek
  • Przychody z Apple Store w Europie stanowią niewielki procent globalnych przychodów uzyskiwanych przez Apple z tej usługi

iPhone 13 Pro nie jest gorszy od 14 Pro

Jeśli ktoś kupił iPhone'a 13 Pro albo rozważa jego zakup, ale zastanawia się czy warto dopłacić ponad 1300 zł do nowszego modelu, nasza odpowiedź brzmi: szkoda pieniędzy na 14 Pro.

Sprawdź: HEIC to JPG

Nowszy model oferuje rozwiązania, które nie są szczególnie innowacyjne i to bardziej "gadżety" niż realne funkcje, które mają wpływ na codzienne użytkowanie. Mamy np. niegasnący wyświetlacz, wykrywanie wypadków, czy lepszy aparat. Ale czy rozwiązania w 13 Pro nie są wystarczająco dobre?

Z kolei rzeczy bardziej istotne, takie jak zoom optyczny, czas pracy na baterii czy łączność pozostały na tym samym poziomie. Ciągle mamy zoom 6x, czas pracy to 22-23 godz., a łączność to 5G. Oba telefony mają też ekrany OLED 6,1" z odświeżaniem 120 Hz, pracujące w tej samej rozdzielczości.

Można śmiało powiedzieć, że 14 Pro to telefon, który wprowadza pewną "ewolucję", ale nie ma niczego, co faktycznie mogłoby zachwycić użytkownika iPhone'a 13 Pro.

Funkcja Dynamic Island‌ i niegasnący ekran pozwalają na nieco inne użytkowanie, ale nie jest to rozwiązanie, za które warto dopłacić ponad 1000 zł. Pełne porównanie funkcji można znaleźć na stronie Apple'a.

Zobacz: WhatsApp Web

Fani technologii i entuzjaści najnowszych rozwiązań pewnie znajdą uzasadnienie, by kupić 14 Pro z Dynamic Island, niemniej obiektywnie rzecz biorąc to tylko funkcja software'owa, która nie wprowadza żadnej rewolucji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200