Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Microsoft Office 365 to najpopularniejszy pakiet do kolaboracji w organizacjach. W nienijszym materiale gromadzimy informacje o najnowszych wydaniach i wprowadzanych funkcjach.

Pakiet biurowy Microsoft 365, który wcześniej znany był jako Office 365 to jedno z najważniejszych narzędzi do pracy biurowej oraz kolaboracji z współpracownikami.

Aplikacje wchodzące w skład pakietu Microsoft 365
Źródło: microsoft.com

Aplikacje wchodzące w skład pakietu Microsoft 365

Źródło: microsoft.com

Microsoft 365 to usługa sprzedawana w modelu subskrypcyjnym, która jest stale rozwijana i aktualizowana. Bazowo w skład pakietu Microsoft 365 niezależnie od wybranej subskrypcji wchodzi cały pakiet biurowy Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher, Access), dysk sieciowy OneDrive, konto pocztowe, Skype oraz narzędzie do kolaboracji - Teams, które jest w pełni zintegrowane z aplikacjami pakietu Office. Microsoft udostępnia aplikacje z pakietu Microsoft 365 na komputery z systemem operacyjnym Windows 10, Windows 11 oraz macOS. Mobilne wersje aplikacji pobierzemy na Androida oraz iOS. Dostępne są również webowe wersje większości wyżej wymienionych programów, z których skorzystamy na dowolnym urządzeniu z przeglądarką sieciową i dostępem do Internetu.

Zobacz również:

 • Microsoft zaprezentuje najnowsze osiągnięcia AI na konferencji Nvidia GTC
 • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365
 • Teams nie będzie integralną częścią Windowsa 11
Aplikacje mobilne Microsoft 365
Źródło: Microsoft.com

Aplikacje mobilne Microsoft 365

Źródło: Microsoft.com

Subskrybenci Microsoft 365 regularnie otrzymują aktualizacje oprogramowania, które udostępniają nowe funkcje, wprowadzają poprawki zabezpieczeń oraz łatają znane podatności i luki. Nowe wydania udostępniane są w formie aktualizacji OTA, które instalowane są w tle, a użytkownicy najczęściej nie zdają sobie sprawy z faktu, że pakiet Microsoft 365 został zaktualizowany.

W niniejszym materiale gromadzimy informacje o najnowszych aktualizacjach pakietu Microsoft 365. Skupiamy się na wersjach przeznaczonych dla użytkowników korporacyjnych. Śledzimy historię zmian stabilnych wydań. Część funkcji, które trafiają do wszystkich użytkowników jest wcześniej testowana na kontach zapisanych do beta testów - Microsoft Office Insider Preview.

Programy pakietu biurowego Office 365
Źródło: Microsoft.com

Programy pakietu biurowego Office 365

Źródło: Microsoft.com

Poniżej znajdziesz najnowsze aktualizacje pakietu biurowego Microsoft 365. Wpisy posegregowano chronologicznie - najnowsza aktualizacja znajduje się na szczycie listy.

Wersja 2306 (numer kompilacji 16529.20154)

 • Data wydania: 26 czerwca 2023 roku
 • W ostatni poniedziałek czerwca firma Microsoft opublikowała nową aktualizację dla pakietu biurowego Microsoft 365. Gigant z Redmond zdecydował się na zmianę numeru wersji co oznacza kilka nowości w obrębie aplikacji z pakietu.

  W przypadku aplikacji do obsługi poczty e-mail Outlook pojawiło się blokowanie wiadomości e-mail z wrażliwymi etykietami.

  Arkusz kalkulacyjny Excel jest wolny od błędu w wyniku którego użycie kombinacji klawiszy "Alt + P" jako skrótu klawiszowego dla Poprzedni powodowało konflikt z kombinacją klawiszy "Alt + P" dla karty Zamień.

  W Outlooku naprawiono problem z kontrolą Ja wyświetlającą nieprawidłową nazwę w pozostałych aplikacjach pakietu Office.

  Procesor tekstu Word otrzymał zaktualizowany moduł korespondencji seryjnej, który nie wyświetla błędu "Do uruchomienia Kreatora korespondencji seryjnej wymagany jest program Microsoft Word".

  W obrębie całego pakietu biurowego Microsoft 365 wyeliminowano problem związany z niedostępnym etykietowaniem czułości dla dokumentów otwieranych z serwerów SharePoint w wersji on-premise.

  Wersja 2305 (numer kompilacji 16501.20210)

 • Data wydania: 13 czerwca 2023 roku
 • We wtorek - 13 czerwca 2023 roku z okazji cyklu wydawniczego Patch Tuesday, Microsoft wprowadził na rynek nową aktualizację pakietu biurowego Microsoft 365 zmieniającą numer kompilacji na 16501.20210.

  Aktualizacja została wydana niespełna dwa tygodnie po udostępnieniu na rynku nowej wersji Microsoft 365 2305. Łatka Patch Tuesday z połowy czerwca skupia się jedynie na poprawkach błędów oraz zabezpieczeń. Microsoft nie przedstawił oficjalnego dziennika zmian. Firma nie wprowadziła również żadnych nowych funkcji.

  Wersja 2305 (numer kompilacji 16501.20196)

 • Data wydania: 01 czerwca 2023 roku
 • W dzień dziecka Microsoft zdecydował się wprowadzić na rynek zaktualizowaną wersję pakietu biurowego Microsoft 365. Po prawie miesięcznej przerwie od aktualizacji na rynku pojawiła się wersja 2305. Klasycznie już zmiana numeracji pakietu biurowego Microsoft 365 oznacza wprowadzenie nowych funkcji. Przy okazji Microsoft skupił się na rozwiązaniu wielu błędów raportowanych przez użytkowników z całego świata.

  W arkuszu kalkulacyjnym Excel pojawiło się szybsze filtrowanie w momencie, gdy komórki zawierają unikalne lub zduplikowane reguły. Gdy skoroszyt zawiera wiele unikalnych lub zduplikowanych reguł formatowania warunkowego, mogło to zauważalnie spowalniać działanie aplikacji. Producent zoptymalizował podstawowy algorytm porównywania, który zwiększył wydajność i przyśpieszył cały proces filtrowania.

  Program Excel na komputery z Windowsem oraz macOS otrzymał również narzędzie nagrywania akcji. Z aplikacji desktopowej można wywołać żądanie nagrywania skryptów.

  Program do obsługi poczty elektronicznej Outlook zyskał aktualizację wstążki ułatwień dostępu, która gromadzi teraz wszystkie narzędzia potrzebne do udostępniania wiadomości e-mail w jednej zakładce.

  Podobna opcja trafiła do programu PowerPoint. Wstążka dostępności gromadzi w jednym miejscy wszystkie narzędzia ułatwiające udostępnianie prezentacji.

  Microsoft pozbył się wielu błędów znanych i raportowanych przez użytkowników pakietu biurowego.

  W aplikacji Access naprawiono błąd, w wyniku którego odświeżanie połączenia ODBC z bazą danych programu Access powodowało zatrzymanie działania operacji po kilkukrotnym odświeżeniu łącza. Wyeliminowano także błąd, który powodował, że interfejsy OLEBD/ADODB udostępniane przez aparat bazy danych programu Access z poziomu programu Excel mogły działać znacznie wolniej w najnowszych wersjach pakietu Office.

  Arkusz kalkulacyjny Excel jest już wolny od błędu, w wyniku którego reguły formatowania warunkowego nie były zachowywane po zamknięciu i ponownym otwarciu skoroszytu.. Nie spotkamy się już także z błędem występującym podczas publikowania jako strona internetowa (.htm lub .html) w lokalizacji w chmurze.

  Popracowano także nad wyeliminowaniem problemu ze skrótami klawiszowymi. Użycie kombinacji klawiszy "Alt + P" jako skrótu klawiszowego powodowało konflikt z kombinacją klawiszy "Alt + P" w innych zakładkach.

  Wyeliminowano błąd, w wyniku którego wartości komórek pozostawały widoczne w siatce po usunięciu wiersza, dopóki komórki nie zostały przewinięte poza ekran.

  Dużo poprawek błędów trafiło do programu pocztowego Microsoft Outlook.

  Naprawiono błąd, który powodował, że użytkownicy widzieli błąd "Nie możemy teraz renderować wiadomości z możliwością wykonania akcji" podczas czytania niektórych wiadomości e-mail oraz błąd powodujący nieoczekiwane zamknięcie się programu Outlook po zamknięciu aplikacji Microsoft 365 z poziomu okienka nawigacyjnego w systemach operacyjnych Windows 10 i Windows 11.

  Wyeliminowano problem, który powodował nieoczekiwane zamknięcie aplikacji podczas wyszukiwania przy użyciu dat oraz naprawiono błąd, który powodował, że linki powiązane ze znanymi problemami nie były wyświetlane klientom korzystającym z funkcji "Skontaktuj się z pomocą techniczną".

  W obrębie wszystkich aplikacji z pakietu biurowego Microsoft 365 wyeliminowano błąd w wyniku którego użytkownicy, którzy wybrali motyw Kolorowy, Precyzyjny lub Ciemny przed włączeniem funkcji Fluent Visual Refresh, byli przełączani na motyw Ciemnoszary, gdy okno dialogowe witające użytkownika w funkcji Fluent Visual Refresh osiągało odwrotny efekt.

  Wersja 2304 (numer kompilacji 16327.20248)

 • Data wydania: 09 maja 2023 roku
 • W drugi wtorek maja firma Microsoft wydała aktualizację pakietu biurowego Microsoft 365. To klasyczne wydanie z cyklu Patch Tuesday. Brak zmiany numeru wersji sugeruje jedynie niewielkie zmiany i poprawki dla znanych błędów. Producent skupił się na poprawkach zabezpieczeń. Wprowadzono również rozwiązania dla kilku irytujących problemów.

  W aplikacji Outlook naprawiono błąd, który sprawiał, że użytkownicy nie mogli korzystać z niektórych interfejsów programistycznych API zawartych w pakiecie Mailbox Requirement Set w wersji 1.13.

  Aplikacja Project nie ma już problemu z łączeniem się z klientem za pośrednictwem Project Web Acces w programie Project Server 2016.

  W Visio wyeliminowano błąd, który powodował, że rysunki z AutoCad nie otwierały się poprawie lub powodowały błąd uruchamiania w Visio Plan 2.

  W edytorze tekstu Microsoft Word naprawiono błąd, który powodował, że tworzenie nowej wiadomości e-mail i @wzmianka o grupie kontaktów programu Outlook (grupie kontaktów utworzonej lokalnie) w treści wiadomości e-mail nie dodawała grupy kontaktów do pola "Do".

