Xbox używa AI i gry Minecraft. Uczy dzieci bezpieczeństwa w internecie

Dziś, 7 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Microsoft Xbox używa interaktywnej gry Minercraft, aby pomóc najmłodszym użytkownikom sieci zrozumieć jak ważne jest cyberbezpieczeństwo.

Xbox uczy o bezpieczeństwie w sieci / Fot. Microsoft

Xbox uczy o bezpieczeństwie w sieci / Fot. Microsoft

Niezależnie od tego, czy gramy na komputerze PC, czy na konsoli Xbox Series X|S, bezpieczeństwo w internecie powinno zawsze być priorytetem. Dzięki nowej grze w świecie Minecraft, znanej jako Privacy Prodigy, dzieci w wieku od 7 lat mogą grać i uczyć się tej kluczowej umiejętności.

Zobacz: VirusTotal

Zobacz również:

  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów

Zgodnie z wpisem na blogu na witrynie Xbox, Privacy Prodigy to "wciągające doświadczenie edukacyjne oparte na grach", będące kontynuacją serii CyberSafe z Minecraft Education. Dzięki temu narzędziu do nauki dzieci będą mogły zrozumieć, jak chronić swoje dane osobowe dzięki wyzwaniom, które będą promować świadome podejmowanie decyzji o tym, kto powinien mieć ich dane i dlaczego.

"Gracze poznają również strategie ochrony swoich danych osobowych i sposoby łagodzenia wszelkich problemów wynikających z naruszonych informacji" - czytamy we wpisie.

Privacy Prodigy jest dostępny w Bibliotece edukacyjnej Minecraft. Aby uzyskać bezpłatny dostęp do tego środowiska edukacyjnego, możemy bezpłatnie zalogować się do Minecraft Bedrock w sklepie Minecraft Marketplace.

Pomocna dłoń AI w świecie Minecraft

Komunikacja jest istotną częścią każdej gry, a ponieważ zwykle nie wchodzimy w interakcję twarzą w twarz z innym graczem w trybie online, słowa mogą mieć większe znaczenie. Właśnie dlatego Xbox korzysta również z platformy Community Sift opartej na sztucznej inteligencji i ludzkich spostrzeżeniach, aby klasyfikować i filtrować zawartość obrazów, wiadomości i filmów.

Sprawdź: Numer 618 851 999

Funkcja Community Sift pomaga specjalistom określić, jaki język jest obraźliwy, a co jest po prostu slangiem gier lub częścią kultury. W ten sposób, gdy dzieci uczą się, jak być lepszym w internecie, Xbox stara się również poprawić ich cyfrowy ślad i uczynić środowisko nauki bezpieczniejszym.

Minecraft promuje kreatywność dzięki swoim blokowym konstrukcjom i nieprzewidywalnym przygodom. Połączenie tej uroczej gry z produktywnym doświadczeniem edukacyjnym jest oczywiste, aby nauka była zabawna i wciągająca dla młodszego pokolenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200