Microsoft Viva pomoże osiągnąć cele w miejscu pracy

Viva Goals zapowiada się jako dobre środowisko do wyznaczania celów. To nowa funkcja, jaką Microsoft wprowadzi w formie aktualizacji.

Microsoft Viva to przydatne narzędzie zintegrowane z Outlookiem / Fot. Materiały własne

Microsoft Viva to przydatne narzędzie zintegrowane z Outlookiem / Fot. Materiały własne

Microsoft Viva to rozwiązanie oferowane w ramach pakietu Microsoft 365 i Microsoft Teams. Łączy komunikację, wiedzę, naukę, zasoby i wgląd w przepływ pracy. Wspiera połączenia, cele i rozwój, wzmacniając ludzi i zespoły, aby dawać z siebie wszystko - tak przynajmniej tłumaczy Microsoft.

Dla wielu osób Viva to niewielkie, przydatne narzędzie zintegrowane z Outlookiem. Codziennie dostajemy wiadomość właśnie od Microsoft Viva, gdzie znajdziemy podsumowanie na różne tematy. Mamy tam np. przypomnienia o zadaniach, które na nas czekają, ale też informacje o tym, ile wysyłamy wiadomości, ile czasu spędzamy na spotkaniach i pracy indywidualnej itp.

Zobacz również:

  • Microsoft zapowiada nową linię małych modeli językowych AI

Microsoft Viva stawia na cele OKR

Obecnie Microsoft ogłosił, że pojawi się pakiet aktualizacji dla Viva, który będzie spójny z wyznaczaniem celów i kluczowych rezultatów. Mowa o popularnej metodzie OKR, czyli objectives and key results.

W ten sposób Microsoft chce zwiększyć przejrzystość celów, produktywność i motywację.

Ponadto Viva będzie teraz jeszcze lepiej zintegrowana z produktami firmy, takimi jak Microsoft Teams i Planner, aby włączać więcej informacji do Viva Goals w ramach codziennego przepływu pracy. Będzie też rozszerzona integracja ze środowiskiem Dynamics 365, która zapewni automatyczne aktualizacje z aplikacjami Sales, Field Service oraz HR.

Zobacz: ProtonMail

Udostępniono także nowy widok wglądu dla administratorów systemu, który umożliwia śledzenie metryk w całej firmie. Z kolei współpraca w usłudze Power BI umożliwi użytkownikom korzystanie z grafiki opartej na danych w środowisku.

Viva pomoże w realizacji celów

Microsoft stworzył również wspólny plan na to, jak realizować cele, wraz z firmą badawczą Forrester. Wszystko po to, aby pomóc pracownikom (czy też: użytkownikom pakietu) zachować motywację.

Microsoft Viva pomoże osiągnąć cele w miejscu pracy

Jednym z kluczowych ustaleń było znaczenie przejrzystości w odniesieniu do wyznaczania celów, co umożliwia pracownikom większą koncentrację, większe poczucie celu i zapewnia poczucie odpowiedzialności.

W badaniu odkryto również brak konsekwencji, co częściowo wynika z uznania celów za jednorazowe ćwiczenie. Mówi się, że pracownicy zgłaszali niespójne działania następcze i kontrole postępów oraz ogólny brak czasu poświęconego na omawianie i dostosowywanie celów.

Sprawdź: Whatsapp Web

"Mamy nadzieję, że nowy pulpit informacyjny dla Viva Goals ułatwi liderom śledzenie postępów, służąc jako przypomnienie o angażowaniu się w regularne dyskusje i dostrajanie celów tam, gdzie to konieczne" - tłumaczy firma.

Microsoft Viva pomoże osiągnąć cele w miejscu pracy

Wszystkie nowe funkcje można wypróbować w Viva Goals jako część szerszego pakietu Viva Suite za 35 zł na użytkownika miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200