Sony postawiło na chmurę Azure

Gracze komputerowi mają powody do zadowolenia. Microsoft i Sony nawiązały bowiem współpracę w zakresie usług obsługujących gry komputerowe i uzgodniły, że Sony będzie korzystać z chmury Azure (Microsoft) i jej konsole PlayStation będą wymieniać z nią strumienie danych obsługujące gry komputerowe.

Microsoft testuje obecnie własną technologię strumieniowego przesyłania danych, która nosi nazwę Xbox. Firmy uzgodniły, że popracują też wspólnie nad aplikacjami wykorzystującymi sztuczną inteligencję oraz nad warstwą sprzętową rozwiązań, które obsługują gry komputerowe.

Firma Sony jest od dawna wiodącym graczem na tym rynku. Warto przypomnieć, że pierwsza konsola Xbox pojawiła się w jej ofercie bardzo dawno temu, bo w 2001 roku. Dlatego w zgodnej opinii analityków jej współpraca z takim tuzem przemysłu IT, jak Microsoft, musi zaowocować pojawieniem się nowatorskich, a być może nawet przełomowych rozwiązań, które obsługują gry komputerowe.

Zobacz również:

  • Sektor energetyczny zwiększy wydatki na chmurę
  • Oracle Cloud w Microsoft Azure
  • Unity silnikiem nie tylko do gier. Podbija rynek na całym świecie

Firma Sony zdecydowała się na współpracę z Microsoftem będąc przekonana, że jej usługi PlayStation wzmocnią swoją pozycje na rynku gier komputerowych tylko wtedy, gdy zaczną korzystać z chmury. A chmura Azure firmy Microsoft wydaje się być idealną bazą do rozwijania takich usług.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200