Avast - czy firma potrzebuje jeszcze antywirusa?

Avast często kojarzy się z aplikacją Avast Free Antivirus, czyli bezpłatnym antywirusem. Tego typu narzędzie możemy zainstalować na prywatnym komputerze i zapeweni przyzwoity poziom ochrony.

Avast

Avast

Avast Free Antivirus oferuje dostęp do największej na świecie sieci detekcji zagrożeń, algorytmów ochrony przed wirusami opartych na technologii uczenia maszynowego, modułu łatwego zarządzania hasłami oraz narzędzi dbających o bezpieczeństwo sieci domowej.

Ale Avast to zdecydowanie coś więcej niż oprogramowanie dla użytkownika domowego. Firma oferuje także rozwiązanie dla firm, w dodatku o wiele bardziej rozbudowane niż zwykły antywirus.

Zobacz również:

  • Technologia AI zyskała nowego sprzymierzeńca

Avast dla firm - od małego startupu po korporację

Avast Small Office Protection to rozwiązanie dla firm na 1-10 urządzeń. Chroni przed ransomware, najnowszymi cyberatakami i zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Kosztuje ok. 550 zł/rok i pakiet możemy zainstalować maksymalnie na 10 urządzeniach. Wybrane funkcje to:

Środowisko testowe: zapewnia bezpieczne środowisko, izolując i testując podejrzane programy, aby nie mogły zainfekować komputera.

Weryfikacja stron: chroni przed fałszywymi stronami, próbującymi wykraść dane.

Osłona kamery internetowej: zabezpiecza przed szpiegowaniem przez kamery internetowe. Aplikacje będą pytać o zgodę przed włączeniem kamery internetowej.

Niszczarka danych: trwale usuwa poufne pliki zawierające dane finansowe lub dane klientów, aby nie można było ich odzyskać.

Jest też rozwiązanie dla małych firm (10-100 urządzeń), a także dla korporacji - 100-1000 urządzeń. To drugie z pewnością zasługuje na dużo uwagi, bo to kompleksowy system endpoint protection.

Avast może zapewnić kompleksową ochronę

Rozwiązanie Avast przewidziane dla dużych firm oferuje m.in. takie możliwości:

Ochrona punktów końcowych: wielowarstwowe podejście do wykrywania i zapobiegania, które wykorzystuje sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe oparte na wzorcach zachowania i funkcje proaktywnej analizy laboratorium zagrożeń, aby wykrywać nieznane cyber zagrożenia. Chroni zarówno komputery, jak i smartfony.

Ochrona danych: jeśli dane firmy kiedykolwiek zostaną naruszone, uszkodzone lub usunięte, będzie je można bezpiecznie odzyskać. Funkcja Cloud Backup zapewnia ciągłość biznesową i bezpieczeństwo danych dzięki ochronie urządzeń końcowych za pomocą automatycznego procesu tworzenia kopii zapasowych, który jest łatwy do wdrożenia i zarządzania.

Ochrona aplikacji: cyberprzestępcy na ogół szukają najłatwiejszego sposobu naruszenia zabezpieczeń sieci. Funkcja "Zarządzanie poprawkami" umożliwia firmom konserwację i aktualizację aplikacji systemu Windows oraz tysięcy aplikacji innych firm, a także zarządzanie nimi z poziomu jednej konsoli. Stosowanie poprawek jest bezproblemowe — funkcja skanuje urządzenia, identyfikuje luki w zabezpieczeniach i wdraża krytyczne poprawki na punktach końcowych.

Jeśli więc rozważamy instalację oprogramowania Avast, warto wiedzieć, że od dawna nie jest to już tylko popularny, bezpłatny antywirus, lecz kompleksowy system ochrony.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200