Platforma Azure ochroni małe i średnie firmy przed atakami DDoS

Mniejsze firmy otrzymają od Microsoftu tańszą opcję walki z atakami DDoS. Czy warto skorzystać?

Azure pomoże w walce z DDoS firmom MŚP / Fot. Markus Winkler, Unsplash.com

Azure pomoże w walce z DDoS firmom MŚP / Fot. Markus Winkler, Unsplash.com

Microsoft ogłosił, że w platformie Azure pojawiła się nowa jednostka SKU, dotycząca ochrony przed atakami DDoS. Została zaprojektowana specjalnie z myślą o małych i średnich firmach. Obecnie jest dostępna w wersji public preview (publiczna wersja zapoznawcza).

Sprawdź: SkyScanner

Zobacz również:

  • Microsoft zaprezentuje najnowsze osiągnięcia AI na konferencji Nvidia GTC
  • Google ostrzega przed monopolem Microsoftu w chmurze
  • Jak cyfryzuje się sektor MŚP?

SKU ma nazwę "IP Protection" i ma chronić przed atakami DDoS L3/L4 poprzez "nieustanne monitorowanie i dostrajanie adaptacyjne". Według Microsoftu nowe rozwiązanie integruje się z innymi usługami Azure, takimi jak Azure Firewall Manager, Microsoft Sentinel oraz Microsoft Defender for Cloud, zapewniając alerty i metryki w czasie rzeczywistym, by umożliwiać ochronę pojedynczego publicznego adresu IP.

Ceny będą się różnić w zależności od regionu, niemniej IP Protection ma być znacznie tańsza niż nastawione na ochronę korporacyjną narzędzie Network Protectin, zwłaszcza jeśli mamy mniej niż 15 publicznych zasobów IP do ochrony.

Obecnie IP Protection jest dostępna w trybie preview w wybranych regionach Ameryki, Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Azji i Pacyfiku. Możemy sprawdzić nowe rozwiązanie, przechodząc do Azure Preview Portal. Microsoft dodaje, że wydanie dla głównego Azure Portal zostanie zrealizowane stosunkowo szybko.

Zobacz: Oszust z Tindera

Według danych firmy StormWall liczba ataków DDoS znacznie nasiliła się w tym roku. W porównaniu do trzeciego kwartału 2021 r., w tym roku ataków DDoS było o 90% więcej. Warto dodać, że najbardziej zagrożony jest sektor telekomunikacyjny - to tam kierowanych było 43,2% wszystkich ataków. Telekomunikacja odnotowała aż siedmiokrotny wzrost ataków rok do roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200