Norauto - likwidacja i co dalej?

Norauto to sieć stacji obsługi pojazdów, gdzie znajdziemy samoobsługowy sklep motoryzacyjny i serwis samochodowy. Firma powstała we Francji w 1970 r., a w Polsce działała od 1998 r.

Norauto trafiło do Media Expert / Fot. Tekton, Unsplash.com

Norauto trafiło do Media Expert / Fot. Tekton, Unsplash.com

W marcu 2021 r. ogłoszono przejęcie wszystkich 26 sklepów znajdujących się na terenie Polski. Norauto trafiło do TERG S.A., właściciela sklepów marki Media Expert.

Sprawdź: Filetracker

Norauto było dostępne w wielu popularnych miejscach w Polsce, takich jak Warszawa, Katowice czy Gdańsk. Likwidacja marki oznacza, że zniknie z rynku i Media Markt nie wprowadzi jej "zamiennika". Zamiast tego TERG S.A. realizuje plany związane z uruchomieniem sprzedaży w elektromarketach. I tak, na koniec grudnia ub.r. było już wiadomo, że Media Expert włączyło do swojej sieci handlowej co najmniej 11 z 26 przejętych od Norauto obiektów. Rebranding był realizowany bardzo szybko.

Media Expert zamiast Norauto

Od samego początku było wiadomo, że znikną warsztaty Norauto i w ich miejsce powstaną sklepy z elektroniką Media Expert. Portal Euribuildeee.com informował ponad rok temu, że "w przejętych budynkach powstaną sklepy z szyldem Media Expert". Warto natomiast dodać, że TERG S.A. stało się właścicielem również serwisów samochodowych. Czy w niedalekiej przyszłości firma zamierza wejść także w ten biznes? Tutaj na razie nie ma jeszcze oficjalnych planów.

Zobacz: HTML5

Norauto cieszyło się dość dobrymi opiniami klientów. Wiele osób zastanawiało się dlaczego firma zdecydowała się przeprowadzić likwidację. Gdy tak się stało, sieć sprzedawała części samochodowe nawet o 70% taniej, aby po prostu pozbyć się asortymentu.

Powody likwidacji były różne, ale najważniejszy to oczywiście zbyt niskie dochody. Wielu klientów w Polsce miało już "ulubionych mechaników", a także robiło zakupy online.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200