Team Viewer pozwoli na zdalny dostęp przez www

Aplikacja Team Viewer jest znana na całym świecie. Wykorzystywana przede wszystkim do uzyskiwania zdalnego dostępu do komputerów, teraz wprowadza nową, przydatną funkcję.

Team Viewer

Team Viewer

Team Viewer Web Client to nowa funkcja oprogramowania, dostępna dla osób, które wykupiły subskrypcję na licencji Remote Access, Premium, Corporate lub Tensor.

Klient sieciowy oparty jest na HTML5 i umożliwia bezpieczny, zdalny dostęp do innych urządzeń za pośrednictwem przeglądarek www. Obsługiwane aplikacje to Chrome, Firefox, Opera i Microsoft Edge.

Zobacz również:

  • Duża zmiana - Apple zezwala na tworzenie emulatorów gier
  • Ataki na protokół RDP - czy powinniśmy się ich obawiać?

Sprawdź: Avast - czy firma potrzebuje jeszcze antywirusa?

Połącznie możemy nawiązać z listy kontaktów w TeamViewer Management Console, do których dostęp również uzyskamy z poziomu przeglądarki.

Rozwiązanie Team Viewer Web Client działa na platformach Windows, macOS i Linux, jeśli urządzenia korzystają z pełnej wersji Team Viewera.

Zdalny dostęp to duża wygoda dla użytkowników Team Viewer

Jak przekonuje producent, subskrybenci TeamViewer od dawna czekali na taką funkcję, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy tak wiele osób pracuje zdalnie. Teraz będzie można korzystać z aplikacji o wiele wygodniej, bo dostęp do komputera uzyskamy bez konieczności instalowania jakiekolwiek aplikacji. Specjaliści z działu technicznego IT często skarżyli się, że klienci nie mogli instalować oprogramowania na swoich komputerach, przez co ewentualna pomoc była utrudniona.

Co istotne, podobnie jak wszystkie połączenia realizowane przez Team Viewer, również i to jest szyfrowane end-to-end. Dodatkowo możemy liczyć na pełną funkcjonalność oprogramowania, włącznie z takimi możliwościami jak sterowanie urządzeniami wejściowymi, aktualizowanie, blokowanie lub ponowne uruchamianie komputera. "Nowa funkcja to w zasadzie kolejny element konstrukcyjny, zapewniający nieograniczoną łączność. Gwarantujemy tutaj elastyczność i niezależność od urządzeń lub systemów operacyjnych" - przekonuje Christoph Schneider, dyrektor ds. zarządzania produktami w Team Viewer.

Team Viewer download

Aby pobrać Team Viewer, wystarczy przejść na stronę producenta. Wersja bezpłatna zapewnia szeroką funkcjonalność, jednak jest przeznaczona do użytku niekomercyjnego. Ceny aplikacji możemy natomiast sprawdzić tutaj.

Zobacz: 7zip – niezbędna aplikacja dla firm

Niewątpliwie popularną usługą jest też Team Viewer Remote Management, które często wykorzystują działy IT, przedsiębiorstwa i dostawcy usług zarządzanych. Warto przyjrzeć jej się bliżej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200