Sieci kratowe 802.11s

Podsumowanie

Obecnie większość produktów 802.11 pracuje poprawnie z tradycyjnymi aplikacjami, które są skupione wokół internetowej aktywności, takiej jak e-mail, WWW, pobieranie plików, strumieniowe wideo czy telefonia IP. Multimedialne aplikacje są wspierane przez bardziej zaawansowane urządzenia 802.11n. Gdy sieci bezprzewodowe będą zmuszone do pracy w bardziej wymagającym środowisku, nawet możliwości 802.11n mogą być niewystarczające. W przypadku przesyłania obrazów HDTV aktualna architektura sieci może być zbyt ograniczona.

Bezprzewodowe sieci kratowe oferują rozwiązanie tego problemu. Bezprzewodowe urządzenia potrafią komunikować się bezpośrednio, bez pośrednictwa centralnego punktu dostępowego. Przy topologii MESH, ruch przepływa zawsze przez najbardziej optymalną ścieżkę. Urządzenia dostępowe do internetu, które są przeważnie powiązane z punktem dostępowym, nie stają się wąskim gardłem. Takie sieci mogą być tworzone nawet bez korzystania z punktów dostępowych, dzięki bezpośredniej komunikacji między urządzeniami końcowymi.

Zdolność urządzeń kratowych do szybkiej transmisji strumieni danych z punktu dostępowego i dystrybucji danych między węzłami potwierdza pojawianie się mocno rynkowo osadzonych rozwiązań opartych na 802.11s. Wszystko wskazuje na to, że połączenie potrzeb marketingowych, obowiązujących trendów i wymagań spowoduje, że sieci kratowe wyjdą niebawem z cienia.

Sieci kratowe 802.11s

TOP 200