Z usług GitHub korzysta już ponad 100 mln użytkowników

Należąca do fiirmy Microsoft deweloperska platforma GitHub ogłosiła, że z jej usług korzysta już ponad 100 mln programistów.

Grafika: Microsoft

To ogromy skok biorąc pod uwagę fakt, że dziesięć lat temu z usług GitHub korzystało ok. trzech mln programistów. Natomiast pięć lat temu – czyli w momencie, w którym Microsoft nabył tę platformę za kwotę 7,5 mld USD – platforma świadczyła swe usługi prawie 30 mln programistów. Pod koniec zeszłego roku było to 90 mln programistów. co oznacza, że w ostatnich kilku miesiącach przybyło ich ponad 10 mln. Warto też pamiętać, że w 2019 roku Nat Friedman (ówczesny CEO korporacji) postawił sobie za cel, aby GitHub mógł się pochwalić stoma milionami użytkowników w 2025 roku. Jak widać, pomylił się aż o trzy lata.

Platforma przeszła długą drogę od swojego uruchomienia w 2008 roku i obecnie służy jako domyślna usługa hostingowa dla milionów projektów, szczególnie bazujących na oprogramowaniu open source. Microsoft rozwija cały czas platformę i ostatnio zachęca deweloperów do tworzenia aplikacji z wykorzystaniem do tego celu technologii sztucznej inteligencji, czemu służy nowa inicjatywa nosząca nazwę Copilot. Dzięki różnym płatnym usługom świadczonym przez GitHub, do jego kasy każdego roku trafia blisko 1 mld USD.

Zobacz również:

  • Amerykański Sidewalk firmy Amazon może być cenny dla biznesu
  • Copilot w wersji biznesowej jest już ogólnodostępny
  • Pogoda z Windowsa 10/11 z najdokładniejszą prognozą pogody
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200