WordPress Starter ułatwi tworzenie stron internetowych

WordPress Starter to nowa inicjatywa, dzięki której więcej osób ma zacząć tworzyć samodzielnie strony internetowe.

Strona za 5 dolarów / Fot. WordPress.com

Strona za 5 dolarów / Fot. WordPress.com

WordPress od wersji 5.9 jest jeszcze bardziej nastawiony na tworzenie stron internetowych w duchu no-code. Dodajmy, że obecnie najnowsza wersja to 6.0, która wprowadziła jeszcze więcej opcji ułatwiających tworzenie stron.

Sprawdź: HEIC to JPG

Zobacz również:

  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • Wix wygeneruje całą stronę internetową z użyciem AI. Nowe narzędzie

Ale sama łatwość obsługi nie wystarczy, by przyciągnąć wielu nowych użytkowników. WordPress.com liczy, że zrobi to wersja WordPress Starter. W Polsce jest to usługa dostępna za 20 zł/mc, która w dodatku jest bezpłatna przez pierwszy rok użytkowania.

Co zyskujemy w ramach WordPress Starter?

Jak czytamy na stronie WordPress.com, w ramach usługi Starter możemy przyjmować płatności od klientów (za pośrednictwem Stripe), mamy 6 GB miejsca na dane, a także zintegrowany Google Analytics. Dostawca dorzuci też profesjonalny e-mail (w wybranej domenie) na 3 miesiące.

Oferta ma skłonić wiele osób do założenia stron internetowych, wraz z własną domeną i przestrzenią dyskową. Następnie - jak pewnie zakłada WordPress.com - mamy przekonać się, że sama platforma jest łatwa w obsłudze i warto utrzymywać w niej daną witrynę.

Co istotne, w usłudze jest też hosting zarządzany przez WordPress, który obsługuje nieograniczony ruch. To sprawia, że o samej usłudze firma mówi "rewolucyjna".

Jak czytamy w ogłoszeniu, WordPress Starter "to sposób na to, aby twoja praca stała się widoczna i atrakcyjna wizualnie. Od budowania grona odbiorców za pomocą bloga, po dzielenie się projektami, wiedzą i doświadczeniem ze światem jako strona firmowa".

Zobacz: Skyscanner

WordPress przekonuje, że w najbliższej przyszłości wprowadzi również inne funkcje do Startera, aby dać użytkownikom "dodatkowy impuls" do rejestracji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200