HEIC to JPG lub PNG. Łatwa konwersja i za darmo

Wiele osób dysponuje plikami w formacie HEIC i chce je przekonwertować na JPG lub PNG. Wyjaśniamy jak to zrobić.

HEIC to JPG / Fot. Materiały własne

HEIC to JPG / Fot. Materiały własne

High Efficiency Image File Format to format kontenera do przechowywania pojedynczych obrazów i sekwencji obrazów. Norma obejmuje pliki multimedialne, które mogą zawierać również inne strumienie multimedialne, takie jak tekst, audio i wideo. Apple zastąpiło JPG na właśnie format HEIC już w systemie iOS 11.

Zobacz: Memy

Zobacz również:

  • Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp

HEIC to w praktyce odpowiednik standardu HEIF (High Efficiency Image Format) i ułatwia on przechowywanie plików graficznych. Główny powód: lepsza metoda kompresji, dzięki której pliki zajmują mniej miejsca, a ciągle prezentują się bardzo atrakcyjnie.

Plik HEIC zawiera:

  • Elementy graficzne
  • Pochodne obrazu
  • Sekwencje obrazów
  • Pomocnicze elementy obrazu
  • Metadane obrazu

Choć same pliki są dobrej jakości i zdecydowanie są bardziej nowoczesne niż JPG, wielu użytkowników potrzebuje zdjęć czy grafik właśnie w JPG. Wówczas przydatny okazuje się program HEIC to JPG, czyli umożliwiający przekonwertowanie HEIC na plik JPG. Popularną i polecaną aplikacją jest iMazing HEIC Converter, która zajmuje się właśnie tym zadaniem. Dodatkowo możemy też zapisać plik jako PNG, jeśli zależy nam akurat na takim formacie.

Sprawdź: Norauto

Aplikacja jest bezpłatna i działa również na systemie Windows. Pobierzemy ją m.in. ze sklepu Microsoftu. Warto dodać, że istnieją także narzędzia online, działające w formie aplikacji webowych. Wystarczy wtedy wgrać plik z dysku i poczekać na efekt kompresji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200