  Wersja 2304 (numer kompilacji 16327.20214)

 • Data wydania: 25 kwietnia 2023 roku

 • W ostatni wtorek kwietnia, na chwilę przed majówką firma Microsoft zdecydowała się wprowadzić na rynek nową wersję pakietu biurowego Microsoft 365, który otrzymał numer wersji 2304. Klasycznie już zmiana numeru wersji oznacza wprowadzenie na pokład szeregu nowych funkcji. Tym razem nowości trafiły do trzech aplikacji - Access, Outlook oraz PowerPoint.

  W aplikacji Microsoft Access można skorzystać z nowej wersji interfejsu użytkownika z poziomu przeglądarki Microosft Edge.

  Użytkownicy aplikacji do obsługi kont e-mail Outlook mogą wykorzystać dziedziczenie etykiet załączników do wiadomości e-mail.

  Dodatkowo wprowadzono zmiany związane z nowym wyglądem. Microsoft dodał nowe klucze do rejestru, które pozwalają administratorom IT na ukrycie przełącznika umożliwiającego aktywację nowego interfejsu użytkownika aplikacji Microsoft Outlook.

  Stosowna opcja została opisana jako "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\Options\General REG_DWORD “HideNewOutlookToggle” 0 (default)".

  Nowy wygląd Microsoft Outlook upodabnia się do najnowszej wersji aplikacji klienckiej na komputery Mac. Gigant z Redmond zdecydował się na zmiany wyglądu, które są w pełni kompatybilne z najnowszym językiem stylistycznym Fluent Design wprowadzonym na rynek razem z Windowsem 11. Co istotne całkowicie przebudowano wygląd ustawień, które nie przypominają już czasów Windowsa XP oraz Windowsa 7.

  Aplikacja do prezentacji Microsoft PowerPoint otrzymała prezentowanie lokalnych plików w programie PowerPoint Live podczas pracy z zespołami aplikacji Microsoft Teams.

  Oprogramowanie w wersji 2304 skupia się również na eliminacji zgłaszanych ostatnimi czasy błędów.

  W programie Access rozwiązano błąd powodujący nieoczekiwane zamknięcie aplikacji podczas eksportowania z aplikacji SAS do formatu Microsoft Office.

  W arkusz kalkulacyjnym Excel naprawiono problem, który powodował, że nie można było wyświetlić podglądu pliku w Eksploratorze plików, jeżeli rozszerzenie zawierało dużą literę.

  W Outlooku rozwiązano błędy z etykietą czułości, która nie była stosowana do chronionych wiadomości. Pozbyto się problemu z niemożnością wyświetlenia lub uzyskania dostępu do grupowych wiadomości e-mail i kalendarzy w aplikacji desktopowej programu Outlook.

  Pozbyto się również problemu w którym pole "Od" i Podpisy nie działały podczas korzystania z Google Workspace Sync dla programu Microsoft Outlook.

  W PowerPoint naprawiono problem, w którym aplikacja mogła zostać nieoczekiwanie zamknięta podczas otwierania pliku.

  Wyeliminowano błąd, w którym przejścia slajdów w programie SlideShow mogły być rysowane nieprawidłowo podczas wyświetlania na ekranie o bardzo wysokiej rozdzielczości.

  Naprawiono błąd, który powodował, że program PowerPoint zawieszał się na kilka sekund, gdy użytkownik kliknął bardzo złożony kształt.

  Edytor tekstu Word nie posiada już problemu, który podczas zamykania elementu przy użyciu trybu wysokiego kontrastu sprawiał nieoczekiwane miganie okna na biało w systemach Windows 10 oraz Windows 11.

  W całym pakiecie biurowym Microsoft 365 usunięto problem, w którym kliknięcie prawym przyciskiem myszy folderu w programie Outlook mogło spowodować nieoczekiwane zamknięcie aplikacji pakietu Office.

  Wersja 2303 (numer kompilacji 16227.20280)

 • Data wydania: 11 kwietnia 2023 roku
 • We wtorek - 11 kwietnia 2023 roku z okazji Patch Tuesday firma Microsoft wprowadziła na rynek kolejną wersję pakietu biurowego Microsoft 365. Tym razem nie zdecydowano się na dodanie żadnych nowych funkcji. Numer kompilacji 16227.20280 skupia się na wprowadzeniu jakościowych poprawek błędów oraz bezpieczeństwa.

  Gigant z Redmond przekazał, że w programie Access naprawiono problem mogący powodować nieoczekiwane zamknięcie aplikacji podczas eksportu z aplikacji SAS do formatu Microsfot Office.

  W programie Microsoft Outlook naprawiono problem, który powodował, że niektórzy użytkownicy otrzymywali niewłaściwe adnotacje polityki Data Loss Prevention w profilach wielu kont.

  Wersja 2303 (numer kompilacji 16227.20258)

 • Data wydania: 04 kwietnia 2023 roku
 • Na początku kwietnia Microsoft niespodziewanie wprowadził kolejną łatkę dla pakietu biurowego Microsoft 365. Została ona wprowadzona, aby rozwiązać problemy napotkane podczas szerokiego wdrożenia wersji 2303.

  Zmiany skupiły się wokół programu do obsługi kont pocztowych Microsoft Outlook. Naprawiono dwa błędy:

  • powodujące, że nowe etykiety nie były wyświetlane dla niektórych użytkowników funkcji dziedziczenia etykiet.
  • powodujące, że funkcja Sugerowane odpowiedzi nie była wyłączana, gdy wyłączone były doświadczenia połączone.

  Wersja 2303 (numer kompilacji 16227.20212)

 • Data wydania: 28 marca 2023 roku
 • Pod koniec marca 2023 roku firma Microsoft zdecydowała się wydać zupełnie nową wersje pakietu usług biurowych Microsoft 365 o numerze wersji 2303 i numerze kompilacji 16227.20212. Zmiana numeru wersji oznacza sporo nowych funkcji, z których mogą skorzystać posiadacze Microsoft 365.

  W programie Microsoft Excel dodano następujące funkcje:

  • Zmniejszono niechcianą fragmentację reguł formatowania warunkowego. Nowa funkcja łączy fragmentaryczne reguły formatowania warunkowego, które są identyczne mieszczą się w sąsiednim zakresie komórek i mają niezmienioną kolejność priorytetów. Wyklucza to reguły, których ocena zależy od zakresu wyboru, takie jak Powyżej lub Poniżej średniej, Unikalne lub Duplikat, Gradienty itp. oraz reguły w tabelach przestawnych.

  W obrębie wszystkich aplikacji pakietu biurowego Microsoft 365 wprowadzono:

  • Możliwość przypisania etykiety podrzędnej jako domyślnej, gdy wybrana jest etykieta nadrzędna.
  • Zmieniono skalowanie etykiet wrażliwości. Aplikacje mogą filtrować etykiety wrażliwości na podstawie typu dokumentu.
  • Domyślnie wyłączono dodatek Azure Information Protection.
  • Naprawiono problem, w którym spacje nie były prawidłowo wstawiane podczas korzystania z wstawiania tekstu za pomocą dyktowania

  Program do obsługi poczty głosowej Microsoft Outlook otrzymał ulepszone wykrywanie etykiet wrażliwości.

  Microsoft rozwiązał również szeroką gamę problemów zgłaszanych przez użytkowników pakietu biurowego.

  W aplikacji Access wyeliminowano problem, w których użytkownicy komunikat ERROR: 3155, ODBC--insert on a linked table [nazwa tabeli] podczas wstawiania nowego wiersza do połączonej tabeli SQL Server, która ma wyzwalacz INSERT.

  Outlook nie ma już problemów z wyświetlaniem pustego pola Od, gdy w profilu zawarty był adres SMTP z gwiazdką.

  Wyeliminowano błąd, który powodował, że użytkownicy posiadający w swoim profilu konto Outlook.com byli proszeni o podanie hasła i otrzymywali następujący komunikat o błędzie: "Nie możesz zalogować się za pomocą konta osobistego. Użyj swojego konta w pracy lub szkole".

  Rozwiązano problem dotykający użytkowników funkcji dziedziczenie etykiet, który prowadził do nieprawidłowego ekstrakcji etykiet czułości z niezaszyfrowanych plików, gdy włączone było współautorstwo.

  Zaktualizowana aplikacja nie ma już tendencji do przypadkowego zamykania się programu w momencie używania komponentów pętli.

  Naprawiliśmy problem, w którym niektóre ustawienia nie przenosiły się między maszynami podczas przełączania na Skoncentrowaną skrzynkę odbiorczą.

  Wersja 2302 (numer kompilacji 16130.20332)

 • Data wydania: 20 marca 2023 roku
 • Zaledwie tydzień po wydaniu aktualizacji z okazji Patch Tuesday firma Microsoft zdecydowała się na dystrybucję kolejne wersji pakietu biurowego Microsoft 365. Najnowsza aktualizacja rozwiązuje dwa znane błędy.

  W programie Outlook naprawią problem, który powodował, że niektóre ustawienia nie przenosiły się pomiędzy komputerami podczas przełączania się na tryb skupienia skrzynki odbiorczej.

  W aplikacji Project rozwiązano problem, w którym interfejs API dodatku do panelu zadań dla programu Microsoft Project nie zwracał prawidłowej wartości dla właściwości Podsumowie, Kamień Milowy oraz Aktywny.

  Wersja 2302 (numer kompilacji 16130.20306)

 • Data wydania: 14 marca 2023 roku
 • We wtorek - 14 marca 2023 roku firma Microsoft zdecydowała się na aktualizację pakietu biurowego Microsoft 365 w związku z cyklem Patch Tuesday. Aktualizacja skupia się głównie na rozwiązaniu zidentyfikowanych błędów.

  W aplikacji Access# rozwiązano problem, w którym wybrani użytkownicy otrzymywali komunikat ERROR: 3155; ODBC -- insert na połączonej tabeli podczas wstawiania nowego wiersza do połączonej tabeli SQL Server, która posiada wyzwalacz INSERT.

  W przypadku aplikacji do obsługi poczty elektronicznej Outlook usunięto problem z uruchomieniem programu Microsoft To-Do bezpośrednio w desktopowej aplikacji Outlooka w przypadku korzystania z kont Goverment Community Cloud.

  Rozwiązano również problem, który powodował wyświetlanie niedokładniej liczby nowych powiadomień z aplikacji Outlook.

  W programie Microsoft Project pozbyto się błędu, który powodował, że data rozpoczęcia ręcznie zaplanowanego zadania była późniejsza niż data zakończenia, gdy plik XML był otwierany w projekcie.

  Procesor tekstu Microsoft Word wolny jest od wyświetlania komunikatu o błędzie "Ostatnim razem, gdy otwierałeś (nazwa pliku), spowodowało to poważny błąd. Czy nadal chcesz go otworzyć?", który pojawiał się podczas tworzenia dokumentów tekstowych poprzez automatyzację z użyciem przygotowanych uprzednio szablonów.

