Puma ofiarą ataku ransomware. Dane pracowników trafiły do hakerów

Wpływ zeszłorocznego ataku ransomware jest nadal odczuwalny, a Puma, firma produkująca sprzęt sportowy, potwierdza, że doznała powiązanego naruszenia danych.

Cyberprzestępcy nie odpuszczają Pumie / Fot. Agata Samulska, Unsplash.com

Cyberprzestępcy nie odpuszczają Pumie / Fot. Agata Samulska, Unsplash.com

Cyberprzestępcy przejęli dane dotyczące pracowników Pumy i ich podopiecznych z Kronos Private Cloud (KPC).

"Odkąd wykryto atak, Kronos przeprowadził kompleksowy przegląd środowiska, w którym doszło do ataku, w celu ustalenia, czy dane osobowe były przedmiotem nieautoryzowanego dostępu lub pozyskania" - czytamy w liście dostarczonym w zeszłym tygodniu pracownikom Pumy.

Zobacz również:

  • Ransomware - liczba ataków spada, ale są bardziej kosztowne
  • Apple ostrzega użytkowników w 92 krajach. Uwaga na ataki szpiegowskie

Sprawdź: DuckDuckGo

"7 stycznia 2022 r. Kronos potwierdził, że niektóre z twoich danych osobowych znalazły się wśród skradzionych danych. Powiadomiliśmy Pumę o tym incydencie 10 stycznia 2022 r.".

Pracownicy Pumy atakowani

W zgłoszeniu przekazanym do Biura Prokuratora Generalnego stanu Maine Kronos powiedział, że dane, w tym numery PESEL, zostały skradzione łącznie 6632 osobom.

Aby złagodzić skutki naruszenia danych, Kronos zaoferował poszkodowanym pakiet opieki, który obejmuje dwa lata bezpłatnego członkostwa w Experian IdentityWorks (monitorowanie karty kredytowej, przywracanie tożsamości i ubezpieczenie od kradzieży tożsamości).

Zobacz: Programowanie Python

Komentując te wiadomości, Kerstin Neuber, starszy menedżer ds. komunikacji Pumy, powiedziała, że nie wpłynęło to na żadne dane klientów Pumy. Problem dotyczy tylko pracowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200