Opera VPN zyska lepszą jakość. Niestety odpłatnie

Opera VPN otrzymuje aktualizacje i pojawiają się nowe funkcje. Są jednak oferowane odpłatnie.

Opera VPN / Fot. Opera

Opera VPN / Fot. Opera

Nowa warstwa premium Opera VPN chroni do sześciu urządzeń z systemem Android. Najnowsza usługa przeszła już fazę testów i jest oferowana dla użytkowników.

Opera VPN Pro jest określana jako "device-wide VPN". Zapewnia bezpieczeństwo i ochronę prywatności na smartfonach z Androidem. Opera twierdzi, że rozwiązanie może chronić do sześciu urządzeń jednocześnie i korzysta z zaawansowanych technologii szyfrowania. Trwają również prace nad wersjami na platformy iOS i desktop.

Zobacz również:

  • Opera potrafi już rysować obrazy oraz przemawiać
  • Najnowsza aktualizacja Windows wpływa na działanie VPN

Opera VPN w wersji Pro

Opera już pięć lat temu stała się pierwszą, znaną przeglądarką internetową, która zawierała darmową, wbudowaną usługę VPN. Teraz dostawca podnosi jakość oferowanych zabezpieczeń.

Sprawdź: Speed Test

Podobnie jak darmowa wersja, Pro również jest usługą niewymagającą logowania - otwiera się na nowej karcie. Oferuje natomiast dostęp do ponad 3000 prywatnych serwerów w ponad 30 wirtualnych lokalizacjach na całym świecie. Dzięki temu użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo filmy, pobierać pliki i bezpiecznie przeglądać sieć po podłączeniu się do publicznego Wi-Fi.

W przeciwieństwie do darmowej wersji, Opera VPN Pro chroni całe urządzenie, a nie tylko aktywność w przeglądarce. Może być również uruchamiana w trybie oszczędzania danych. Dzięki temu użytkownicy nie przekraczają limitów narzucanych przez operatorów w planach komórkowych.

Zobacz: Terra

Obecnie usługa kosztuje od 1,99 do 5,99 dol. miesięcznie, w zależności od czasu trwania subskrypcji. Istnieje również 7-dniowy okres próbny dla nowych użytkowników, a także 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200