  Wersja 2302 (numer kompilacji 16130.20218)

 • Data wydania: 28 lutego 2023 roku
 • Ostatniego dnia lutego 2023 roku firma Microsoft niespodziewanie wydała nowe aktualizacje rozwojowe wprowadzające nowe funkcje do systemu operacyjnego Windows 11 oraz pakietu biurowego Microsoft 365.

  Gigant z Redmond zdecydował się wprowadzić nowe funkcje do najważniejszych aplikacji pakietu Microsoft Office - arkusza kalkulacyjnego Excel, procesora tekstu Word oraz programu do tworzenia prezentacji multimedialnych PowerPoint.

  W arkuszu kalkulacyjnym wyeliminowano problem ze spowolnieniami i chwilowym zawieszaniem się programu w przypadku otwierania wielu skoroszytów w tym samym czasie. Problem spowodowany był wykonywanie obliczeń w innych niepowiązanych skoroszytach, które otwarte były w tym samym czasie oraz w tej samej instancji programu Excel. Producent zoptymalizował globalne przeliczanie danych w aktualnie otwartych skoroszytach.

  Nowością jest obsługa ograniczania nazw domen w uprawnieniach zdefiniowanych przez użytkownika. Po wybraniu etykiety wrażliwości skonfigurowanej dla uprawnień zdefiniowanych przez użytkownika, nazwy domen mogą być teraz używane do ograniczenia dostępu do plików dla wszystkich osób z tej domeny. Na przykład, można określić "[email protected]" lub "@example.com", a uprawnienia zostaną ograniczone na podstawie osoby lub wszystkich osób w domenie example.

  Wyżej wymienione rozwiązanie trafiło również do aplikacji Microsoft Word oraz Microsoft PowerPoint.

  Wersja 2301 (numer kompilacji 16026.20200)

 • Data wydania: 14 lutego 2023 roku
 • We wtorek - 14 lutego 2023 roku Microsoft zaktualizował aplikacje pakietu 365. Po raz pierwszy aktualizacji doczekała się najnowsza, tegoroczna wersja Microsoft 365 o oznaczeniu 2301. Zaktualizowane oprogramowanie zostało wprowadzone na rynek w walentynki w związku z cyklem wydawniczym Patch Tuesday.

  Brak zmiany numeru wersji sugeruje brak nowych funkcji w oprogramowaniu - te zarezerwowano dla poprzedniej aktualizacji z 26 stycznia 2023 roku, która zmieniła numer wersji pakietu biurowego.

  W lutowej aktualizacji skupiono się na rozwiązaniu i wyeliminowaniu błędów, które raportowali użytkownicy.

  W arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel tabele przestawne połączone z zestawami danych Power BI otrzymały prawidłową obsługę dat. Wcześniej daty były traktowane jako ciągi znaków, a teraz traktowane są jako obiekty datetime, które pozwalają na prawidłowe filtrowanie i sortowanie danych. Naprawiono też problem z kliknięciem w powiadomienia e-mail, które w sporadycznych przypadkach powodowało zamknięcie aplikacji Excel w momencie, gdy skoroszyt był otwarty, ale znajdował się w ukrytym oknie.

  Ostatnią zmianą dla Microsoft Excel jest rozwiązanie błędu z częstszym kompilowaniem makr typu VBA.

  W programie do obsługi poczty elektronicznej - Microsoft Outlook - wyeliminowano błąd, który powodował nieoczekiwane zamknięcie całej aplikacji po kliknięciu w niektóre linki inne, niż te w formacie HTTP.

  Aplikacja Microsoft Projcet - popularny program do zarządzania projektami - nie zawiera już błędu, w którym po otwarciu pliku MPP pojawiał się następujący komunikat:

  Wystąpił błąd importu.

  Sprawdź wiersz 1 kolumna 5.

  Aby kontynuować importowanie z dodatkowymi komunikatami o błędach, kliknij Tak. Aby kontynuować import bez komunikatów o błędach, kliknij Nie. Aby zatrzymać import, kliknij Anuluj.

  W obrębie całego pakiety biurowego Microsoft 365 poprawiono synchronizację danych pomiędzy wszystkimi aplikacjami.

  Wersja 2301 (numer kompilacji 16026.20146)

 • Data wydania: 26 stycznia 2023 roku
 • W drugiej połowie stycznia 2023 roku firma Microsoft postanowiła wprowadzić na rynek pierwszą aktualizację rozwojową dla pakietu biurowego Microsoft 365 w tym roku. Najnowsza wersja otrzymała numer 2301 i wprowadza kilka nowych funkcji, które trafiły do dwóch aplikacji - arkusza kalkulacyjnego Excel oraz narzędzia do współpracy Teams.

  W Excelu skorzystamy z ulepszonego rozwiązania nakładania się tabel przestawnych. Excel wysyła teraz alerty o problemach ze zgodnością tabel przestawnych. Udostępnia również informacje pozwalającą rozwiązać napotkane trudności. Dodano także obsługę dat w tabelach przestawnych połączonych z rozwiązaniem PowerBI.

  Aplikacja Microsoft Teams otrzyma nowe rozwiązanie do tworzenia notatek, które stopniowo zastąpi znane rozwiązanie Wiki. Użytkownicy mogą korzystać z nowego rozwiązania, które pozwala na tworzenie zaawansowanych notatek w Teams, które są spójne w całym systemie Microsoft 365. Użytkownicy otrzymali możliwość eksportowania zawartości notatek z Teams do OneNote.

  Przydatną nowością jest również dodanie wygodnej możliwości współpracy z osobami spoza organizacji za pomocą połączeń grupowych.

  Microsoft Teams na komputery otrzymał także rozwiązanie znane z urządzeń mobilnych - funkcję Room Remote, która pozwala na kontrolowanie spotkań odbywających się w salach konferencyjnych kompatybilnych z Microsoft Teams za pośrednictwem komputera.

  Wersja 2212 (numer kompilacji 15928.20216)

 • Data wydania: 10 stycznia 2023 roku
 • Tydzień po wdrożeniu nowej wersji 2212 pakietu biurowego Microsoft 365 nadszedł czas na aktualizacje z okazji Patch Tuesday. Microsoft nie wprowadził żadnych nowych funkcji. Skupiono się na poprawka znanych błędów oraz wzmocnieniu zabezpieczeń.

  Wersja 2212 (numer kompilacji 15928.20198)

 • Data wydania: 04 stycznia 2023 roku
 • W pierwszym tygodniu po nowym roku firma Microsoft zdecydowała się zaktualizować aplikacje pakietu biurowego Microsoft 365. Przy okazji wydania nowej aktualizacji zmieniono numer wersji, co wskazuje na nowe funkcjonalności w obrębie Office 365.

  Pierwsza w 2023 roku aktualizacja najpopularniejszego na świecie pakietu biurowego przynosi nowe rozwiązania do dwóch aplikacji - Access oraz Word.

  W Microsoft Access użytkownicy są w stanie skorzystać z możliwości podpisywania kodem bazy danych Microsoft Access oraz kodu VBA. Aktualizacja do wersji 2212 włącza polecenie Tools/Digital Signature w ramach VBA (Visual Basic for Applications) IDE (Integrated Development Environment) dla aktualnych formatów baz danych Microsoft Access. Podpisanie bazy danych pozwoli na uruchomienie kodu VBA w bazie danych, nawet jeśli ustawienia Centrum zaufania określają, że należy włączyć tylko kod podpisany cyfrowo.

  Edytor tekstu Microsoft Word otrzymał niezwykle przydatną funkcję dla osób pracujących w zespołach. Aplikacja otrzymała możliwość oznaczania członków zespołu poszczególnymi zadaniami, co ma ułatwić pracę wielu osób nad jednym plikiem. Aby dodać tagowanie wystarczy stworzyć nowy komentarz i otagować członka zespołu z wykorzystaniem znaku @. Aby zatwierdzić należy wybrać Ctrl + Enter, a komentarz zmienia się w zadanie do wykonania.

  Rozwiązano również kilka raportowanych problemów w aplikacjach Excel oraz Word.

  Arkusz kalkulacyjny nie zamyka się nieoczekiwanie po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wykresie i wybraniu opcji edytuj.

  W edytorze tekstu Word wyeliminowano błąd którym użytkownicy mogli widzieć okno dialogowe z komunikatem "Kontakt z serwerem" podczas próby otwarcia pliku.

  Nie spotkamy już problemu z działaniem znacznika tabulacji podczas korzystania z narzędzia linijka.

  Wersji 2211 (numer kompilacji 15831.20208)

 • Data wydania: 13 grudnia 2022 roku
 • Zaledwie tydzień po wydaniu pakietu biurowego w wersji 2211 firma Microsoft wprowadziła nową aktualizację. Tym razem wydano ją z okazji Patch Tuesday. Nowa wersja pakietu biurowego nie wprowadza żadnych nowych funkcji, ani łatek - skupiono się w niej na zaktualizowaniu zabezpieczeń.

  Wersja 2211 (numer kompilacji 15831.20190)

 • Data wydania: 6 grudnia 2022 roku
 • W pierwszy wtorek grudnia firma Microsoft udostępniła aktualizacje pakietu Microsoft 365 do wersji 2211. Zmiana cyfry oznacza wprowadzenie nowych funkcji. Pomimo zapowiedzi o braku dużych aktualizacji w grudniu, Microsoft zdecydował się na rozbudowę swojego pakietu biurowego w chmurze.

  Pojawiło się sporo nowych funkcji oraz kilka poprawek znanych błędów.

  W programie Excel możliwe jest wstawianie obrazów w komórkach z wykorzystaniem funkcji IMAGE. Obrazy mogą stać się częścią arkusza - dotychczas unosiły się nad nim. Użytkownik może przenosić i zmieniać rozmiar komórkę z obrazami, sortować je, filtrować w obrębie tabeli. Ucieszą się również posiadacze urządzeń z dotykowymi ekranami. Wstążka otrzymała większe odstępy między przyciskami w trybie Tablet na komputerach pracujących pod kontrolą Windows 10 lub Windows 11. Zmiana pojawiła się również w aplikacjach PowerPoint oraz Word

  W aplikacji Outlook poprawiono działanie certyfikatu S/MIME. Zapewniono funkcjonalność szyfrowania i podpisywania S/MIME w wyniku etykietowania a aplikacji Outlook w architekturze Win32.

  Wśród rozwiązanych błędów znajdziemy wyeliminowanie błędu powodującego nieoczekiwane zamknięcie aplikacji Excel podczas przełączania widoczności wstążki w arkuszu z ukrytymi kartami.

  Microsoft Excel nie ma również problemu z zablokowaniem schowka oraz zamykaniem się aplikacji po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wykresie lub wybraniu opcji edycji.

