Microsoft Excel zyska nową funkcję. Obrazki wewnątrz komórek

Arkusze kalkulacyjne Microsoft Excel mogą wkrótce stać się bardziej dynamiczne niż kiedykolwiek. Nowa aktualizacja pozwoli na wstawianie obrazów bezpośrednio do komórek.

Microsoft Excel zyska obrazy w komórkach / Fot. Microsoft

Microsoft Excel zyska obrazy w komórkach / Fot. Microsoft

Zamiast po prostu umieszczać obrazy na wierzchu arkusza, będziemy mogli wstawiać je bezpośrednio do wybranej komórki. Zdaniem Microsoftu nowa funkcja sprawi, że akrusze programu Excel będą bardziej spersonalizowane i "dostosowywalne", nadając pracy zupełnie nowy wymiar.

Obrazy w Microsoft Excel

We wpisie dotyczącym oficjalnej mapy drogowej Microsoft 365 czytamy, że oprócz bezpośredniego wstawiania obrazów do komórek, nowa funkcja "OBRAZ" zapewni użytkownikom także szereg dodatkowych opcji dostosowywania.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365

Użytkownicy będą mogli przenosić i zmieniać rozmiar komórek, sortować i filtrować, a nawet pracować z obrazami w tabeli programu Excel.

Sprawdź: Boty Discord

Nie jest jeszcze jasne, jak to wszystko będzie działać w praktyce, ponieważ nowa funkcja nadal jest wymienione jako "w fazie rozwoju". Niemniej data ogólnej dostępności to w jej przypadku grudzień 2022, co oznacza, że już wkrótce będziemy mogli poznać więcej szczegółów.

Kiedy funkcja zostanie już udostępniona, Microsoft zapowiada, że trafi do wszystkich użytkowników komputerów, sieci, jak i na platformy Mac i Android.

Microsoft Excel zyskuje na znaczeniu

Microsoft chce uczynić narzędzie Excel bardziej atrakcyjnym i przyjaznym dla użytkowników. Ma to zachęcić ludzi do ściślejszej współpracy online w zespołach, zwłaszcza rozproszonych, w dobie pracy hybrydowej i zdalnej.

Zobacz: DevOps

Niedawno firma zapowiedziała wprowadzenie "wzmianek" w Excelu, które pozwalają na oznaczanie współpracowników zarówno w ramach organizacji, jak i poza nią. Możemy wymienić daną osobę, a następnie poprosić o edycję, dodanie większej ilości informacji czy po prostu wyjaśnienie konkretnego punktu. Wzmianki mogą być także używane do tworzenia, przypisywania i śledzenia zmian w arkuszu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200