NetTrack: 7 mln internautów w marcu

Z opublikowanego badania przeprowadzonego przez firmę SMG/KRC wynika, że w ostatnim miesiącu wzrosła liczba użytkowników Sieci. Z Internetu korzysta w Polsce 23,3% osób powyżej 15 roku życia. Najczęściej surfujemy w domu, oglądając strony portali.

Według badania NetTrack w Polsce było w ostatnim miesiącu ok. 7 mln internautów. Oznacza, to wzrost o 300 tys. użytkowników w stosunku do lutego br. Dodajmy, że badanie obejmuje swoim zasięgiem osoby powyżej 15 roku życia.

Zaskakujące są rozbieżności pomiędzy badaniem SMG/KRC a TNS OBOP (wyniki badania Interbus prowadzonego przez OBOP dostępne są pod adresem:http://www.internetstandard.pl/news/65967.html ). Z badania TNS OBOP wynika, że pod koniec ubiegłego roku było 7,2 mln internautów, a w I kwartale br. - 6,7 mln. Autorzy badania wyjaśniają, że spadek związany był z zakończeniem testowania Neostrady przez wielu użytkowników oraz chwilową nieaktywnością studentów, którzy podczas ferii i Świąt wyjechali do domów, gdzie nie mają

NetTrack: 7 mln internautów w marcu
łącza internetowego. Z kolei z badania SMG/KRC wynika, że w Polsce liczba internautów wcale nie spada, ale... rośnie. W przeciągu ostatnich dwóch miesięcy przybyło 300 tys. nowych użytkowników. Co ciekawe, oba badania prowadzone są metodą deklaratywną i biorą pod uwagę osoby powyżej 15 roku życia.

Zobacz również:

  • Samsung liderem na rynku smartfonów w pierwszym kwartale 2022
NetTrack: 7 mln internautów w marcu
Z NetTracka wynika, że Polacy najczęściej surfują w domu (ponad połowa ankietowych). Jedna czwarta łączy się z Siecią w pracy, tyle samo korzysta z Internetu w szkole bądź na uczelni.

35% polskich internautów deklaruje, że korzysta z Sieci codziennie lub prawie codziennie. Prawie jedna trzecia badanych surfuje kilka razy w tygodniu.

W ciągu miesiąca internauci najczęściej oglądali portale. Na pierwszym miejscu

NetTrack: 7 mln internautów w marcu
znalazł się Onet – lekki wzrost w porównaniu z lutym ub. Na drugim uplasowała się Wirtualna Polska (lekki spadek). Na kolejnych pojawiły się: Interia, Gazeta, o2.pl. W marcu w pierwszej dziesiątce nastąpiła jedyna zmiana: witryna Komputer Świata wyprzedziła RMF.fm.
NetTrack: 7 mln internautów w marcu

Badanie NetTrack przeprowadzone zostało na próbie 2 109 przypadków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200