  W edytorze tekstu Word pozbyto się problemy z uszkodzeniem pliku po skopiowaniu i wklejeniu do aplikacji PowerPoint lub Excel, w przypadku, gdy użytkownik skorzystał ze szkicowanych konturów obrazów.

  Aplikacja pocztowa Outlook nie ma już problemy z nieostrą listą wiadomości podczas korzystania z kombinacji klawiszy CTRL+TAB podczas przechodzenia z folderów pomiędzy skrzynkami.

  W przypadki edytora tekstu Word pozbyto się irytującego błędu wyłączającego aplikację momencie zmiany prędkości czytania tekstu.

  W obrębie całego pakietu biurowego wyeliminowano problem z rozwijanymi czcionkami w aplikacjach z pakietów Office 2016 i Office 2019. Nie ma również problemu z zastępowaniem ręcznych etykiet automatycznymi etykietami.

  Wersja 2210 (numer kompilacji 15726.20202)

 • Data wydania: 8 listopada 2022 roku
 • W drugi wtorek listopada z okazji Patch Tuesday firma Microsoft udostępniła aktualizację rozwojową Microsoft Office w wersji 2210. Numer wersji nie zmienił się, co oznacza brak nowych funkcji. Gigant z Redmond zdecydował się na wprowadzenie niewielkich poprawek rozwiązujących zidentyfikowane błędy.

  W aplikacji OneNote naprawiono problem z niepoprawnym przewijaniem podczas korzystania z ekranu dotykowego.

  Microsoft Word nie ma już problemu z korzystaniem z wtyczki Admin Managed Plugin i Zasad Grupy "Blokuj wszystkie niezarządzane dodatki".

  Wersja 2210 (numer kompilacji 15726.20174)

 • Data wydania: 27 października 2022 roku
 • W czwartek - 27 października 2022 roku niespodziewanie firma Microsoft wydała nową aktualizację rozwojową zmieniająca numer wersji dla pakietu biurowego Microsoft 365. Nowe uaktualnienie wprowadza nowe funkcje do wybranych aplikacji Microsoft Office. Kluczowe nowości trafiły do arkusza kalkulacyjnego Excel oraz narzędzia do współpracy Teams.

  Program Microsoft Excel otrzymał funkcję uzupełniania danych w skoroszytach z importu obrazów. Program z wykorzystaniem sztucznej inteligencji pozwala zamienić obrazy z tekstem w zawartość, którą można łatwo edytować w arkuszu kalkulacyjny. Dzięki funkcji Dane z obrazu można przekształcić informacje zawarte w obrazie na dane w arkuszu.

  Excel otrzymał również integrację tablic dynamicznych z wykresami. Rozwiązanie to pozwala na łączenie wykresów z obliczeniami Dynamic array, które mogą dawać wyniki o zmiennej długości. Wykresy są automatycznie aktualizowane, aby uchwycić wszystkie dane, gdy tablica zostanie ponownie obliczona.

  Aplikacja Microsoft Teams otrzymała możliwość rozmowy jeden-do-jednego w połączeniach typu VoIP (Voice over IP). Wszystkie znane funkcjonalności aplikacji do obsługi spotkań - zakładki, boty, dialog w trakcie spotkania i scena spotkania - są obsługiwane w Teams VoIP Calls. Użytkownicy aplikacji mogą korzystać z tej samej znajomej aplikacji, jaką widzą w Teams Meetings, w swoich połączeniach Teams VoIP Calls.

  Drugą nowością jest możliwość tworzenia zatwierdzeń z podpisem elektronicznym w Microsoft Teams. Użytkownicy mogą tworzyć zatwierdzenia podpisu elektronicznego i dołączać wiele pól podpisu bez konieczności przenoszenia ich poza Teams do witryny dostawcy podpisu elektronicznego.

  Wraz z aktualizacją wprowadzono szereg poprawek.

  W Microsoft Outlook pozbyto się błędu, który powodował, że wybrane aplikacje pozostawały w skrzynce nadawczej w profilach z wieloma kontami Exchange.

  Microsoft PowerPoint nie ma już błędu z aktualizacją łączy, gdy połączony plik jest otwarty.

  W aplikacji Project rozwiązano problem, który powodował błąd połączenia Microsoft Project z Project Server w momencie wykorzystywania uwierzytelniania opartego na formularzach.

  Sporo aktualizacji błędów trafiło do edytora tekstu Word. Rozwiązano problem z motywem trybu ciemnego, który nie pozwalał zobaczyć edytowanego tekstu w dokumentach z ograniczoną edycją ze względu na podobną kolorystykę.

  Wyeliminowano błąd, w którym wklejanie wyników formatowania Keep Source do kontrolek zawartości powodowało wyświetlanie znaków takich jak znak zapytania (?) lub pusty kwadrat.

  Naprawiono problem, w którym nie można było otworzyć pliku podczas używania polecenia "zaktualizuj połączone informacje w dokumencie źródłowym programu Word" na dokumentach zapisanych w chmurze.

  Pozbyto się również błędu, który odpowiedzialny był za nieoczekiwanie zamykanie się aplikacji Word na Androida. Wyeliminowano problem z obsługą adresów URL przez makra Visual Basic.

  Wersja 2209 (numer kompilacji 15629.20208)

 • Data wydania: 11 października 2022 roku
 • We wtorek - 11 października 2022 roku firma Microsoft zdecydowała się na zaktualizowanie pakietu biurowego Microsoft 365. Nową wersję wydano z okazji cyklicznych aktualizacji Patch Tuesday. W połączeniu z brakiem numeru wersji oznacza to, że mowa o niewielkiej aktualizacji skupiającej się na poprawkach znanych błędów. Po zmianie do numeru kompilacji 15629.20208 nie pojawiają się żadne nowe funkcje.

  W programie Access załatano problem, który mógł spowodować wyświetlanie się komunikatu o błędzie "System operacyjny nie jest obecnie skonfigurowany do uruchamiania tej aplikacji." podczas próby wykorzystania DAO (Data Access Objects) z aplikacji, która nie jest zintegrowana z aplikacjami pakietu biurowego Microsoft 365.

  Arkusz kalkulacyjny Excel nie posiada już problemów ze współpracą z touchpadem. W poprzednich wydaniach występował błąd, który sprawiał ze niektóre treści przestawały działać lub były niepoprawnie wyświetlane po powiększeniu z wykorzystaniem gładzika wbudowanego w komputer przenośny.

  W kliencie pocztowym Outlook wyeliminowano błąd, który powodował, że wiadomości e-mail mogły utknąć w skrzynce nadawczej w przypadku konfiguracji z wieloma profilami powiązanymi z wieloma kontami w usłudze Microsoft Exchange.

  Aplikacja Project nie posiada już błędu, który uniemożliwiał poprawne połączenie z Project Server podczas wykorzystywania uwierzytelniania opartego na formularzach. W specyficznych przypadkach użytkownicy nie mogli łączyć się z usługą.

  W obrębie całego pakietu biurowego Microsoft 365 wprowadzono drobne poprawki mające na celu przyspieszenie działania. Rozwiązano również problem, w którym wybrane aplikacje Microsoft Office przestawały działać podczas korzystania z narratora wewnątrz komentarzy.

  Wersja 2209 (numer kompilacji 15629.20156)

 • Data wydania: 26 września 2022 roku
 • Zaledwie kilka dni po wydaniu dużej aktualizacji dla systemu operacyjnego Windows 11 - 2022 (22H2), Microsoft zdecydował się na sporą aktualizację pakietu Microsoft 365. Najnowsza aktualizacja zmieniająca numer wersji pakietu biurowego z 2208 na 2209 pojawiła się w poniedziałek - 26 września 2022 roku.

  Zmiana numeru wersji sugeruje wprowadzenie nowych funkcji. W rzeczywistości Microsoft skupił się na rozbudowie aplikacji Microsoft Teams. To właśnie popularny komunikator sieciowy dla firm otrzymał nowe rozwiązania.

  Pierwszą nowością jest przydzielanie miejsc w trybie Together mode. Microsoft zezwolił organizatorom spotkań na dowolne przypisywanie miejsc uczestnikom podczas spotkań w trybie Totgether (Razem).

  Kolejną zmianą jest wprowadzenie znanego już modelu podpowiadania wiadomości, który został zaimplementowany w czacie grupowym. Rozwiązanie, które znamy między innymi z klienta pocztowego Outlook przeniesiono do czatów grupowych w Teams. Funkcja od dawna dostępna jest w czatach 1:1. Wzory szybkiej odpowiedzi pojawiają się podczas rozmowy 1:1 w ramach czatu grupowego lub w momencie, gdy któryś z uczestników postanowi nas otagować.

  Kolejną zmianą jest dodanie trybu, który pozwala na wyświetlanie do 49 strumieni wideo (7 wideo w 7 rzędach) w spotkaniach realizowanych przez Microsoft Teams. Przed aktualizacją Microsoft Teams obsługiwał maksymalnie 9 strumieni wideo w widoku galerii. W celu zobaczenia większej ilości strumieni należy przełączyć się w tryb dużej galerii. Dzięki aktualizacji Teams wyświetli do 49 strumieni wideo bez konieczności przełączania/aktywacji specjalnych opcji. Microsoft deklaruje, że możliwość maksymalnego wyświetlania aż 49 strumieni wideo w tym samym czasie uzależniona jest od możliwości sprzętowych urządzenia. Oznacza to, że nie wszyscy użytkownicy skorzystają z nowego trybu - niestety nie podano sugerowanej specyfikacji technicznej, które spełnienie jest niezbędne do uruchomienia nowej opcji.

  Wśród nowości w Microsoft Teams znajdziemy również obsługę HID dla VMWare. Od teraz HID jest obsługiwane w aplikacji Microsoft Teams uruchomionej w środowisku wirtualnym VDI na maszynach VMWare.

  Ostatnią zmianą jest udostępnienie administratorowi wyłączenia dzielonego układu wideo w Pokojach Teams na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows.

  Microsoft 365 w wersji 2209 przynosi również sporo poprawek błędów.

  W kliencie pocztowym Outlook wyeliminowano błąd, który powodował nieoczekiwane zamknięcie aplikacji w momencie przełączania widoków w sekcji kalendarza. Pozbyto się problemu, który sprawiał, że okna dialogowe powiązane z Modern Groups wyglądały niewyraźnie.

  Microsoft popracował również nad błędem zgłaszanym przez wielu użytkowników. Program Outlook nie ma już problemów z działaniem chwilę po uruchomieniu komputera.

  Inżynierowie Microsoft wyeliminowali błąd, który powodował, że użytkownicy, którzy wyłączyli powiadomienia o usługach, widzieli przestarzały element interesu użytkownika pokazujący wyłączoną usługę powiadomień.

