Python - podstawy, czyli gdzie stawiać pierwsze kroki

Dowiedz się, gdzie nauczyć się podstaw programowania w języku Python. Polecamy konkretne kursy i źródła wiedzy.

Python podstawy. Gdzie stawiać pierwsze kroki?

Python podstawy. Gdzie stawiać pierwsze kroki?

Python powstał w latach 90. jako projekt poboczny. Nikt nie przypuszczał wtedy, że będzie to jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie.

Python swoją popularność zawdzięcza łatwej obsłudze (jak na język programowania), a także szerokiemu zastosowaniu. Sprawdza się bowiem w takich zastosowaniach jak: data science, analityka danych, sztuczna inteligencja, deep learning, aplikacje korporacyjne i web development.

Zobacz również:

  • Awans języka programowania Go

Python też ma doskonałą integrację z C/C++ i może bezproblemowo przenosić obciążające zadania procesora do C/C++. Ponadto ma dobry zestaw narzędzi do statystyki, nauk obliczeniowych i matematyki (biblioteki NumPy, Pandas, SciPy czy Scikit-Learn). Python dominuje przez to w sektorze uczenia maszynowego i głębokiego.

Sprawdź: Języki programowania

W tym miesiącu Python świętuje swoje 30. urodziny. Jest obecnie drugim co do popularności językiem programowania na świecie. Kilka miesięcy temu w indeksie TIOBE Python przegonił Javę i po raz pierwszy od prawie 20 lat, odkąd działa ten indeks, Java i C nie zajmują dwóch pierwszych miejsc.

Python podstawy: gdzie nauczyć się podstaw programowania w Pythonie?

Jeśli chodzi o podstawy Pythona, możemy je opanować co najmniej w kilku miejscach. Polecamy konkretne kursy:

The Complete Python Course - kurs w serwisie Udemy.com koncentruje się na wielu aspektach. Zaczynamy jednak od podstaw Pytona, by kolejno poznawać coraz trudniejsze, bardziej złożone zagadnienia.

Learn Python.org - tutaj znajdziemy mnóstwo materiału na temat Pythona i bez problemu opanujemy podstawy. Dodatkową zaletą jest to, że treść jest przygotowana po polsku, a opublikowane artykuły są bezpłatne.

Python for Everybody Specialization - i kolejny świetny kurs dla początkujących programistów. Dowiemy się, jak zainstalować Pythona, jak napisać swój pierwszy program, ale też poznamy różne zależności i unikalne cechy tego języka.

Dodatkowo podstawy Pythona możemy również opanować przy pomocy książek. Najwięcej pozycji znajdziemy w ofercie Helion SA. Wybierając książkę zwracajmy uwagę na datę publikacji - kilkuletnie pozycje zawierają często nieaktualne informacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200