Polygon (Matic) połączy siły z Nothing. Smartfon dla Web3

Polygon (Matic) chce postąpić podobnie jak Solana. Obie firmy zapowiadają wprowadzenie smartfonów dla fanów Web3. Co konkretnie zaoferuje Polygon?

Polygon połączy się z Nothing, by oferować telefony z NFT / Fot. Materiały własne

Polygon połączy się z Nothing, by oferować telefony z NFT / Fot. Materiały własne

Startup technologiczny Nothing (to jego nazwa) nawiązuje współpracę z Polygon, aby oferować NFT na swoim nowym telefonie.

Sprawdź: TPM 2.0

Polygon, wcześniej znany jako Matic Network, to rozwiązanie do skalowania Ethereum typu Layer-2. Opiera się na algorytmie proof-of-stake i cieszy dużym zainteresowaniem w branży krypto.

Nothing nawiązał współpracę z Polygonem, aby oferować tokeny NFT na telefonie z systemem Android. Projekt NFT firmy nosi nazwę Nothing Community Dots. Producent obiecał, że udostępni tokeny NFT inwestorom, a te zaś odblokują korzyści takie jak wczesny dostęp do nowych produktów i wydarzeń.

Jedną z pierwszych takich korzyści jest zaproszenie na premierę telefonu Nothing Phone (1) w Londynie 12 lipca.

Polygon Matic coraz większym graczem

Sandeep Nailwal, współzałożyciel Polygon, przekonuje że współpraca z Nothing to świetna wiadomość dla fanów krypto. "To niezwykle zachęcające gdy innowator taki jak Nothing stawia na Web3 od samego początku, umożliwiając bezpośredni dostęp do nowej sieci za sprawą Polygon" - twierdzi.

Dodajmy, że ogłoszenie o współpracy pomiędzy Polygon a Nothing pojawiło się mniej więcej dwa tygodnie potym, jak Solana (inna sieć w krypto) poinformowała, że opracuje własny telefon. Tym razem jednak firma z sektora krypto nie chce łączyć się z producentem - zapowiedziała własne urządzenie o nazwie Saga, które będzie oferowało m.in. sklep z aplikacjami Web3 oraz aplikację do płacenia Solana Pay.

Zobacz: Aplikacja kwarantanna domowa

Prace Polygon i Solany oznaczają wznowienie wysiłków na rzecz opracowania telefonu opartego na technologii blockchain. W 2018 r. firma Sirin Labs próbowała zrobić to samo, ale jej ogłoszenie nie spotkało się ze zbyt dużym zainteresowaniem, co doprowadziło do zwolnień i pozwu o niezapłacone rachunki w fabryce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200