  Pozbyto się także problemu, który powodował zawieszanie się i nieoczekiwane zamknięcie aplikacji Outlook w momencie wysyłania informacji zwrotnej do firmy Microsoft.

  W całym pakiecie Microsoft 365 rozwiązano problem z domyślnym blokowaniem wykonywania makr pobranych z internetu.

  Wersja 2208 (numer kompilacji 15601.20148)

 • Data wydania: 13 września 2022 roku
 • We wtorek - 13 września 2022 roku - udostępniono kolejną aktualizację pakietu biurowego Microsoft 365. Oprogramowanie zostało zaktualizowane z okazji Patch Tuesday razem z systemami operacyjnymi z rodzin Windows 10 oraz Windows 11.

  Najnowsza aktualizacja pakietu biurowego Microsoft 365 skupia się na rozwiązaniu problemów, które pojawiły się po wydaniu nowej wersji pakietu Office 365 (2208) ostatniego dnia sierpnia 2022 roku.

  W programie Excel w pakietach Office 2016 oraz Office 365 włączoną funkcją Visual Refresh poprawiono widoczność podkreślonych i naciśniętych suwaków w motywach Kolorowy i Biały w panelach zadań i oknach dialogowych.

  Dodatkowo w programie Excel pakiecie Office 365 z włączoną funkcją Fluent visuals poprawiono widoczność podkreślonych i naciśniętych suwaków w motywach Dark Gray i Black w panelach zadań i oknach dialogowych.

  W aplikacji Excel z uruchomionym motywem Visual Refresh Darky Gray rozwiązano problem uniemożliwiający wyświetlanie obramowania przycisków przewijania w rozwijanym oknie Ribbon Font Picker.

  W programie pocztowym Outlook rozwiązano problem powodujący, że plik dostosowywania paska narzędzi szybkiego dostępu (element systemowy .exportedUI) nie był importowany, gdy używana jest uproszczona wstążka.

  W programie PowerPoint pakietu Office 2016 oraz Office 365 z Visual Refresh poprawiono widoczność podkreślonych i wciśniętych suwaków w motywach Colorful i White w panelach zadań i oknach dialogowych.

  W programie PowerPoint w pakiecie Office 365 z włączoną funkcją Fluent visuals poprawiono widoczność podkreślonych i naciśniętych suwaków w motywach Ciemnoszary i Czarny w panelach zadań i oknach dialogowych.

  W programie PowerPoint w pakiecie Office 365 z motywem Visual Refresh Darky Gray rozwiązano problem uniemożliwiający wyświetlanie obramowania przycisków przewijania w rozwijanym oknie Ribbon Font Picker.

  W aplikacji Word pakiety Office 2016 oraz Office 365 z wizualizacją Visual Refresh poprawiono widoczność podkreślonych i wciśniętych suwaków w motywach Colorful i White w panelach zadań i oknach dialogowych.

  W aplikacji Word pakietu Office 365 z włączoną funkcją Fluent visuals poprawiono widoczność nawiedzonych i naciśniętych suwaków w motywach Ciemnoszary i Czarny w panelach zadań i oknach dialogowych.

  W aplikacji Word pakietu Office 365 z motywem Visual Refresh Darky Gray rozwiązano problem uniemożliwiający wyświetlanie obramowania przycisków przewijania w rozwijanym oknie Ribbon Font Picker.

  Naprawiono także problem, w którym style nagłówka były usuwane podczas współautorstwa.

  W obrębie całego pakietu biurowego Office 365 naprawiono problem w scenariuszach wyboru tekstu Color Picker z Kształtami i SmartArt.

  Rozwiązano problem niestabilności związany z działaniem animacji w interfejsie użytkownika. Pozbyto się również błędu związanego z niepoprawnym renderowaniem grafiki SVG w aplikacji Microsoft Outlook.

  Wersja 2208 (numer kompilacji 15601.20088)

 • Data wydania: 31 sierpnia 2022 roku
 • Ostatniego dnia sierpnia 2022 roku Microsoft udostępnił nową aktualizację pakietu Microsoft 365, która zmienia numer wersji, co oznacza nowości w obrębie całego pakietu biurowego. Najwięcej nowości zobaczymy w aplikacji Microsoft Teams.

  W arkuszu kalkulacyjnym Excel dodano czternaście nowych funkcji tekstowych i tablicowych. Można je wykorzystać, aby łatwo podzielić tekst i zmienić układ danych.

  Dodano również etykiety wrażliwości, które pozwalają chronić pliki w formacie .PDF przed nieautoryzowanym dostępem. Dotyczy to plików tworzonych również przez inne aplikacje z pakietu Microsoft 365.

  W OneNote dodano nowe funkcje pozwalające na wygodne tworzenie notatek głosowych.

  W aplikacji Microsoft Teams udostępniono możliwość dołączania do spotkania za pomocą identyfikatora spotkania oraz kodu dostępu bez konieczności ręcznego przelogowywania się pomiędzy poszczególnymi kontami.

  Po aktywacji funkcji nagrywania rozmowy Microsoft Teams automatycznie aktywuje funkcję transkrypcji nagrania (stosowna opcja musi być włączona przez administratora organizacji).

  Microsoft zaprojektował również nową stronę Microsoft Teams for Education. Zawiera ona najważniejsze ogłoszenia, zasoby, zadania, pliki klasowe oraz spotkania grupowe.

  Pozbyto się również wielu zidentyfikowanych w przeszłości problemów.

  W aplikacji Access nie ma już problemu z zawieszaniem się programu, gdy wybrano tabele z załącznikiem lub polem wielowartościowym i uruchomiono kreatora raportów, etykiet lub zapytań. Po aktualizacji do najnowszej wersji kreatory działają poprawnie z każdą tabelą.

  Rozwiązano problem uniemożliwiający wykorzystanie DoCmd.TransferText z istniejącymi specyfikacjami importu/eksportu.

  Ta aktualizacja naprawia również problem, który mógł powodować wycieki pamięci podczas iteracji po zestawach rekordów DAO w kodzie VBA w programie Excel.

  W arkuszu kalkulacyjnym Excel pozbyto się problemu z błędem ładowania poprawnej etykiety paska biznesowego podczas tworzenia nowego pliku. Rozwiązano również problem z wyświetlaniem obrazów zawartych w filtrowanych lub ukrytych kolumnach.

  Pozbyto się błędu, w którym Outlook mógł czasami nieoczekiwanie zamknąć się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy aplikacji na pasku nowych aplikacji.

  Rozwiązano problem, który powodował, że użytkownicy nie mogli wczytać połączonych obrazów podczas odpowiadania na wiadomość lub przesyłania jej dalej.

  Sporo błędów znikło z aplikacji Microsoft Project.

  Wyeliminowano błąd, który powodował, że nie można było otworzyć projektów, które wcześniej działały poprawnie. W takiej sytuacji aplikacja zamykała się bez ostrzeżenia.

  Naprawiono problem, który powodował wyświetlanie komunikatu "Ten projekt zawiera łącza do jednego lub więcej źródeł danych, które mogą być niebezpieczne i zostały wyłączone. Czy chcesz włączyć te źródła danych? Zrób to tylko wtedy, gdy ufasz źródłu pliku." podczas otwierania projektu. Komunikat pojawiał się nawet wtedy, gdy projekt nie ma żadnych aktywnych wklejek. Dodatkowo, w widokach typu Gantt nie można było odnaleźć aktywnych obiektów osadzonych.

  Nie ma już również problemu związanego z wyświetlaniem i raportowaniem wartości kosztów rzeczywistych z podziałem czasowym przydziału. Suma tych wartości mogła nie być równa wartości skalarnej (wartość widoczna w widoku arkusza). Ponieważ granulacje czasowe przechodziły od bardzo szczegółowych, takich jak dzienne do mniej szczegółowych, takich jak roczne, różnice między wartościami sumowanymi i skalarnymi mogły być znaczące.

  W aplikacji Word nie spotkamy już się z niespodziewanym zamknięciem programu bez szczególnego powodu. Wyeliminowano błąd, który uniemożliwiał użytkownikowi skopiować wierszy tabeli ze starszych wersji w Historii wersji do bieżącej wersji.

  Naprawiono problem, w którym program Outlook nie mógł otworzyć wiadomości wysłanej za pomocą Outlooka w sieci i zawierającej komentarz skopiowany z Worda.

  Wersja 2206 (numer kompilacji 15330.20306)

 • Data wydania: 18 sierpnia 2022 roku
 • W czwartek 18 sierpnia 2022 roku Microsoft zdecydował się na wydanie aktualizacji pakietu Microsoft 365 udostępnianego w ramach kanału Enterprise Channel dla aplikacji Microsoft 365 Apps for Enterprise oraz Microsoft 365 Apps for Business. Mowa o aktualizacji dla wydań, które otrzymują nowe funkcje nieco później - po dokładnym przetestowaniu na szerokim gronie odbiorców.

  Aktualizacja Microsoft 365 zmieniająca numer kompilacji na 15330.20306 nie jest dostępna poza kanałami Entrerprise. Użytkownicy innych wersji otrzymali już nowsze aktualizacje zmieniające numer wersji na 2207 oraz 2208, co niesie za sobą wprowadzenie na pokład nowych funkcjonalności.

  Nowe oprogramowanie otrzymało kilka funkcji.

  W arkuszu kalkulacyjnym Excel ograniczono niepożądane fragmentowa nie reguł formatowania warunkowego. Zoptymalizowano również przeliczanie formuł na urządzeniach z ograniczonymi zasobami sprzętowymi. Mowa o komputerach wyposażonych w dwurdzeniowe procesory oraz 8 GB lub mniej pamięci operacyjnej. Excel zyskał funkcję obliczeń na jednym wątku, co przyśpiesza wydajność działania na starszych i mniej wydajnych komputerach. Aby dodatkowo przyśpieszyć prędkość liczenia Microsoft zaleca zmianę ustawień i umożliwienie przetwarzania formuł na dwóch wątkach jednocześnie.

  Outlook otrzymał funkcję sugerowanych odpowiedzi. Sztuczna inteligencja zaoferuje do trzech przygotowanych odpowiedzi pasujących do treści otrzymanego e-maila. Rozwiązanie można wyłączyć z poziomu Ustawień.

  Word został uaktualniony o nowy sposób komentowania plików. Wprowadzono również obsługę plików SketchUp w całym pakiecie biurowym Microsoft 365.

  Microsoft przy okazji aktualizacji rozwiązał również sporo problemów, które zgłaszali użytkownicy.

  W aplikacji Access naprawiono problem z otwieraniem plików ACCDE/MDE. Użytkownicy nie otrzymują już komunikatu "Żądana biblioteka typów lub kreator nie jest projektem VBA".

