MetaMask łączy siły z PayPal. Kupowanie krypto stanie się łatwiejsze

PayPal chce stać się miejscem kojarzonym z łatwym kupowaniem kryptowalut. Nawiązał współpracę z MetaMask, największym portfelem krypto, aby dodać jego integrację do swojej platformy. Zakup kryptowalut w niedalekiej przyszłości stanie się znacznie łatwiejszy.

MetaMask / Fot. Materiały własne

MetaMask / Fot. Materiały własne

MetaMask to obecnie największy portfel kryptowalut typu non-custodial (bez nadzoru). Pozwala przechowywać aktywa cyfrowe i wchodzić w interakcje z usługami Web3, gdzie używamy portfela jako metody uwierzytelniania.

Możemy też kupować i sprzedawać kryptowaluty z użyciem MetaMask, korzystając z giełd zdecentralizowanych, takich jak Uniswap, dYdX czy Kine Protocol.

Zobacz również:

  • Aresztowano sprawców zuchwałego włamania do sieci Etherum

Sprawdź: Tłumacz polsko-ukraiński

Problem z MetaMask pojawia się jednak wtedy, gdy chcemy kupić ETH (Ethereum), które jest niezbędne, aby wchodzić w interakcje z innymi usługami (jeśli chcemy korzystać z sieci Ethereum), albo inne kryptowaluty. Wówczas trzeba polegać na pośrednikach, którzy pobierają wysokie prowizje, a czasami po prostu nie działają (gdy chcemy dokonać transakcji z Polski). Dopiero od pewnego czasu MetaMask obsługuje np. płatności Coinbase Pay, a teraz ma jeszcze rozpocząć współpracę z PayPalem.

PayPal ma zapewnić łatwe zakupy

Użytkownicy często postępowali w taki sposób, że kupowali niektóre kryptowaluty na giełdach scentralizowanych, takich jak Binance i Kraken, a następnie wysyłali je - płacąc wysokie prowizje - do MetaMask, by kolejno korzystać z giełd zdecentralizowanych.

Jeśli ktoś chciał korzystać wyłącznie z giełd zdecentralizowanych i nie chciał, albo nie mógł założyć konta na giełdzie scentralizowanej, wówczas pozostawały mu usługi innych pośredników, takie jak Wyre, Transak i MoonPay. Tam prowizje często były równie wysokie, a nawet wyższe.

Partnerstwo między MetaMask a PayPal oznacza, że mogą pojawić się korzyści dla obu firm, ale tylko jeśli PayPal nie ustali wysokich prowizji.

Zobacz: WhatsApp Web

PayPal ma 430 mln użytkowników, którzy są już zweryfikowani i mogliby relatywnie łatwo dokonywać zakupów na potrzeby MetaMask. Jeśli ci użytkownicy zobaczą w MetaMask duży przycisk "Kup z PayPal", mogą wybrać znany system i zdecydować się właśnie na niego do przetwarzania płatności.

Początkowo tylko w USA

Niestety integracja z PayPal będzie dostępna na razie tylko dla użytkowników USA, w dodatku w wybranych regionach. Dodatkowo klienci będą mogli początkowo kupować tylko Ethereum (ETH).

Później, jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, usługa pojawi się w całych Stanach Zjednoczonych, a jeszcze później powinna zawitać do Europy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200