ProtonMail znika z rynku - w jego miejsce pojawia się coś lepszego!

ProtonMail to uwielbiana przez miliony użytkowników poczta nastawiona na prywatność. Teraz jednak firma zmienia nazwę na Proton i wprowadza na rynek o wiele więcej rozwiązań.

ProtonMail to teraz Proton / Fot. Materiały własne

ProtonMail to teraz Proton / Fot. Materiały własne

ProtonMail przeszedł rebranding i teraz pod wspólną nazwą Proton znajdziemy różne aplikacje. Firma ujednolica swoje produkty, a także zapewnia więcej możliwości w poszczególnych planach abonamentowych.

Dla osób, które cenią sobie prywatność, ProtonMail jest jedną z lepszych opcji na rynku. To bezpieczna poczta e-mail, która jest oferowana nawet w formie bezpłatnego narzędzia, choć z ograniczoną powierzchnią na dane.

Zobacz również:

  • Prywatność to więcej niż zgodność z przepisami

ProtonMail od teraz zapewni 1 GB za darmo

ProtonMail, a raczej Proton, zapewnia teraz nie tylko pocztę e-mail. Firma oferuje również serwer VPN, przechowywanie danych w chmurze i szyfrowany kalendarz. Do tego jest też nowa witryna proton.me, a użytkownicy będą mogli korzystać z poczty w adresie @proton.me zamiast @protonmail.com.

Proton oferuje trzy różne pakiety usług: Free, Unlimited oraz Mail Plus.

Wersja Free: bezpłatne konto startowe, by umożliwić każdemu domyślną ochronę prywatności. 1 adres e-mail, 3 foldery i etykiety, do 150 wiadomości dziennie. Łącznie otrzymujemy maks. 1 GB miejsca na dane.

Wersja Mail Plus (4,99 euro/mc - ok. 24 zł): 15 GB całkowitej przestrzeni dyskowej, dostęp do maks. 10 adresów e-mail oraz nieograniczona liczba folderów, etykiet i filtrów. Do tego nieograniczone wysyłanie wiadomości, wsparcie dla 1 niestandardowej domeny oraz priorytetowe wsparcie techniczne. Plus: dostęp do aplikacji Proton Calendar (kalendarz).

Wersja Unlimited (11,99 euro/mc - ok. 51 zł): wszystko co w Mail Plus, ale zyskujemy maks. 15 adresów e-mail, a przestrzeń dyskowa wynosi 500 GB. Do tego wsparcie dla 3 niestandardowych domen e-mail, jak również dostęp do wszystkich aplikacji, a więc poza Proton Calendar mamy jeszcze Proton Drive oraz Proton VPN.

Firma podaje, że z jej usług korzysta już - uwaga - 50 mln ludzi i firm z całego świata. Oczywiście większość to pewnie osoby korzystające z darmowego oprogramowania, ale mimo wszystko jest to bardzo duży sukces.

Wszystkie szczegóły (j. polski) znajdziemy na oficjalnej stronie producenta.

Proton to również VPN

Kiedy zdecydujemy się na pakiet Unlimited, otrzymujemy również dostęp do serwera VPN. Mamy tutaj do 10 połączeń VPN, 1700 serwerów zlokalizowanych w 63 krajach oraz - jak zapewnia dostawca - możliwie szybkie połączenia.

Duże zalety Protona to szyfrowanie o zerowym dostępie wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Dzięki temu nikt, nawet firma Proton, nie może odszyfrować danych, uzyskać dostępu ani udostępnić żadnych informacji biznesowych. Firma nie wyświetla też reklam, ani nie może udostępnić naszych danych reklamodawcom. Ponadto ma siedzibę w Szwajcarii. Oznacza to, że wszystkie dane są chronione przez surowe szwajcarskie przepisy o ochronie prywatności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200