Wirtualne biuro w świecie metaverse. Pracuj z dowolnego miejsca i na wszystkich urządzeniach

Firma Teamflow, która dostarcza wirtualne biuro, przeprojektuje swój silnik online. Chce oferować oprogramowanie do pracy wirtualnej w taki sposób, aby było dostosowane do realiów metaverse.

Teamflow stawia na metaverse / Fot. Materiały własne

Teamflow stawia na metaverse / Fot. Materiały własne

Nowa opcja pracy w metaverse zmieści się na telefonie. Teamflow wprowadza nową generację swojego oprogramowania do wirtualnego biura, z nową aplikacją mobilną i pokojami projektowymi z wbudowanymi narzędziami do prywatności i współpracy.

Zobacz: Discord

Zobacz również:

  • Dlaczego nakaz powrotu do biura zawodzi

Teamflow uważa, że praca jest właściwym obszarem naszego życia, jeśli chodzi o budowanie prawdziwego metaverse. Wirtualne biura zapewniają wszystkim wspólną przestrzeń, a Teamflow 2.0 rozwiązuje problem narzędzi do współpracy i produktywności dla działów rozproszonych w całej organizacji - i w różnych lokalizacjach.

Firma przekonuje, że narzędzia takie jak Slack są "proto-metaverse". Wspierają współpracę online, ale ciągle są zbyt pofragmentowane. Teamflow jest natomiast oparty w całości na sieci web i nie wymaga zestawu słuchawkowego. "Naszym zdaniem VR nie jest jeszcze gotowe. Nie jesteśmy też fanem zastrzeżonego, otoczonego murem podejścia firmy Meta" - tłumaczy Florent Crivello, założyciel Tamflow.

Crivello przekonuje, że z nową wersją Teamflow możemy uzyskać dostęp do metaverse z dowolnego urządzenia - starego telefonu z Androidem czy nowego MacBooka.

W wirtualnym biurze Teamflow dana osoba jest reprezentowana za pomocą konkretnej ikony, która wyświetla obraz z jej kamery. Oprogramowanie wykorzystuje kadrowanie kamery AI, aby skupiać się na twarzy użytkownika, gdy ten się porusza.

Wirtualne biuro w świecie metaverse. Pracuj z dowolnego miejsca i na wszystkich urządzeniach

Oprócz udostępnienia wspólnej przestrzeni biurowej dla pracowników, oprogramowanie gromadzi również narzędzia do współpracy w jednym miejscu. Integruje się też z takimi rozwiązaniami jak Trello, Figma, Google Docs i in.

Wirtualne biuro działa od 2021 r.

Na początku tego roku Teamflow uruchomił wersję 1.0 i od tego czasu użytkownicy zgromadzili ponad milion godzin spotkań. Większość klientów to firmy z sektora technologicznego, niemniej nie brakuje również przedstawicieli branży finansowej i opieki zdrowotnej.

Sprawdź: JPG to PDF

Teamflow jest bezpłatne dla maksymalnie pięciu pracowników - i na zawsze. Większe zespoły, które oczekują też szerszej funkcjonalności, muszą zdecydować się na abonament. Ten zaczyna się od 15 dol. miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200