RFID po polsku

CO DALEJ

"Planujemy kontynuować projekt RFID poprzez instalację dalszych elementów tego systemu. Dotyczy to wyposażenia magazynów oddziałowych w możliwość rejestrowania wejść i wyjść, oznakowanych opakowań oraz uzgodnienie ze stałymi odbiorcami śledzenia wejść produktów po swojej stronie dzięki wykorzystaniu technologii RFID" - mówi Paweł Drabczyński.

Porządek na taśmie

PROBLEM

Produkowane przez AIC wymienniki ciepła powstają na automatycznej linii spawalniczej z wykorzystaniem robotów przemysłowych. W związku z wysokimi wymaganiami klientów odnośnie do produkowanych wyrobów, AIC zdecydowała się na wdrożenie systemu znakowania etykietami z chipem radiowym.

SYSTEM W DZIAŁANIU

"System RFID został wdrożony na linii produkcyjnej w celu pełnej identyfikacji wyrobu oraz wspomagania śledzenia i zarządzania procesami produkcyjnymi. Tagi RFID zostały zamontowane na spodzie palet transportujących oraz na specjalnych pojemnikach, w których znajdują się półprodukty. Dzięki przejrzystej dokumentacji i dostarczeniu API do czytników Sirit Infinity 510, możliwe było łatwe stworzenie własnego oprogramowania do obsługi systemu RFID" - mówi Marcin Albetzki, informatyk AIC SA.

Do budowy systemu RFID zastosowano czteroportowe czytniki Sirit Infinity 510 i tagi Avery Dennison AD-612, przeznaczone do montażu na obiektach metalowych. Urządzenie IN 510 odczytuje informacje zawarte w tagach. Posiada ponadto cztery anteny odczytująco-zapisujące, zapewniające integrację z większością instalacji UHF w łańcuchu dostaw. Dodatkowo czytnik oferuje szereg dodatków ułatwiających współpracę z istniejącymi systemami informatycznymi w AIC, a także zapewnia możliwość dalszej rozbudowy w celu dopasowania do zmieniających się standardów na rynku technologii RFID.

KORZYŚCI

  1. Lepsze zarządzanie półproduktami dostarczanymi na linię montażową.
  2. Identyfikacja materiałów poruszających się po taśmie, co w końcowym efekcie dało możliwość przeanalizowania "życia produkcyjnego" wyrobu.


TOP 200