  Arkusz kalkulacyjny Excel jest już wolny od błędów związanych z integralnością interfejsu użytkownika. Rozwiązano błąd, który mógł powodować wystąpienie komunikatu o błędzie podczas próby odświeżenia danych za pomocą Power Query z dużego źródła danych XML.

  Naprawiono problem, w którym program Excel mógł wykorzystywać nieoczekiwanie dużą ilość procesora. Rozwiązano również błąd, który powodował nieoczekiwane zamknięcie aplikacji podczas interakcji z czcionkami.

  OneNote otrzymał aktualizacje, która wyeliminowała problem z niespodziewanym zamykaniem się aplikacji bez konkretnych powodów.

  W PowerPoint wyeliminowano błąd, który powodował, że obowiązkowe etykietowanie czułości nie było wymagane przy zapisywaniu w przypadku użycia funkcji przeglądania do lokalizacji.

  Naprawiono też problem, w którym zmiana etykiety czułości w dokumencie podczas współautorstwa z innymi osobami mogła spowodować utratę wybranej etykiety czułości.

  Program Visio nie zawiesza się już podczas wielokrotnego przybliżania lub pomniejszania widoku.

  W całym pakiecie Office wprowadzono poprawkę, która wyeliminowała niespodziewane zamykanie aplikacji po najechaniu kursorem na nazwisko osoby w celu wyświetlenia szczegółowych informacji o kontakcie.

  Naprawiono problem dotyczący rzadkich przypadków, w których otwarcie dokumentów programu Word, Excel lub PowerPoint z dysku OneDrive lub SharePoint powodowało nieoczekiwane zamknięcie.

  Wersja 2207 (numer kompilacji 15427.20210)

 • Data wydania: 9 sierpnia 2022 roku
 • We wtorek - 9 sierpnia 2022 roku - zaledwie sześć dni po udostępnieniu poprzedniej aktualizacji, Microsoft zdecydował się na wydanie kolejnego uaktualnienia pakietu biurowego Microsoft 365. Oprogramowanie nie zmienia numeru wersji, który zmienił się po aktualizacji z 3 sierpnia 2022 roku, co wskazuje na niewielką aktualizację przyrostową.

  W praktyce Microsoft wyeliminował dwa błędy, które zostały odkryte po wprowadzeniu na rynek aktualizacji pakietu Microsoft 365 do wersji 2207.

  W programie pocztowy Outlook wyeliminowano problem, który powodował, że na wybranych konfiguracjach sprzętowych z systemem operacyjnym Windows 10 lub Windows 11 dochodziło do nieoczekiwanego zamknięcia aplikacji desktopowej.

  W całym pakiecie Office 365 pozbyto się błędu, który powodował problemy z nagrywaniem prezentowanych treści. Błąd powodował przerwanie nagrywania i uniemożliwiał jego wznowienie.

  Wersja 2207 (numer kompilacji 15427.20194)

 • Data wydania: 3 sierpnia 2022 roku
 • Na początku sierpnia 2022 roku Microsoft zdecydował się wprowadzić nową wersję pakietu biurowego Microsoft 365. Najnowsza aktualizacja zmienia numer wersji, co oznacza nowe funkcje oraz znaczące poprawki błędów. Na jakie nowości należy się przygotować? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na optymalizację działania pakietu Microsoft 365 na nieco starszych oraz słabszych komputerach. Inżynierowie z Redmond popracowali nad optymalizacją oprogramowania.

  Arkusz kalkulacyjny Excel otrzymał zoptymalizowany kod źródłowy. Microsoft informuje, że oprogramowanie działa lepiej na komputerach oraz maszynach wirtualnych z dwoma lub mniej rdzeniami lub mniej oraz 8 GB pamięci operacyjnej lub mniej.

  Excel otrzymał nowe algorytmy, które są w stanie lepiej wykorzystać moc obliczeniową poszczególnych wątków procesora. Użytkownicy starszych komputerów oraz urządzeń o mniejszej wydajności powinni zaobserwować wyraźnie szybsze przeliczanie danych z wykorzystaniem formuł wbudowanych w arkusz kalkulacyjny. Microsoft sugeruje również administratorom IT ustawienie konfiguracji programu pozwalającej wykorzystać większą ilość wątków, co dodatkowo powinno wpłynąć na poprawę wydajności w najnowszej wersji.

  Outlook otrzymał trzy nowe funkcje. Zaliczamy do nich zmiany w obrębie sugerowanych odpowiedzi, możliwość wyłączenia szybkich odpowiedzi oraz przeprojektowany pasek narzędzi dyktowania.

  Outlook w wersji 2207 automatycznie sugeruje trzy odpowiedzi na przychodzące wiadomości e-mail. Podobne rozwiązanie znamy z innych komunikatorów. Jednocześnie gigant z Redmond umożliwia wyłączenie wyżej wymienionej funkcjonalności. Ustawienia znajdują się w sekcji Plik > Opcje > Poczta > Odpowiedzi i przekazania > Pokaż sugerowane odpowiedzi.

  Ostatnią nowością jest przeprojektowany pod kątem wydajności i lepszego rozplanowania elementów pasek narzędzi dyktowania. Otrzymał on nowe wizualizacje oraz bardziej responsywny interfejs użytkownika, który zabiera mniej przestrzeni na pulpicie roboczym, co pozwala na wyświetlenie większej ilości treści.

  Procesor tekstu Microsoft Word otrzymał ulepszone funkcje pisania z wykorzystaniem funkcji dyktowania. Oprogramowanie pozwala skorzystać z nowego paska narzędzi dyktowanie. Dodatkowo nowe animacje przekazują informację zwrotną o zarejestrowaniu słowa.

  W całym pakiecie biurowym Microsoft Office 365 można skorzystać z plików SketchUp. Po raz pierwszy w historii Microsoft zintegrował popularny program do grafiki 3D ze swoim pakietem biurowym. Aplikacje takie jak Word, Excel, PowerPoint czy Outlook otrzymały możliwość implementacji kreacji graficznych w formacie .skp.

  Office 365 w wersji 2207 to również sporo poprawek znanych błędów.

  Użytkownicy programu Excel nie będą borykali się z problemem nieprawidłowego wyświetlania odwołania do komórek na wykresach. Nie ma również problemów z niespodziewanym zamykaniem się programu po wybraniu polecenia Plik > Zamknij lub naciśnięciu skrótu Ctrl+W (Windows). Optymalizacja kodu źródłowego pozwolił pozbyć się usterki polegającej na wykorzystywaniu nieoczekiwanie dużej ilości mocy obliczeniowej procesora.

  Microsoft Outlook nie ma już problemów z wyświetlaniem modułu Dziennik na pasku nawigacyjnym. Rozwiązano również problem użytkownika Exchange 2019, którzy nie mieli dostępu do ikony wskaźnika odpowiedzi w wiadomościach wyświetlanych z poziomu wyników wyszukiwania.

  W aplikacji Microsoft Project naprawiono problem, który niepoprawnie raportował koszty rzeczywiste w podziale czasowym. Ich suma mogła być nie równa do wartości skalarnej.

  Procesor tekstu Word doczekał się czterech poprawek. Wyeliminowano problem migania ekranu podczas powiększania lub pomniejszania wiadomości typu WordMail. Naprawiono problem, który uniemożliwiał drukowanie stron z indeksem oraz brak automatycznej aktualizacji linku po wybraniu opcji "wklej jako link". Rozwiązano również problem z brakiem automatycznego aktualizowania linków osadzonych w dokumencie typu Word.

  Cały pakiet Microsoft 365 doczekał się dwóch usprawnień.

  Wyeliminowano błąd powodujący niespodziewane zamknięcie programów Word, Excel oraz PowerPoint po otwarciu dokumentów z lokalizacji OneDrive lub SharePoint.

  Naprawiono problem, w którym film wprowadzający nowe wizualizacje nie był wyświetlany.

  Wersja 2206 (numer kompilacji 15330.20264)

 • Data wydania: 18 lipca 2022 roku
 • Kolejny tydzień oznacza kolejną aktualizację dla pakietu Microsoft 365. Użytkownicy pakietu biurowego Microsoft 365 otrzymują w lipcu 2022 roku wyjątkowo dużą liczbę aktualizacji. Wiąże się ona z eliminacją okrytych błędów. Najnowszy pakiet aktualizacyjny zmieniający numer kompilacji na 15330.20264 eliminuje problem z programem Microsoft Access.

  Naprawiono problem podczas otwierania pliku ACCDE/MDE. Użytkownicy nie będą już otrzymywać komunikatu o błędzie z tekstem "Żądana biblioteka typów lub kreator nie jest projektem VBA."

  Wersja 2206 (numer kompilacji 15330.20246)

 • Data wydania: 12 lipca 2022 roku
 • Microsoft kontynuuje passę wydawania nowych aktualizacji dla pakietu Microsoft 365 co tydzień. Tym razem aktualizacja zmieniającą numer kompilacji na 15330.20246 została udostępniona z okazji Patch Tuesday. Microsoft wprowadził kilka zmian zwiększających poziom bezpieczeństwa oraz wyeliminował jeden znany błąd.

  W programie Microsoft Excel pozbyto się problemu, który powodował przypadkowe, nieoczekiwane wyłączenie się aplikacji podczas interakcji z czcionkami.

  Wersja 2206 (numer kompilacji 15330.20230)

 • Data wydania: 6 lipca 2022 roku
 • Równo tydzień po premierze pakietu Microsoft 365 w wersji 2206, Gigant z Redmond zdecydował się wydać nową aktualizację, która rozwiązuje problemy powstałe po wdrożeniu na rynek oprogramowania o numerze kompilacji 15330.20196 z 29 czerwca 2022 roku.

  Aktualizacja z 6 lipca 2022 roku skupia się jedynie na rozwiązaniu zauważonych problemów. Producent nie raportuje o żadnych nowych funkcjach.

  Z arkusza kalkulacyjnego Excel wyeliminowano problem, który nie pozwalał na prawidłowe łączenie zmian we współdzielonych skoroszytach w formacie .xls. Pozbyto się również błędu, który powodował niespodziewane wyłączenie się programu podczas skanowania AMSI. Microsoft zaktualizował nieco interfejs użytkownika w zakładce Formuły. Programiści zaktualizowali element odpowiedzialny za wyświetlanie podglądu na żywo wykresów. Uruchomienie funkcji nie powoduje już zawieszania się aplikacji.

  Ogólne zmiany wprowadzono w notatniku OneDrive. Aplikacja nie powinna trapi już użytkowników przypadkowym zamykaniem się niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego.

  Klient poczty elektronicznej Outlook otrzymał aktualizację eliminująca problem z załadowaniem Room Findera w środowisku GCC-High. Programiści Microsoft naprawili również problem, który uniemożliwiał dostęp do współdzielonych kalendarzy salek konferencyjnych.

