Słuchawki z mikrofonem konieczne na home office. Co wybrać?

Jeśli pracujesz w domu, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu do komunikacji. Słuchawki z mikrofonem to jeden z takich sprzętów. Jaki model warto kupić?

Słuchawki z mikrofonem na home office / Fot. Andrea Piacquadio, Pexels.com

Słuchawki z mikrofonem na home office / Fot. Andrea Piacquadio, Pexels.com

Do pracy zdalnej słuchawki z mikrofonem są w zasadzie wymagane. Niektóre połączenia możemy realizować przez telefon, ale często okaże się, że trzeba jednak wziąć udział w połączeniu online. Kiedy więc skorzystamy z aplikacji Zoom, Google Meet czy Microsoft Teams i będziemy chcieli porozmawiać z zespołem, słuchawki podłączone do komputera okażą się niezastąpione.

Sprawdź: TPM 2.0

Zobacz również:

  • Słuchawki do pracy zdalnej - na te elementy warto zwrócić uwagę
  • Koniec pracy zdalnej w Twitterze - zapowiedź Elona Muska

Urządzenia te mogą być monofoniczne (na jedno ucho) lub stereo (dwoje uszu) i wyposażone w potężne mikrofony na wysięgniku z obwodami redukującymi szumy, które blokują wszelkie dźwięki poza głosem. Mikrofony to kluczowa sprawa w tych zestawach słuchawkowych, chociaż można również znaleźć takie modele, które zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku i nadają się np. do słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Jeśli nie chcemy się rozpraszać, warto postawić na słuchawki z redukcją szumów. Używają mikrofonów skierowanych na zewnątrz do odczytywania wszelkich rozpraszających dźwięków i generowania fal, które eliminują je, zanim dotrą do ucha. Obwody aktywnej redukcji szumów (ANC) mogą być drogie, ale pomogą skupić się na wyciszeniu głośnych zwierząt domowych, dzieci, współlokatorów, ruchu ulicznego lub prac budowlanych. Te słuchawki na ogół nie mają natomiast mikrofonów na wysięgniku, więc nie są tak dobre do rozmów online. Powinny się jednak sprawdzić.

Zobacz: Czarne tło

Warto pamiętać również o słuchawkach dla graczy. Mają one często dobre mikrofony i dźwięk, a przy tym niewygórowaną cenę. Do tego są dostępne w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów, z różnymi funkcjami.

Słuchawki z mikrofonem – polecane modele

Poniżej prezentujemy kilka polecanych modeli do pracy zdalnej:

Plantronics Voyager 5200

Słuchawki z mikrofonem konieczne na home office. Co wybrać?

Cena: ok. 430 zł

Świetna słuchawka Bluetooth dla osób, które lubią pracować z tego typu sprzętem i mieć jedno ucho wolne. To klasyczny model mono z doskonałym mikrofonem. Cieszy się bardzo pozytywnymi recenzjami w sieci.

Jabra Evolve2 30

Słuchawki z mikrofonem konieczne na home office. Co wybrać?

Cena: ok. 300 zł

Niedrogie, przewodowe słuchawki stereo. Dobre dla osób, które nie chcą dużo wydawać, aby uzyskać dobrej jakości, satysfakcjonujący dźwięk. Mamy tutaj bardzo czysty mikrofon i mocny dźwięk stereo. Podłączamy przewodowo do komputera - i gotowe, słuchawki będą od razu działać i nie trzeba instalować żadnego oprogramowania.

Bose Noise Cancelling Headphones 700

Słuchawki z mikrofonem konieczne na home office. Co wybrać?

Cena: ok. 2000 zł

Jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze słuchawki z mikrofonem i aktywną redukcją hałasu. To zarazem bardzo zaawansowane i dopracowane technologicznie słuchawki, które świetnie brzmią i są bezprzewodowe. Pozwalają wybrać poziom redukcji hałasu - od całkowitego wyciszenia pomieszczenia po wyciszanie głósnych dźwięków przy jednoczesnym zachowaniu świadomości otoczenia. Niestety, cena jest dość zaporowa.

Marshall Mid A.N.C.

Słuchawki z mikrofonem konieczne na home office. Co wybrać?

Cena: ok. 800 zł

Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem, które pracują na baterii do 20 godz. Mają aktywne tłumienie hałasu i zdejmowany mikrofon. Do tego są dość stylowe, co docenią fani oryginalnego designu.

Logitech G Pro X

Słuchawki z mikrofonem konieczne na home office. Co wybrać?

Cena: ok. 470 zł

Słuchawki gamingowe, a przy tym bardzo dobrej jakości. Cechuje je świetny współczynnik ceny do oferowanych możliwości. Mają doskonały mikrofon na wysięgniku, dopracowane oprogramowanie sterujące, a nawet kartę dźwiękową USB z symulowanym dźwiękiem przestrzennym. Znajdziemy wiele opcji dostosowywania, aby nasz głos był dokładnie taki, jaki chcemy. I wszystko w relatywnie niskiej cenie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200