Najlepszy tłumacz polsko-ukraiński

Dla wielu osób tłumacz polsko-ukraiński stał się obecnie niezastąpionym narzędziem. Wyjaśniamy, z jakiego warto korzystać.

Tłumacz polsko-ukraiński / Fot. Materiały własne

Tłumacz polsko-ukraiński / Fot. Materiały własne

Tłumacz polsko-ukraiński przydaje się obecnie wielu osobom. Często potrzebujemy z niego skorzystać np. w sklepie czy na mieście, kiedy akurat chcemy o coś zapytać Ukraińska, albo ten zadaje pytania nam. Większość Polaków nie zna j. ukraińskiego, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać odpowiedniego tłumacza, albo w razie potrzeby odwiedzić konkretną stronę. Czy to z komputera, czy smartfona.

Jaki tłumacz polsko-ukraiński jest najlepszy?

Z polskiego na ukraiński (i na odwrót) możemy tłumaczyć nawet w popularnym Google Tłumacz.

Google Tłumacz możemy pobrać na telefon i skorzystać również z tłumaczenia mowy na żywo. Możemy więc poprosić Ukraińca, aby powiedział coś do naszego telefonu i aplikacja Google'a przetłumaczy to, co uda jej się zarejestrować. Nie zawsze będzie to idealne tłumaczenie, ale na pewno uda nam się ustalić, o co chodzi danej osobie. Następnie możemy powiedzieć to samo i wskazać, aby aplikacja "wypowiedziała" to na głos, ale w innym języku - w tym wypadku ukraińskim.

Zobacz również:

  • Slack zbiera dane użytkowników do trenowania modeli AI bez pytania o zgodę

Zobacz: YouTube MP3

Jeśli ta bezpłatna aplikacji nie wystarczy, wówczas powinniśmy poszukać innej. Jakiej? Mamy kilka propozycji.

1. Translator EU

Pierwsza to Translator EU, pozwalająca na tłumaczenie polsko-ukraińskie. Opiera się na technologii Microsoftu i działa bardzo sprawnie bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Wystarczy wpisać tekst, który chcemy przetłumaczyć, a następnie zatwierdzić go przyciskiem "Tłumacz". Sekundę później gotowe tłumaczenie pojawi się poniżej, w odpowiednim polu tekstowym.

2. Webtran

Kolejny tłumacz to Webtran. Ta aplikacja jest jeszcze prostsza niż Translator EU - zapewnia dwa pola tekstowe i nic więcej. W jednym wpisujemy to, co chcemy przetłumaczyć, a w drugim wyświetla się gotowy wynik. Tłumaczenia musimy zatwierdzać przyciskiem "Tłumacz".

3. Polonia.org

Tłumacza polsko-ukraińskiego znajdziemy również na stronie Polonia.org - Polacy za granicą. Podobnie jak inne narzędzia, nie ma tutaj zbyt rozbudowanych opcji. Ot, pola tekstowe z opcją tłumaczenia w obu kierunkach.

Tłumacz polsko-ukraiński w telefonie

Najbardziej polecamy usługę Google Tłumacz, ponieważ jest bezpłatna i wysokiej jakości. W dodatku radzi sobie z tłumaczeniem mowy - i to całkiem nieźle.

Sprawdź: Filetracker

Na Androida natomiast warto jeszcze wypróbować aplikację "Polsko-ukraiński Tłumacz", dostępną w Google Play. Ma wiele pozytywnych opinii, potrafi tłumaczyć również mowę, a do tego oferuje historię tłumaczeń i łatwe możliwości kopiowania i przenoszenia tekstów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200