  Zmian doczekał się rownież PowerPoint. Aplikacja nie ma już problemu z zapamiętywaniem etykiet czułości.

  Korzystając z programu Visio nie musimy już obawiać się zawieszania się programu podczas wielokrotnego powiększania lub pomniejszania wyglądu interfejsu oraz otwartych dokumentów.

  Edytor tekstu Microsoft Word nie ma już problemów z zagnieżdżeniem pól w nagłówkach, które były niepoprawnie wyświetlane podczas przewijania dokumentów tekstowych w formacie .docx.

  W obrębie całego pakietu Microsoft 365 rozwiązano problem, który powodował nadmierne wykorzystanie zasobów sprzętowych podczas próby pobierania czcionek.

  Wersja 2206 (numer kompilacji 15330.20196)

 • Data wydania: 29 czerwca 2022 roku
 • Pod koniec czerwca Microsoft zdecydował się po raz kolejny zaktualizować pakiet biurowy Microsoft 365. Producent zdecydował się na zmianę numeru wersji, co oznacza spore zmiany.

  W programie Microsoft Excel pojawiła ile możliwość szybkiego kopiowania informacji takich jak "Suma", "Średnia" lub "Liczba" z paska stanu. Silnik funkcji AutoFilter został zaktualizowany, co przekłada się na zauważalnie większą wydajność. Microsoft zoptymalizował zużycie pamięci oraz ilośc wywołań algorytmu porównywania filtra. Zmiany są szczególnie odczuwalne na tańszych oraz starszych komputerach z mniejszymi zasobami sprzętowymi. Poprawę prędkości działania zauważą posiadacze urządzeń z 2-rdzeniowymi układami oraz 8 GB lub mniej pamięci operacyjnej.

  Microsoft przyśpieszył również wprowadzanie formy Microsoft Excel zmniejszając jednocześnie zużycie pamięci, efektywniej wykorzystując przydzieloną pamięć oraz optymalizując działanie. Ponownie zmiany odczują głównie posiadacze starszych oraz tańszych komputerów.

  W programie Microsoft PowerPoint pojawiły się komentarze zakotwiczone w tekście. W systemie komentarzy programu PowerPoint pojawiła się możliwość zakotwiczenia komentarzy do określonego zakresu tekstu.

  Przy okazji wprowadzania wersji 2206 pakietu biurowego Microsoft 365, producent rozwiązał wiele znanych problemów i błędów.

  W arkuszu kalkulacyjnym Excel naprawiono błąd, w którym współdzielone skoroszyty w formacie .xls mogły nieprawidłowo łączyć zmiany. Wyeliminowało błąd powodujący nieoczekiwane wyłączenie aplikacji związane z wywołaniem skanowania AMSI. Program Excel nie zawiesza się już również podczas wyświetlania podglądu na żywo wykresów.

  Klient poczty e-mail Outlook nie wyświetla już błędów uniemożliwiających załadowanie Room Findera w środowisku GCC-High. Wyeliminowano również problem, w którym użytkownicy nie byli w stanie dodawać skrzynek pocztowych sal konferencyjnych oraz pomieszczeń współdzielonych.

  Użytkownicy Microsoft PowerPoint nie spotkają się już z błędem powodującym utratę wybranej etykiety czułości podczas edycji pliku .pptx przez kilku współautorów.

  Dłuższe dokumenty wyświetlane w programie Microsoft Word nie mają problemów z nieprawidłowym wyświetlaniem nagłówków podczas przewijania dokumentów.

  Cały pakiet biurowy otrzymał optymalizację kodu źródłowego, które wyeliminowały przypadkowe zawieszanie się aplikacji wchodzących w skład Microsoft 365, które pojawiały się podczas pobierania czcionek.

  Wersja 2205 (numer kompilacji 15225.20288)

 • Data wydania: 14 czerwca 2022 roku
 • W połowie czerwca firma Microsoft zdecydowała się na aktualizacją pakietu biurowego Microsoft 365 w ramach cyklicznych aktualizacji Patch Tuesday. Oprogramowanie o numerze kompilacji 15225.20288 nie zmieniło numeru wersji. Oznacza to, że producent nie zdecydował się na wprowadzenie nowych funkcji oraz radykalnych zmian. Potwierdza to również wielkość aktualizacji. Wynosi ona 54 MB w przypadku aktualizacji z numeru kompilacji 15225.20204 (data wydania 24 maja 2022 roku) oraz 122 MB w przypadku aktualizacji z numeru kompilacji 15128.20248 (data wydania 17 maja 2022 roku).

  W aktualizacji z czerwca 2022 roku Microsoft usunął niektóre ze znanych błędów w aplikacjach Microsoft 365.

  Użytkownicy programu Microsoft Access nie będą mieli już problemów z wyświetlaniem dataverse. Naprawiono problem powodujący nieoczekiwane zamknięcie aplikacji podczas korzystania z interfejsu API OLEDB silnika bazy danych Access z bazą danych zawierającą łącza do elementów SharePoint.

  W programie Microsoft Outlook wyeliminowano problem z przypadkowym zamykaniem się aplikacji wkrótce po rozruchu. Pozbyto się również błędu powodującego nieoczekiwane wyłączenie aplikacji podczas otwierania archiwum online lub współdzielonej skrzynki pocztowej. Nie występuje już również błąd wyświetlający wiele kopii współdzielonego kalendarza. Użytkownicy Outlooka nie będą już trapieni komunikatem o błędzie "Próba wykonania operacji nie powiodła się. Nie można było znaleźć obiektu" podczas przeszukiwania książek adresowych LDAP. Zoptymalizowano również ruch sieciowy dla użytkowników korzystających z Microsoft Exchange.

  Edytor tekstu Microsoft Word nie ma już problemu z wyświetlaniem odpowiedzi na niektóre komentarze w plikach tworzonych przez wielu współautorów. Naprawiono również problem zmniejszający liczbę scalania dokumentów z tym samym hiperłączem w treści.

  W arkuszu kalkulacyjnym Excel wyeliminowano problem z nieprawidłowym wyświetlaniem wykorzystywanej czcionki po rozwinięciu listy czcionek. Naprawiono również problem z obiektami SVG, które nie obsługiwały poprawnie atrybutów text-anchor oraz end.

  Microsoft nie informuje o żadnych zidentyfikowanych, lecz nie naprawionych jeszcze błędach w pakiecie biurowym Microsoft 365.

  Wersja 2205 (numer kompilacji 15225.20204)

 • Data wydania: 24 maja 2022 roku
 • We wtorek - 24 maja 2022 roku - udostępniono aktualizację rozwojową pakietu biurowego Microsoft Office 365, która zmieniła numer wersji z 2204 na 2205. Oznacza to, że pojawiły się nowe funkcje.

  Microsoft wprowadził ulepszone narzędzie czytania na głos. W pakiecie biurowym pojawił się nowy pasek Read Aloud, który zawiera nowe, naturalniej brzmiące głosy lektorów.

  Office 365 otrzymał funkcję przekazywania lub przejmowania kontroli dla Citrix podczas korzystania z Virtual Desktop Infrastructure. Użytkownicy Citrixa mogą spokojnie przekazywać i przejmować kontrolę podczas rozmów i spotkań z wykorzystaniem narzędzia Microsoft Teams.

  Microsoft Teams, który został zaktualizowany razem z udostępnieniem Microsoft Office 365 w wersji 2205 (numer kompilacji 15225.20204) trafił również jako samodzielna aplikacja do Microsoft Store na urządzeniach z systemem operacyjnym Windows 10 oraz Windows 11. Aplikacja obsługuje konta służbowe, szkolne (edukacyjne) oraz osobiste (tylko w Windows 10).

  Nowa wersja rozwiązuje również sporo zidentyfikowanych wcześniej błędów.

  W programie Microsoft Acces nie ma już problemu, który powodował wyświetlanie się szarych pól podczas otwierania dodatku Viva Insights.

  W arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel naprawiono błąd powodujący niepoprawne wstawianie litery "j" w komórkach. Wyeliminowano problemy z uruchamianiem skryptów VBA/dodatków w skoroszycie z wykresami, który powodował nieoczekiwane zamknięcie aplikacji. Microsoft ulepszy również renderowanie grafiki na urządzeniach pracujących pod kontrolą starszych kompilacji Windowsa 11.

  Program OneNote został zaktualizowany o nowe poprawki stabilności, które eliminują ryzyko zawieszenia się programu podczas pracy.

  W programie Outlook pozbyto się błędu uniemożliwiającego otworzenie współdzielonych skrzynek pocztowych. Użytkownicy nie spotkają się już z niepoprawnym wyświetlaniem kalendarzy oraz problemem z wyświetlaniem lokalnej grupy kontaktów.

  Wszystkie aplikacje wchodzące w skład pakietu Office 365 otrzymały niewielkie aktualizacje pozytywnie wpływające na stabilność oraz wydajność pracy.

  Więcej informacji o wersji 2205 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2204 (numer kompilacji 15128.20248)

 • Data wydania: 17 maja 2022 roku
 • Po zaledwie tygodniu Microsoft udostępnił nową aktualizację pakietu biurowego Office 365 w wersji 2204. Firma skupiła się na poprawkach znanych błędów.

  Wyeliminowano błąd uniemożliwiający uruchomienie dodatku Viva Insights. W aplikacji Outlook pozbyto się błędu, który powodował wyświetlanie się błędu "Nie można wykonać żądanej operacji..." podczas próby wyświetlenia pełnej lokalnej grupy kontaktów. Użytkownicy aplikacji do obsługi poczty e-mail nie spotkają się już z błędem nie pozwalającym wybrać kalendarzy w okienku nawigacji podczas korzystania z opcji "Otwórz udostępniony kalendarz".

  Procesor tekstu Microsoft Word otrzymał aktualizację eliminującą problem, w którym funkcja "Wstaw zrzut ekranu" powodowała wprowadzanie pustych lub niepełnych zrzutów ekranu. Pozbyto się również problemów z pustymi ikonami pakietu biurowego Microsoft Office w pasku zadań podczas wykonywania zrzutów ekranu na komputerach z systemami operacyjnymi Windows 10 oraz Windows 11.

  Producent zaktualizował również algorytm odpowiedzialny za wydawanie żądania pobrania czcionek dla punktów końcowych, które nie obsługują danych typów czcionki.

  Więcej informacji o wersji 2204 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2204 (numer kompilacji 15128.20224)

 • Data wydania: 10 maja 2022 roku
 • We wtorek - 10 maja 2022 roku - Microsoft zaktualizował pakiet biurowy Microsoft 365. Nowe wydanie zostało wprowadzone z okazji Patch Tuesday razem z aktualizacją Windowsa 11. Producent nie zdecydował się na zmianę numeru wersji. Krok ten sugeruje, że nie wprowadzono żadnych kluczowych nowości.

