Nowa Zelandia ma swój pierwszy fundusz VC zorientowany na krypto i Web3

W ciągu ostatnich miesięcy pojawiło się sporo nowych funduszy venture capital, które zamierzają przeznaczyć wiele milionów dolarów na rozwój technologii w sektorze blockchain i Web3. Do tego grona dołącza Nowa Zelandia.

VC stawiają na krypto / Fot. Kanchanara, Unsplash.com

VC stawiają na krypto / Fot. Kanchanara, Unsplash.com

Na początku roku Electric Capital zebrał 1 mld dolarów, aby wspierać startupy krypto i kupować tokeny. Podobnych funduszy i firm inwestycyjnych jest znacznie więcej, w dodatku koncentrujących się na startupach będących na różnych etapach rozwoju. Dla przykładu, Hack VC to fundusz seed (zalążkowy), który ma do dyspozycji 200 mln dol., natomiast Inflection ma 40 mln dol. na inwestycje w firmy na wczesnym etapie rozwoju, ale już po fazie seed.

Sprawdź: HEIC to JPG

Zobacz również:

Najnowszy fundusz VC, uruchomiony w Nowej Zelandii, dysponuje na razie kapitałem 5 mln dol. i chce przeznaczyć wszystkie środki w krypto i Web3. Fundusz nazywa się VC Global i póki co może wydawać się relatywnie mały. Owszem, na tle innych organizacji jest niewielki, ale kluczowe jest tutaj to, gdzie znajduje się jego siedziba. W Nowej Zelandii brakowało bowiem tego typu inwestycji, a znajdziemy tam już co najmniej kilka startupów, które pewnie chciałyby ubiegać się o finanse od lokalnych VC.

Nowozelandzkie startupy radzą sobie coraz lepiej w sektorze Web3. Począwszy od Easy Crypto, platformy do kupowania kryptowalut, po Veve, firmę, która tworzy i sprzedaje NFT dla przedsiębiorstw, i która niedawno podpisała umowę ze studiem Marvel.

Zobacz: Tłumacz polsko-ukraiński

VC Global wierzy, że Web3 i blockchain to przyszłość internetu, dlatego trzeba już teraz inwestować w odpowiednie projekty. Fundusz uruchomiony w ramach organizacji, GD1 Crypto Fund, posłuży zarówno do pobudzenia nowozelandzkich startupów, jak i umożliwi lokalnym inwestorom zaangażowanie się w projekty z tego sektora. Obecnie fundusz tworzą głównie lokalni aniołowie biznesu i firmy rodzinne, a także kilka instytucji. Jego celem jest wspieranie lokalnego ekosystemu.

Na początku fundusz zainwestuje od 100 do 200 tys. dol. w ok. 25-30 spółek, które działają w sektorze zdecentralizowanych finansów, NFT, Web3, infrastrukturze blockchain, czy też DAO (zdecentralizowane organizacje autonomiczne).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200