  W praktyce Microsoft zdecydował się na usunięcie znanych błędów. Arkusz kalkulacyjny Excel nie ma już problemów z nadmiernym zużyciem pamięci operacyjnej. Rozwiązano rownież problem z błędnym renderowaniem na starszych, niż aktualna kompilacjach Windowsa 11.

  Użytkownicy klienta poczty e-mail Outlook nie zobaczą już komunikatu "Nie wymagana odpowiedź", który wyświetlał się w przypadku zaproszeń na spotkania przekazywanych ze skrzynek pocztowych przypisanych do poszczególnych sal konferencyjnych w domenie.

  Microsoft zaktualizował również edytor tekstu Word. Naprawiono błąd powodujący, że po usunięciu znacznika akapitu, dokument był przewijany do samego końca. Wyeliminowano także błąd powodujący nieoczekiwane zamknięcie funkcji Czytanie na głos w niezalogowanej do konta Microsoft 365 aplikacji Word.

  Więcej informacji o wersji 2204 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2204 (numer kompilacji 15128.20178)

 • Data wydania: 26 kwietnia 2022 roku
 • Aktualizacja z 26 kwietnia 2022 roku rozwiązuje problem z niepożądaną fragmentacją reguł formatowania warunkowego w arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel. Producent rozwiązał również problem z dostępem do zadań zbiorów danych programu Power Bi bezpośrednio z programu Excel.

  Aktualizacja Microsoft 365 w wersji 2204 skupia się na eliminacji znanych błędów i luk w zabezpieczeniach. Microsoft naprawił błąd, który uniemożliwiał prawidłowe działanie dodatków opartych na zdarzeniach w programie pocztowym Outlook. Poprawiono stabilność działania Outlooka na kontach, które połączone zostały z OneDrive dla Firm bez adresu URL usługi. Wyeliminowano również problem z niewyraźnie wyświetlającymi się czcionkami w całym pakiecie biurowym.

  Więcej informacji o wersji 2204 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2203 (numer kompilacji 15028.20228)

 • Data wydania: 20 kwietnia 2022 roku
 • Wydanie z 20 kwietnia 2022 roku skupia się na wyeliminowaniu trzech błędów. W programie Access nie ma już błędu uniemożliwiającego prawidłowe działanie dodatków opartych na zdarzeniach w programie Outlook. W pakiecie biurowym Outlook rozwiązano problem, który powodował że użytkownicy z Unii Europejskiej nie widzieli informacji w kartach osób, oraz pozbyto się błędu, który powodował, że Outlook zawieszał się podczas odpowiadania na niektóre kontakty.

  Więcej informacji o wersji 2203 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2203 (numer kompilacji 15028.22204)

 • Data wydania: 12 kwietnia 2022 roku
 • Aktualizacja wydana 12 kwietnia 2022 roku również skupia się na eliminacji odkrytych błędów. Microsoft usunął problem w Outlooku, w którym przestała działać funkcja "Przenieś do innego". W całym pakiecie Office naprawiono problem z niedokładnym odzwierciedlaniem kształtów wybranych czcionek.

  Microsoft 365 o numerze kompilacji 15028.22204 oferuje również aktualizacje zabezpieczeń arkusza kalkulacyjnego Excel.

  Istotne informacje dla działów IT w organizacjach: Aktualizacja o numerze kompilacji 15028.22204 zawiera istotne aktualizacje zabezpieczeń, więc powinna zostać szybko wdrożona na komputerach służbowych.

  Więcej informacji o wersji 2203 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2203 (numer kompilacji 15028.20160)

 • Data wydania: 30 marca 2022 roku
 • Wydanie z 30 marca 2022 roku wprowadza nowy panel nawigacyjny w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Umożliwia on szybkie przeglądanie układu skoroszytu oraz poruszanie się po jego elementach. Aktualizacja eliminuje również wiele błędów. W Excelu pozbyto się zawieszania się programu po wybraniu niestandardowych pasków poleceń. W Outlooku nie pokazuje się już komunikat "Indeks nieaktualny", a Word został zoptymalizowany pod kątem otwierania dużych dokumentów tekstowych. W całym pakiecie biurowym Office naprawiono wyświetlanie kart kontaktów.

  Więcej informacji o wersji 2203 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2202 (numer kompilacji 14931.20132)

 • Data wydania: 8 marca 2022 roku
 • Wersja Microsoft 365 wydana 8 marca 2022 wprowadza kilka znacznych poprawek. Usunięto problemy z wydajnością w Outlooku, który zawieszał się podczas przełączani folderów z powodu nieprawidłowego ustawienia widoku. Wprowadzono aktualizacje zabezpieczeń dla programów Visio i Word.

  Istotne informacje dla działów IT w organizacjach: Aktualizacja o numerze kompilacji 14931.20132 zawiera istotne aktualizacje zabezpieczeń, więc powinna zostać szybko wdrożona na komputerach służbowych.

  Więcej informacji o wersji 2202 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2202 (numer kompilacji 14931.20120)

 • Data wydania: 28 lutego 2022 roku
 • Wydanie z końca lutego 2022 roku wprowadza kilka nowych funkcji. W arkuszu kalkulacyjnym Excel domyślnie wyłączono makra programu Excel 4.0 (XML) w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. W Wordzie umożliwiono korektę wybranego tekstu za pomocą edytora, a program pocztowy Outlook otrzymał możliwość wizualizacji i badania wewnętrznej struktury organizacyjnej firmy. W PowerPoint umożliwiono wstępne nagrywanie wideo z animacją. Aktualizację otrzymała również aplikacja Teams, która umożliwia testowanie płatnych dodatków do Teams. Zaimplementowano również nowy, kompaktowy widok czatów.

  Więcej informacji o wersji 2202 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2201 (numer kompilacji 14827.20198)

 • Data wydania: 16 lutego 2022 roku
 • Microsoft 365 o numerze kompilacji 14827.20198 wprowadza kilka drobnych zmian oraz eliminuje problem z uruchamianiem się aplikacji Access.

  Więcej informacji o wersji 2201 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2201 (numer kompilacji 14827.20192)

 • Data wydania: 8 lutego 2022 roku
 • Aktualizacja Microsoft 365 z dnia 8 lutego 2022 roku usuwa kilka błędów. Jednym z nich był brak możliwości zapisania plików w programie Project. Zaktualizowano również zabezpieczenia w całym pakiecie biurowym Office.

  Istotne informacje dla działów IT w organizacjach: Aktualizacja o numerze kompilacji 14827.20192 zawiera istotne aktualizacje zabezpieczeń, więc powinna zostać szybko wdrożona na komputerach służbowych.

  Więcej informacji o wersji 2201 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2201 (numer kompilacji 14827.20158)

 • Data wydania: 26 stycznia 2022 roku
 • Wydanie z końca stycznia 2022 roku wprowadza wiele drobnych zmian. Pojawiło się łatwiejsze przewijanie arkuszy kalkulacyjnych, które mają bardzo szerokie komórki w Excelu, udostępniono nowe funkcje dla asystenta głosowego Cortana oraz ulepszono wyszukiwania w książce adresowej programu pocztowego Outlook.

  Microsoft wyeliminował również wiele znanych błędów. Mowa o braku reakcji programu Outlook po załadowaniu karty kontaktów. W programie Word naprawiono działanie funkcji "Powtórz styl". Zoptymalizowano również działanie dodatku Insights w aplikacji Access.

  Więcej informacji o wersji 2201 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2112 (numer kompilacji 14729.20260)

 • Data wydania: 12 stycznia 2022 roku
 • Ostatnia aktualizacja pakietu Microsoft 365 w wersji 2112. Wydanie pojawiło się dzień po wprowadzeniu na rynek kompilacji 14729.20248. Całość skupia się na wyeliminowaniu błędów oraz wprowadzeniu drobnych poprawek wydajności.

  Więcej informacji o wersji 2112 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2112 (numer kompilacji 14729.20248)

 • Data wydania: 11 stycznia 2022 roku
 • Wersja Microsoft 365 z 11 stycznia 2022 roku usuwa błąd w programie Excel, który sprawiał, że elementy sterujące kształtów i formularzy nie mogły wywoływać makr VBA. Zaktualizowano również zabezpieczenia, które umożliwiały zdalne wykonywanie kodu.

  Istotne informacje dla działów IT w organizacjach: Aktualizacja o numerze kompilacji 14729.20248 zawiera istotne aktualizacje zabezpieczeń, więc powinna zostać szybko wdrożona na komputerach służbowych.

  Więcej informacji o wersji 2112 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Wersja 2112 (numer kompilacji 14729.20194)

 • Data wydania: 4 stycznia 2022 roku
 • Pierwsze wydanie w 2022 roku zostało wprowadzone po prawie miesięcznej przerwie, która wywołana była świętami. Microsoft 365 w kompilacji 14729.20194 wprowadza możliwość śledzenia tylko własnych zmian w Word podczas korzystania z trybu kolaboracji. Ulepszono algorytm odpowiedzialny za przeszukiwanie kalendarza w Outlooku. Program Teams otrzymał możliwość wirtualnego podniesienia ręki, aby poinformować uczestników o chęci wypowiedzi bez przerywania dyskusji.

  Wyeliminowano problemy z programem Access, który niespodziewanie zamykał się podczas łączenia się z bazą danych Access lub Jet przy użyciu wielu wątków. Naprawiono również system eksportowania kontaktów do pliku CSV.

  Więcej informacji o wersji 2112 znajduje się w oficjalnej dokumentacji firmy Microsoft.

  Aktualizacja: 07 lipca 2023 17:10
  Aktualizacja: 17 maja 2023 17:05
  Aktualizacja: 04 maja 2023 16:08
  Aktualizacja: 17 kwietnia 2023 16:52
  Aktualizacja: 27 marca 2023 19:30
  Aktualizacja: 23 lutego 2023 17:49
  Aktualizacja: 10 lutego 2023 17:20
  Aktualizacja: 14 grudnia 2022 18:34
  Aktualizacja: 10 listopada 2022 11:14
  Aktualizacja: 12 października 2022 14:41
  Aktualizacja: 30 września 2022 18:18
  Aktualizacja: 16 września 2022 16:13
  Aktualizacja: 10 września 2022 16:45
  Aktualizacja: 23 sierpnia 2022 17:55
  Aktualizacja: 09 sierpnia 2022 15:02
  Aktualizacja: 26 lipca 2022 12:24
  Aktualizacja: 11 lipca 2022 15:24
  Aktualizacja: 30 czerwca 2022 16:32
  Aktualizacja: 21 czerwca 2022 17:15
  Aktualizacja: 01 czerwca 2022 18:53
  W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

  TOP 200